Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree9Likes

tema: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Pozdrav svima!
    kako moja kolekcija raste, i uz dva već odabrana i placena sata u proizvodnji i dolasku, ipak me kao ovisnika muci jedna rupa koju bih zelio popuniti, ali od određenim uvjetima.
    Radi se, naime, o dress, odnosno sto bi Englezi rekli dressiER satu bijelog (ne srebrnog) cifera koji bi mi sluzio za koliko-toliko svecanije prilike, odnosno neki sako i(ili) odijelo (ništa presvečano i 'mladoženjsko' (o tom ću se brinuti kad dođe vrijeme).
    S tim ciljem, svjestan sam očiglednih izbora, bar što se pristupačnijih opcija tiče: niz Orient dressova, od Milleniuma, preko Uniona, Lexingtona i Vintagea bi dosli u obzir, i jednom ce sigurno. No trenutno sam se srcem zapalio za dva sata koja, po meni, predstavljaju neku 'srednju', ni-tamo-ni-vamo opciju, odnosno nešto što bi moglo zadovoljiti i kao dress sat, po potrebi, no bilo bi nosivo i svaki dan.
    Dakle, duga tiha patnja i već poznata Rodina, hommage Nomos Tangenteu, i to ISKLJUCIVO bijelog cifera, jer me crni uopće ne uzbudjuje (slike slijede dolje, kad budu prigodne ). Po mom misljenju, ovo je dizajn koji je dovoljno 'čist' i jednostavan da prolazi kao elegantniji sat, no opet dovoljno 'razigran' da ga se može profurati i svakodnevno, naravo uz prikladniju odjeću (neke jednobojne košulje i sl,.). Izuzetno mi se svidja taj bauhaus dizajn i smatram ga prednošću na bilo kojem satu, jer dodaje na eleganciji. Osim toga, nije skup, a automatik je i bio bi dobar bang for buck.

    Drugi kandidat je...problematičan . Radi se o Mondaine satovima, koji su vam, vjerujem, također poznati- satovi jednostavnog, ali upečatljivog i prepoznatljivog dizajna utemeljeni na satovima šivarskih željeznica. Problem već vidite... ima boje i tu upadljivu crvenu sekundaru s 'lizalicom', no osim toga mislim da je dizajnom također prilično jednostavan i pleše baš na toj granici jednostavnoh 'možda-dress sata, uz dozu razigranosti i ludosti. Što se modela tiče, ima ih more, ali u suštini su svi izuzetno slični. Mene je u biti osvojio CRNI model s ove slike (i upravo na njoj) - model Simply Elegant (!), samo 6 mm tanak i 41mm velik.

    Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?-mondainese1.jpg
    Doduše, veličina kao kriterij ovdje nije problem, jer prave i puno manje modele, negdje svrstavane i u ženske, ali dizajn je po meni unisex. Budući da nisam nešto razvijenog zgloba, potpuno mi paše i manja veličina sata, osobito ako je dress sat, što im je i u prirodi. Kažem, modela ima raznih, no veći mi je problem ta nivo univerzalnosti i njihova mogućnost da po potrebi prodju i kao nenametljivi dressier satovi. 'Problem' kod Mondainea je sto su mahom quartzovi, a i oni su poprilicno skupi za quartz satove (ipak je Ronda unutra, vjerujem neki malo kvalitetniji modeli), osobito u usporedbi s Rodinom i svime cime bih se bez problema zadovoljio (Orienti)
    Zato bih volio cuti vase misljenje i procjenu skale dress statusa ovih dvaju satova. Ubrajate li ih u dressier satove, koji vam je dressier i zašto, i da li bi onaj drugi mogao proći i kao takav, ako ustreba, npr. u okolnostima koje sam naveo gore. Njega bih uzeo i crnog, ali ne kao dress sat.
    Naravno, primam i druge, slične sugestije. Uzuse imate- jednostavan, a opet nosiv dizajn, što 'bauhausiastiji', PRISTUPAČAN prije svega (i mondaineov opseg cijena mi je već ohoho u ovim uvjetima, ali SVIDJA MI SEEE ).
    Osim toga,kod Mondainea mi se svidja upravo ta njegova 'spaljena' crta. Jedan tip ga je(po meni prikladno) nazvao 'LEGO satom. Meni to odgovara. Ako znate još koji 'lego sat', slobodno predložite.

    Zadrzimo dakle, skalu procjene na klasičnih 1-5 (1- uopće nije dressy- 5- sasvim ok za navedene potrebe, štoviše).
    Za kraj ovog duuugog posta, još slika kandidata na različitim remenima i/li garderobom.
    Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?-1da599bcaf3b759f4cd66e4ef35a8d34.jpgMondaine i(li) Rodina-dress satovi?-567550-rodina-small-seconds-nomos-stowa-homage-115.jpgMondaine i(li) Rodina-dress satovi?-rodina_mesh.jpg
    Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?-mondaine1.jpgMondaine i(li) Rodina-dress satovi?-img_0775.jpgMondaine i(li) Rodina-dress satovi?-45773_v_1333116167.jpgMondaine i(li) Rodina-dress satovi?-47813_v_1335187651.jpg
    Priložene slike Priložene slike Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?-rodina-automatic-seagull.jpg  
    Poslednja ispravka: gogmajster (28.1.2014. u 22:30)
    Markoni BG and salce like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Kad bih birao izmedju ta dva modela, uzeo bih Mondaine, i to crni. Sat sa zaista originalnim dizajnom.

    Rodina mi se puno svidja, volim taj dizajn, a i cena je dobra. Ono sto me vec duze vreme odbija od kupovine je providan poklopac, koji po meni kvari izgled celog sata. Nemaju bas nesto da pokazu(mehanizam je realno ruzan, barem meni), tako da nisu trebali ni da ga stavljaju. Da nije toga, taj sat bi vec odavno bio u mojoj kolekciji.
    Poslednja ispravka: RUS (28.1.2014. u 22:45)
    krstin likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Ok, ali da li paše svrsi koju sam naveo? Prolazi li kao nešto elegantniji, da može i u nekoj ozbiljnijoj prilici, a da ne vrišti ili izgleda neprikladno?
    Poklopac me ne bi brinuo, jer si u pravu, nema ser što vidjeti, ali onda ne bih ni bacao oko . Iako je, priznajem, na Seagullu kojeg imam i to zadovoljstvo...istina. .

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Prolazi, zasto da ne. Vidis da ovaj lik na slici nosi sako, a sat izgleda skroz ok.
    Nije toliko upadljiv sat, a crvena lizalica mu daje bas poseban smek. Dolazi do izrazaja, ali nije bas previse napadno.

    Eh, Seagull ima ok mehanizam, na Rodini je katastrofa, a meni bi to smetalo. Ono, jeste da se ne vidi dok nosis sat, ali kad ga skines, ugledas ovo
    Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?-rodinaback.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (28.1.2014. u 22:58)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Pa baš je krasno urešen- ima i Côtes de Shanghai

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    kupi ovaj, vidis kako lepo lezi



    salu na stranu, svedoci smo da sva ta "pravila" sve manje vaze, i jedino sto po meni ne ide uz svecanije prilike je gumena narukvica, kao i nato. Ono sto je kod mene bitno je da sat bude tanak, da kosulja ne bi kacila, jer volim da mi kosulja prelazi preko sata, a ne do sata. Mislim da oba ova sata, bez problema, pasu svrsi koju si naveo. Skladne dimenzije, jednostavan dizajn, prenaglaseno okruglo kuciste. Ako bih morao da ih uporedim, dao bih blagu prednost kinezu. Volim arapske brojeve, a i mala kazaljka mi se lepo uklapa u ovu pricu.
    Kod svajcarca mi se ne dopadaju malo prenaglaseni markeri, i debele kazaljke koje previse privlace paznju na sam njihov oblik, po meni... Tu je i crvena sekundara, koja bi po meni lepse "legla" u nekim lezernijim varijantama, negi u strogo "dress". Eto, ja glasam za kineza

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Nemas pojma u kakvu si tematiku usao...evo sta je problem:

    Ako hoces pilota, klasika, ronioca sportaka itd imas ih u svim cenivnim rangovima i kakvih hoces od svih proizvodjaca.

    Kad dodje dress na red, bukvlno nema nista. Ja sam dugo vremena trazio isto kao i ti-da imam dress u kolekciji,i moj izbor je pao na Bambina, cak sam kupio jednog pa mi se nije svideo pa sam prodao, i opet sam se vodio misljenjem da mi treba dress pa sam opet kupio novi model Bambina. U svakom slucaju, najvise sam zivaca potrosio na dress, i najmanje ga nosim, i da, ima ona tema da li vam je stvarno potreban dress, moj odgovor je ne. Ali kada bi sada opet prodao taj dress opet bi trazio drugi-to je ta satna bolest.

    Nego, da dam i ja svoj komentar:
    Mondaine je bio i u mom izboru,ali mi se ne svidja zbog mehanizma i sekundare, mada bi sekundara mogla da se promeni.
    Rodina je ok, ali za mene je bio premali pa sam se odlucio za Bambina.
    Pored nje i Orienta ovo mi se bas svidelo:
    Parnis Marina Militare watch
    ^safir, 8200, celik u sustini ok je cena 123dolara!

    Od Citizena nisam uspeo nista da nadjem, prosto nemaju dress satove te vrste.
    Seiko ima, ali tek preko 350e, nesto jeftinije nemaju.
    Orient opet ima najveci izbor, ali nekako mi nisu toliko lepi.
    Svajcarci imaju odlicne dress satove ali preko 300e, svaki proizvodjac ima u ponidi super modele.

    Ovo mi je vec bilo nedostizno, ali je vredno paznje, bauhaus:
    max bill by junghans - JUNGHANS – THE GERMAN WATCH
    http://www.goodtime.fi/WebRoot/vilka...c/861860-4.jpg
    Poslednja ispravka: bezbi (29.1.2014. u 0:51)
    Markoni BG and gogmajster like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Bezbi feels my pain . Upravo je to problem. A uz to, imat cu i jedan tako jednostavniji, no plavi za par mjeseci. Sada me svrbi bijeli, jer su mi svi ostali tamnijih lica, osim eagulla koji je kremast, a eto upravo mi je i on primjer sata koji jest vintage(-looking), ali nije mi bas da ga stavim s odijelom i kravatom, taman i da stavim finiji kožni remen. On je meni baš casual sat s vintage vibrom.
    Gornji Parnis mi je lijeo, ali 'običan', koliko kod da odudara od klasike. Opet, Rodina mi tu pogađa pravi omjer..
    MOndaine imam priliku probati- drze ih relativno blizu meni, pa cu ako me nastavi drzati nabrijanost i otici, cisto da ih vidim uzivo.
    Mondaine - SilverTime Online
    Tada bih svakako lovio neke akcije i popuste na webu, jer ovdje (izgledaju) preskupi...a i lakse je nekako covjeku davati dolare nego domacu valuutu...manje cifara
    Što se quartza tice, bas mi je fora ovaj Stop2Go model, s tom specificnoscu vezanom za sekundaru. To ga cini zanimljivijim. No i odrazava se na cijenu:
    MONDAINE STOP2GO - YouTube

    Primam, naravo, i dalje vaša mišljenja i (pr)ocjene. Hvala!!
    P.S. Max Bill je vrh vrhova i bez daljnjeg sat za koji cu stediti kad se budem sveo upravo na kolekciju od 3-4 sata kojima su pokriveni svi slučajevi i prilike, a kvalitetno. Ove godine se još planiram iživljavati i eksperimentirati i kupovati srcem, ne nuzno glavom
    Poslednja ispravka: gogmajster (29.1.2014. u 7:54)

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    Pa ako je tako-jos jedan glas ide za Rodinu. Slazem se da bi bilo pozeljno da to bude sa belim ciferom.

    Ja sam i na ovaj bio obratio paznju: http://www.svetsatova.com/forum/atta...-p4151156.jpeg

    Nemoj se nadati da ce biti mnogo nekih predloga

    Reci mi samo jos ovo, sta mislis o izgledu Seikovih skupljih modela, da li ti se svidja neki od njih? SEIKO | seiyajapan.com

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Mondaine i(li) Rodina-dress satovi?

    uh, meni je ovaj Prometej prelep
    gogmajster likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •