Strana 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 209
Like Tree77Likes

tema: Kupovina preko interneta

  1. #181
    Novi član
    Član od
    5.4.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Hvala na odgovoru... Uradio sam kao što ste predložili... Svi su manje više spustili cenu na 1000e - tax refund (cc120e) ali je najpovoljniji Swiss Elevate GmbH-Harvey store. Nude mi sat za 820 e, bez tax refund...
    Čini mi se da je ovo dobra opcija

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока

  2. #182
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Cena na ovom sajtu je korektna, ali treba da obratiš pažnju na par stvari:

    Longines HC se proizvodi u dve veličine; 39 i 41 mm, izaberi dimenziju koja ti više odgovara, mislim da je za diver sat prikladnija veličina 41mm
    Prodavac nije ovlašćeni diler za Longines, odnosno spada u "grey market". To praktično znači da garancija koju ti daje od dve godine nije međunarodna, nego da bi u slučaju da je potrebna popravka u garantnom roku, sat morao da se odnese (pošalje) prodavcu, i bio bi servisiran kod servisera sa kojim on ima ugovor.
    Kupovina kod ovlašćenog prodavca podrazumeva međunarodnu garanciju, što bi značilo da npr. možeš da kupiš sat u Beču, a na popravku u garantnom roku odneseš u Beogradu, ili bilo gde u svetu gde postoji ovlašćeni serviser za Longines. Proceni sam da li ti nešto niža cena kod "sivog" prodavca, kompenzuje rizik da će sat u garantnom roku zahtevati intervenciju za koju ćeš morati da sat dostaviš na lokaciju koju je predvideo prodavac, ili da ga, ako je kupljen kod zvaničnog, odneseš u zvaničan servis koji je tebi najbliži.
    Gde god ga kupio, satu nejverovatnije neće trebati intervencija u garantnom roku od dve godine, ali moraš sam da proceniš obe opcije i doneseš odluku.

    Srećno sa kupovinom.
    srdjanr and Haifisch23 like this.

  3. #183
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Još jedna stvar vezana za ponude od zvaničnih prodavaca. Zahvali im se i zamoli da učine dodatan napor i cenu još malo spuste, ponudi sam nešto nižu cenu, verovatno će to moći još malo da se koriguje na dole.
    srdjanr likes this.

  4. #184
    Banned
    Član od
    31.3.2018.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom kupovina sata preko creationwatches...

    Pozdrav,
    Nov sam ovde i otvorio sam nalog sa svrhom dobijanja informacija u vezi kupovine sata. Naime zelim da uzmem seiko sat made in japan mislim da takav ovde ne mogu naci u prodavnicama svi modeli su za azisko trziste ako se ne varama,a i cijena je dosta veca nego kod nas koliko mogu da primjetim. E sada nemam iskustvo sa kupovinom preko neta prvenstveno mislim na creationwatches, tu sam planirao da pazarim nesto i zanima me kako dalje idu troskovi oko carine DHL uzima oko 35e sto je ok, ali ovo ostalo me zanima koliko cu platiti carinu i ostale troskove na sat. Prvi sat mi je donjeo dalji rodjak iz Njemacke na jedvite jade i odlicno sam prosao sa takvom kupovinom sa amazon.de se ne moze narucivati u Srbiju nazalost, a njega ne zelim vise da angazujem i objasnjavam mu sta i kako i zbog cega???
    Nadam se da je neko skoro kupovao sat preko interneta i da ima iskustva i smjernice za mene. Posto recimo u vitanovu sat koji kosta oko 300e na netu je oko 200 do 150e na akciji, ja nemam para na bacanje...
    Hvala i svako dobro
    budzet za sat do 30000 dinara

  5. #185
    Član Avatar korisnika Rile VG
    Član od
    27.2.2017.
    Poruke
    114
    Lajkovi
    884
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Vjerujem da si vec procitao barem ovu temu al evo ukratko:
    1. Kod kupovine odaberi standardnu posiljku a ne DHL - ceka se 15ak dana i ima sanse da prodjes bez carine
    2. Ako ti lupe carinu i porez to ti je dodatnih cca 30%

    Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
    eee likes this.

  6. #186
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7473
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    K'o sto kolega rece. Obicna posta, ne dhl, i jos 30ak procenata ako ocarine. (Carina + pdv). Ako ti j budzet 30K, moj savet ti je da gledas neki sat do 20K. Ako prodjes bez carine imaces za neki fini gshock

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  7. #187
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Обавезно преко PayPal изврши плаћање ако поручујеш са Сreationwatches-а. И пошиљка да ти иде регистрованом поштом Register Airmail тј. обичном поштом за коју ћеш добити број за праћење пошиљке. Не преко DHL -а, јер наплаћују и посредовање приликом царињења, а царина ти царини и трошкове доставе не само вредност сата. Са DHL-ом је бржа достава али трошкови знатно већи. Значи ако се одлучиш за обичну пошиљку само преко РayРаl-а, видим да људи којима није стигла пошиљка после 6 недеља су успели да поврате новац, ови други још се натежу са Сreationwatchеs-ом. SingPost ако дође до губитка пошиљке исплаћује до 68 долара, за обичну пошиљку тј. Register Airmail. DHL рефундира пуну цену али је доста скупљи и пошиљка брзо стиже.
    Poslednja ispravka: Пресретач (1.4.2018. u 10:43)

  8. #188
    Mlađi član
    Član od
    8.2.2018.
    Poruke
    48
    Lajkovi
    118
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Citat Пресретач kaže: Pregled poruke
    Обавезно преко PayPal изврши плаћање ако поручујеш са Сreationwatches-а. И пошиљка да ти иде регистрованом поштом Register Airmail тј. обичном поштом за коју ћеш добити број за праћење пошиљке. Не преко DHL -а, јер наплаћују и посредовање приликом царињења, а царина ти царини и трошкове доставе не само вредност сата. Са DHL-ом је бржа достава али трошкови знатно већи. Значи ако се одлучиш за обичну пошиљку само преко РayРаl-а, видим да људи којима није стигла пошиљка после 6 недеља су успели да поврате новац, ови други још се натежу са Сreationwatchеs-ом. SingPost ако дође до губитка пошиљке исплаћује до 68 долара, за обичну пошиљку тј. Register Airmail. DHL рефундира пуну цену али је доста скупљи и пошиљка брзо стиже.
    Ja porucio Seiko SKS539P2 jos 13.02. da premostim dok ne skupim za nighthawk , i stigao mi mail da je poslat 16.03, ali po broju za pracenje ispada da je poslat tek 23.03. Nesto mi tu ne stima..uredno platio preko paypal-a. Sto je sigurno, sigurno je.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  9. #189
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Поручио 20.2., број за праћење добио 25.2. била недеља кад SingPost неради, 3.3. контактирао SingPost, пакет није примљен. Онда сам тражио од Сreationwatchеs који су тврдили да је послат потврду о предаји пошиљке, а они се ућутали. Тек 6.3. се огласио Сreationwatchеs да је пакет послат кад је био и видљив. После гледам датум гаранције 2.3. Нисам ишао преко РayРаl-а али више никад, јер видим да су баш они који нису користили РayРаl имали проблеме ако нешто крене како нетреба. Питање је да ли и продавац има часовник на стању и ако га је приказао на сајту да га има. Можда је то један од разлога зашто се чека 15-ак и више дана од поруџбине до предаје пакета SingPost-у. Сreationwatchеs на свом сајту тврди да пошиљку шаље 2-3 дана по порџбини осим за сатове из Јапана за које треба 5-7 дана.

  10. #190
    Mlađi član
    Član od
    8.2.2018.
    Poruke
    48
    Lajkovi
    118
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Citat Пресретач kaže: Pregled poruke
    Поручио 20.2., број за праћење добио 25.2. била недеља кад SingPost неради, 3.3. контактирао SingPost, пакет није примљен. Онда сам тражио од Сreationwatchеs који су тврдили да је послат потврду о предаји пошиљке, а они се ућутали. Тек 6.3. се огласио Сreationwatchеs да је пакет послат кад је био и видљив. После гледам датум гаранције 2.3. Нисам ишао преко РayРаl-а али више никад, јер видим да су баш они који нису користили РayРаl имали проблеме ако нешто крене како нетреба. Питање је да ли и продавац има часовник на стању и ако га је приказао на сајту да га има. Можда је то један од разлога зашто се чека 15-ак и више дана од поруџбине до предаје пакета SingPost-у. Сreationwatchеs на свом сајту тврди да пошиљку шаље 2-3 дана по порџбини осим за сатове из Јапана за које треба 5-7 дана.
    I ja verujem da nisu poslali sat 16og vec 23eg..napisali su mi da ga ocekujem otprilike za 3-4nedelje max.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Пресретач likes this.

Slične teme

  1. Kupovina satova preko interneta
    By Watcher in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 10.11.2021., 13:20
  2. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  3. Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!
    By vrhovac in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 5.2.2012., 11:51
  4. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •