Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree4Likes
  • 1 Post By nickname
  • 2 Post By vlajo
  • 1 Post By eee

tema: Kupiti Steinharta..

  1. #1
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Kupiti Steinharta..

    Dakle, preteklo nekih parica, pa se vraćam svojoj staroj fantaziji. Radi se o ovom modelu:
    Nav B-Uhr II 44 mm automatic - Pilot Watch - Steinhart Watches

    E sad, kako najpovoljnije doći do njega? Pretpostavljam da ako bi ga slali ovamo, koštali bi me poprilično carina špedicija i porez. Ako ga isporuče rođacima u Nemačkoj, onda teško da bih izbegao njihov VAT koji i nije mali. Imate neki savet/sugestiju?

    Drugo, koji bi bili vaši predlozi za nekog avijatičara u ovom cenovnom rangu?
    Nick likes this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Neka ga uzmu rodjaci, ali uz račun za povraćaj Mwst, pa ti ovde u Raiffeisen banci sa tim računom i pasošem na čije ime je račun izdat tu razliku podigni ili neka je oni podignu na Madjarskoj granici.

  3. #3
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Da, u tom cenovnom rangu pogledaj Archimede, najbliži je pravoj varijanti B-Uhr ili Laco sa Miyota mihanizmom, što je po meni lošiji izbor, a tu su ti i Zeppelin ili Junkers.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Samo da potvrdim da povracaj poreza funkcionise ovde u Raiffeisen banci. Drugarica je nedavno na ovaj nacin podigla novac, samo je bitno da vam taj racun overe prilikom izlaska iz Nemacke ili Madjarske, zavisno da li idete avionom ili autom. A sto se tice kupovine Steinharta, mislim da je to najbolji izbor za tu cenu, a vec nekoliko clanova je zadovoljno ovim proizvodjacem, pa verujem da ces i ti biti.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Steinhart uzimaj jer izgledom i kvalitetom super je izbor.
    I pažljivo s kupovinom vjerujem da ćeš uspjet nabavit sat bez preveć davanja.

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Evo da ja podelim moje iskustvo. Ja sam uzeo identican sat pre godinu i nesto dana. Sat sam platio iz Srbije, uradio sam transfer novca iz banke u banku i tu, pored cene sata sa postarinom za nemacku, sam platio i neke bankarske troskove koji su bili oko 1500 dinara. Moguce da su sada malo visi. Sat je stigao u Nemacku kod drugara. Poslali su mi i neki papir, neki racun, al nisam uspeo sa time da uradim povracaj njihovog poreza. Moguce da se nismo razumeli sta treba da mi posalju posto mislim da je bio bar jedan clan foruma koji je uspeo da uradi povracaj poreza.

    Ako ti rodjaci zive blizu Augsburga, mozda nije lose da skoknu do njih pa da na licu mesta mozda ispregovaraju i neki popust .

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Dobro, koliko je izašao sve sa troškovima, tačnije cena (incl.pdv) i svi troškovi? Ja nešto merkam ovaj Ocean 1....možda javim kumu koji živi tamo da ga samo stavi na ruku
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    Samo ni sam ne znam Ocean vintege ili onaj što liči na Rolex.... Uhvati me groznica....uzdrži se od kupovine, uzdrži se...uzdrži se...
    milan zmaj and vladas like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #9
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupiti Steinharta..

    E, pa izasao me 358e sa postarinom i slanjem na adresu u Nemacku. Plus 1500 dinara troskovi prebacivanja para iz moje banke u njihovu. Povracaj poreza nisam uspeo da uradim, al i ovo mi je ok cena. Platio sam ga daleko manje nego da je stigao u Srbiju i da su me ovi nasi ocarinili.

    Mali off topic:
    Jednom sam racunao, ako ikad resim da kupim neki od Sinn modela, isplatilo bi mi se da kupim avionsku kartu do Frankfurta, platim prevoz po gradu, odem direktno u fabriku i pazarim sat bez poreza.
    vlajo likes this.

Slične teme

  1. Koji sat kupiti do 400 EUR?
    By ackob in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.8.2012., 21:02
  2. Dilema, šta kupiti?
    By KRP in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.3.2012., 21:53
  3. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.5.2011., 21:36
  4. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.4.2011., 19:00
  5. Orient,gde kupiti
    By 23jewels in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.10.2010., 19:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •