Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 73
Like Tree115Likes

tema: Kvarcni sat do 400e?

  1. #51
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Naravno, ja sve to postujem.

    Licno, volim uravnotezenost na svim poljima. Od carapa, do dzempera, pa do teleefona i satova, i ustedjevine na racunu, koju svakog momenta mogu povuci kada mi zatreba. Prakticno sve sto koristim je apsolutni original i 'brend', i trudim se da sebe drzim u toj nekoj sredini. Ali i te kako znam sta znaci kada covek ima strast prema necemu, i uvazavam jako ljude koji zive svoje zelje

  2. #52
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Poslednjih godina, decenija zapravo, otišle su cene na gore svih proizvoda, pa samim tim i satova. Ovo je očekivano i mislim da to i nije najveća prepreka nama zaljubljenicima da se ponovimo nekim novim, priželjkivanim promerkom. Ono što nam znatno umanjuje platežnu moć su mesečni računi koje plaćamo, a koje naši roditelji nisu imali. Sećam se, da je, nekada u poštansko saduče mesečno stizalo ne više od tri do četiri računa, a sada je taj broj, samim tim i iznos za plaćanje znatno veći. Ovakva potrošnja, koju nam je nametnulo globalno, potrošačko društvo nas tera da potrošimo mnogo više nego što nam je neophodno, kako bismo bili u koraku sa ostatkom zapadne civilizacije. Tako ispadne da mi na mesečnom nivou izdvojimo novac za kojekakve glupostu u vrednosti jednog kvalitetnog sata.

    Primera radi, dve godine računa za infostan su ekvivalent ceni jedne odlične Omege ili Brajtlinga. A što se zapada tiče, tamo su i cene nekretnina, socijalnog, zdravstvenog, ali i usluga, tako da ni njima ne pretekne baš mnogo, kada podmire sve obaveze. Neko je to lepo smislio, da potrošiš sve što zaradiš i da ti ne ostane mnogo za štednju. Kada je potrošnja novca za satove u pitanju, jasno je da je to bacanje u bunar, lično ne poznajem nikoga ko na tome zaradi za život i svi smo tu u debelom minusu, samo što nam je hobi, hedonizam ili mazohizam, ne znam više ni sam.
    Ono što je meni bitno, a što svima govorim je kupi ako ti je stalo, pod uslovom da kuća i porodica ne trpe, i ako ne moraš da se zbog toga zadužuješ. Koliko god satovi bili skupi, mislim da su marže i preterivanje na tzv. zdravoj, a često je takva samo no nazivu hrani, mnogo veće nego na satovima. Opet i tu je marketing odigrao veliku ulogu.
    Moj drugar koji je radio u Americi voli da kaže da ne kupuješ Ralf garderobu ako ti treba da se skrpiš za majcu, nego ko to nosi kupi i gaće i čarape i odelo i mantil. I na kraju se vraćamo na početak a to je da je bitno da prihod podmiri neophodne troškove, a ako pretekne, svako po svojoj volji i pasiji.
    Baron, Milos G., Zorg and 4 others like this.

  3. #53
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Moje mišljenje je da se ne kupuje sat od 10-tak hiljada e ako prije toga nisi sredio sva druga bitna životna pitanja. Sad da li će neko kupiti prije Rolex od 10 000e i auto od 10 000e nego samo auto od 20 to je manje vise stvar ukusa. Čak mogu reci da je bolja investicija kupiti Rolex. Mislim da sat treba da prati status onoga ko ga nosi i da je u skladu sa njim. Mišljenja sam da sve sto čovjek kupuje trebalo bi da to nosi opušteno, da nije u grču šta ako se nešto desi. Ako ja kupim farmerice i gledam gdje ću sjesti jer znam da ne mogu kupiti još jedne takve iste onda one nisu za mene.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (7.4.2020. u 19:53)
    stanis likes this.

  4. #54
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Kolega Mezzano - ETA 2836-2 je u stvari ETA 2824-2 sa dodanom komplikacijom dana. To je isto tako jak, robustan i pouzdan mehanizam. ETA je 2824-2 razvila već 1961 godine na osnovi mehanizma ETA 1541. Serijska proizovdnja ETA 2824-2 i ETA 2836-2 je počela nakon kvarčne krize - 1982 godine, što znači, da su oba mehanizma u punoj proizvodnji već 38 godina.
    Hvala na odgovoru. Interesuje me tvoje mišljenje o Orient satovima/mehanizmima, odnos kvalitet/cena. Baš se razmišljam puno između Tissot Visodate i Orient Bambino. Na kraju ću (verovatno) kupiti oba (ne istovremeno), ali ne znam koji prvo da kupujem.

    Pošto je činjenica da si odličan poznavala satova, znaš li neki sajt gde mogu da se nađu podaci kad je neki model sata prvi put lansiran? Pokušavao sam da nađem sajt koji sadrži takve podatke, ali nisam uspeo.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  5. #55
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.338
    Lajkovi
    27429
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Od ta dva ja bih odabrao Tissot.
    Omega rules !!!

  6. #56
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    211
    Lajkovi
    1436
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Ako finansije nisu problem - Tissot bez razmisljanja.
    Koliko se secam kolega @Aleksandar89 ima Tissot Visodate kojeg je skoro nabavio pa vidi sa njim oko cene / popusta - naravno ukoliko je on kupio novi sat negde u Srbiji.

  7. #57
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    I ja bih, ali je on više od 3x skuplji. Pitanje je, da li je toliko bolji?

    Citat Zorg kaže: Pregled poruke
    Ako finansije nisu problem - Tissot bez razmisljanja.
    Koliko se secam kolega @Aleksandar89 ima Tissot Visodate kojeg je skoro nabavio pa vidi sa njim oko cene / popusta - naravno ukoliko je on kupio novi sat negde u Srbiji.
    U principu, nisu problem. Odvojio sam ja 50k za sat, ali je ipak bolje da se što manje potroši.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  8. #58
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Kolega Waldi - sa ovim si sve rekao: Meni to izgleda kao da ima 3 kuce i svaka stancuje sta voli i zeli, bez da se moze uhvatiti neki korak...
    To i ja tvrdim. Seiko je korporacija, koja je uvek dozvoljavala, da svaka njihova firma radi i vodi svoju politiku, i tako su na međusobjnoj konkurenciji terali jedno drugog u neprestano unapređivanje. Najbolji primer su bile Suwa Seikosha, koja je 1960 počela sa proizvodnjom Grand Seika i Daini Seikosha, koja je godinu dana kasnije lansirala liniju King Seiko. 39 godina je trajalo međusobno interno "takmičenje" od čega su najviše dobili potrošači.
    Danas je sve to nestalo. Dokaz je baš pre pomenuti Alpinist. Svrstan je u Prospex liniju i time premeštena proizvodnja. Uprkos nešto jačem mehanizmu, izgubio je na završnoj obradi.
    Sećam se situacije pre dve godine, kada je Seiko iz Malezije preplavio Evropsko tržište sa reizdajom SKX modela. Kod nas u Sloveniji a koliko mi je poznato i na nekim zapadnim tržištima, te satove nisi mogao naći kod zvaničnog retaliera Seika nego kod sasvim druge firme, koja do tada nije nikada u svojoj ponudi imala satove ovog proizvođača. Kada sam se raspitivao u jednoj od zvaničnih prodavnica, koji je razlog tome, od šefa sam dobio odgovor, da se oni sa takvim "jajima od satova" ne bave. A sada u izlogu pored Grand Seika tamo stoje Slazenger satovi, ESprit, Nautica i slično. Sa nekoliko sreće se može naći polica sa Frederique Constant.



    Kolega Mezzano - O Orientu sve najbolje. Već od početka ujednačena politika u smeru stalnog napredovanja i sva je sreća, što im se današnji Seiko management ne meša u politiku.
    Odlični mehanizmi, sasvim kulturna završna obrada. Posebno bih pohvalio Orient Star liniju, koja se ne libi, da kupcima za više nego pristojnu sumu, ponudi safirno staklo i potpisanu krunicu.
    I ovde se susrećemo sa standardnom japanskom frekvencijom od 21.600 b/h ali u globalu su Orientove specifikacije nešto bolje od Seikovih u entry razredu. Večina ih je sa specificiranim dnevnim odstupanjem od +25 do -15 sekundi. Ovde još jednom napominjem, pre nego što se opet pojavi neki vlasnik Seiko sata sa fantastičnim odstupanjem od 3 sekunde - jedno je meriti rad sata u kancelariji ili u dnevnoj sobi a sasvim drugo je raditi merenje sa trenutnom razlikom vazdušne temperature od 50 Celzijusa, naglom promenom vlažnosti do 70 % i nagle promene vazdušnog pritiska i drugim opterećenjima. ISO standardi su ti koji daju tačan odgovor, koji je mehanizam vredan naziva hronometara ili 12 puta slabijeg rezultata.

    Mislim, da je došlo vreme, da svoju kolekciju obogatiš Swiss Made satom. Ne postoji bolji početak nego Tissot Visodate.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (7.4.2020. u 21:28)
    mezzano, piksi and Zorg like this.

  9. #59
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Zaboravio sam ogdovor na još jedno pitanje, Ne postoji neka internet strana, gde je sažeto, ko je šta prvi lansirao. Bilo bi super.
    Postoje samo dosta opskurne biografije pojedinih brendova. Potrebne su meseci i godine istraživanja i čitanja raznih kataloga u fizičkom obliku, da bi se došlo do ovih dragocenih podataka. To ti mogu reći iz sopstvenog iskustva. Nagutao sam se prašine i društva moljaca za ceo život.
    Baron, bezbi and mezzano like this.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Au gde ode tema sta bi sa Hamiltonom iz prvog posta?
    Neko je pitao za Bambino i misljenje, ja cu dati moje, a vidjao sam i komentare koji su isti kao moji. Na slici sat deluje impresivno, top dizajn, pravi dress sat, ja sam imao i prvi i drugi, drugi je bio onaj prelepi sa bez ciferom i plavim kazaljkama. Ali to mu nista nije pomogo, sat je kostao tipa 80e nov, pomisli covek da vredi 800e, a kad ga uzmes u ruku imas utisak najlosijeg kineskog sata od 800din. Ni sam ne znam zasto.

    Prica se o Seiku, i ja ih volim, ali sam NAJVISE voleo kad je na Watchhubu neki monster2 kostao 200dolara, ili Sumo 350... To je bila top prica...sad taj kvalitet mora da se plati 500 600e pa navise...da je dress u pitanju, nikada ga ne bih kupio pored nekog Tissota Visodatea.

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: bezbi (10.4.2020. u 8:09)
    Haifisch23 likes this.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •