Strana 12 od 21 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 209
Like Tree77Likes

tema: Kupovina preko interneta

  1. #111
    Novi član
    Član od
    30.5.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    nekoliko njih je kupilo sat od njih i hvalili ih, nabavljaju iz inostranstva satove, mislim da mozes i pogledati sat pre kupovine, u svakom slucaju imas kontakt porukom, pa kad narucis oni te zovu ako se ne varam, nema tu prevare
    Hvala na brzom odgovoru!

  2. #112
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    ako odradis kupovinu prenesi iskustva, a obrati paznju na nestandardni kais koji se mozda tesko nalazi

  3. #113
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Zdravo!

    Zelim da kupim ovaj sat:


    Cijena na Tissot Watches – Official Online Store je 675 dolara ili oko 495 eura

    Isti sat na amazon.com kosta 472 dolara ili oko 345 eura.

    Razlika u cijeni je evidentna pa me interesuje da li na amazonu nude pravu stvar (original) ili se radi o vještoj replici?

    Hvala!

  4. #114
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Koliko vidim, na Amazonu može da se trenutno nađe i za $433.82
    Amazon.com: Buying Choices: Tissot Men's T0354071605101 T-Trend Couturier Black Day Date Dial Watch

    Amazon je bezbedan.
    Ovo je realna cena, kada je na popustu.

  5. #115
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Cena od 675$ je preporučena cena proizvođača. Postoji praksa da se ti satovi mogu naći i jeftinije, pogotovo na internet sajtovima, koji nemaju troškove zakupa lokala, te im se isplati da prodaju i jeftinije.

    Naravno, kada kupuješ preko interneta, moraš biti oprezan. Preporučio bih da kupuješ kod prodavaca sa već utvrđenom reputacijom, kako bi smanjio mogućnost da nešto pođe naopako.

  6. #116
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    1. Na amazon.com sam dosada imao nekoliko prilika da tako neki bas jeftin sat stavim u korpu pa mi kod chekouta izbaci obavestenje da im je zao, ali taj sat oni ne salju ovamo (u Madjarsku). Pokusam isti model po dosta skupljoj ceni - interesantno tada hoce da salju
    2. ako ti i posalju troskovi slanja nece biti bas za zanemariti. amazon.com salje iz USA! To ako pise da je besplatna dostava, to uvek vazi samo za USA.
    3. prosle godine porucio nesto, nabacili jos + neki porez (export tax)! Znaci ne da ti odbije PDV posto roba ide van iz drzave (kod njih valjda i nema PDV, skroz im je drugaciji sistem oporezivanja), nego ti jos nabaci trosak. Moram dodati da je bilo jos dva slucaja kada nisu obracunali export tax.
    4. kod amazon.de ili amazon.co.uk takvih problema nisam imao, zapravo nikakvih problema nisam imao, sve mi uredno slali sa odbijenim PDV. Troskovi slanja podnosljivi. Doduse moram napomenuti da su to bile tranzakcije tipa iz EU u EU. Ne znam sta je situacija sa slanjem recimo u Srbiju.

    Na kraju, ne bih rekao da bi trebalo sumnjati u originalnost roba na amazonu.
    Ako imam mogucnost placam preko paypala, jer jeste da mi nabaci nesto oko 4% troskova, ali mi pruza zastitu kupca za slucaj da recimo roba ne stigne.

  7. #117
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala narode. Opcija kupovine sa amazona bi isla na adresu u USA tako da troskove slanja ne racunam. Definitivno se vrijedi potruditi, ušteda je nemala.
    ************************************************** *******
    Danas sam razgovarao sa lokalnim casovnicarem koji mi je skrenuo paznju da pojedini novi modeli Tissot automatika imaju los mehanizam sa plasticnim djelovima koji se brzo izlizu i potrose. Da li znate koji su to mehanizmi, ne bih da naletim na nesto takvo a da dam fine parice. Navodno se radi o pojedinim ETA mehanizmima.
    ************************************************** **********
    Jos jedno pitanje: kakvo je vase misljenje o Powermatic liniji Tissot-a? Primjer:
    Tissot PRC200 Powermatic 80 Automatic Black Dial Black Leather... for $�416 for sale from a Trusted Seller on Chrono24
    Poslednja ispravka: RUS (6.6.2014. u 21:15)

  8. #118
    Novi član
    Član od
    13.6.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Pozdrav,

    Da li neko zna koliko izadje carina i pdv na sat u vrednosti od 150e, iz Usa bi se porucio(ebay) za Austriju ukoliko bi tamo jeftinije izaslo nego da stize u Srbiju.
    I kako funkcionise internacionalna garancija koju nudi taj brend ukoliko se kupuje od radnje, preprodavaca? Hoce li vaziti npr u Srbiji?

  9. #119
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    U EU se predmeti za licnu upoterbu vrednosti do 150€ ne carine, samo se placa PDV (Austrija 20%). Na rucne satove preko 150€ pa do valjda 1000€ se placa neka pausalna carina od nekoliko evra + PDV.
    Za Srbiju ce ti verujem ubrzo neko napisati, mada je vec napisano 100 puta. Eto ni ja nisam upamtio, mada ako me secanje ne vara celo zadovoljstvo izadje negde +30%.
    Mislim da vredi porucivati za Austriju, verujem da imas dobre sanse da se ni ne bave sa naplatom PDV.

  10. #120
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina preko interneta

    Jedno pitanje, narucio sam sat preko creationwatches 13.6. Danas mi dat tracking number, pa me zanima kada bi trebalo da stigne? I kako mogu da pratim kretanje paketa. Kada ukucam broj u tamo nekoj kineskoj posti pise da je izasao iz zemlje.

Slične teme

  1. Kupovina satova preko interneta
    By Watcher in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 10.11.2021., 13:20
  2. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  3. Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!
    By vrhovac in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 5.2.2012., 11:51
  4. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •