Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree3Likes

tema: Koji sat kupiti do 400 EUR?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    5.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Pozdrav! Trebalo bi da kupim neki sat sad za rodjendan, pa mi treba pomoc Slabo se razumem u satove, ali se nadam da cete mi vi pomoci Troumim se izmedju 3 modela... Cena ide do 400 €.
    Prvi model Seiko SNAB57P1:
    Koji sat kupiti do 400 EUR?-snab57p1-2.jpg
    Cena u Vitanov-u je 37950 RSD, on mi je prvi zapao za oko...
    A onda sam gledao malo ebay i dosao sam do velike dileme. Satovi su dosta jeftiniji tako da bi moglo da dodje nesto bolje za iste pare. Gledao sam ovaj:
    Seiko SPC007P1:
    Koji sat kupiti do 400 EUR?-c0qjkz48l4lnt8p.jpg
    Zaista prelep model cena je bilo oko 400€
    I Seiko SPC041P1:
    Koji sat kupiti do 400 EUR?-lfjz.jpg
    Cena isto oko 400€.
    E sad dilema posto ovaj prvi bih uzeo u Srbiji, da li je rizicno uzimati satove preko ebay-a?
    I koja je razlika izmedju zadnja dva modela posto dolaze iz iste serije Velatura. I zeleo bih da cujem vase predloge koji bi bio najbolji..

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    EBay moze biti super varijanta a mozes i da se zeznes. U svakom slucaju ne uzimaj kod prodavaca koji imaju reputaciju manju od recimo 99%, od onih koje traze iskljucivo placanje putem Western Uniona i sl. Mislim da je mnogo bolje da sat uzmes u nekoj od on-line prodavnica sa ovog spiska: Online prodavnice satova - Linkovi

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Po meni,prvi je precenjen. Imas na forumu u oglasima jednu jako dobru sporturu,za slicne novce,mozda bi trebao da pogledas...

    http://www.svetsatova.com/forum/f100/

    Kupovina preko ebay-a je sigurna kao i kupovina na bilo kojem buvljaku... Kao i svuda,postoji veliki broj korektnih prodavaca,ali i onih drugih. Za ebay moras da otvoris cetvore oci...
    Ne znam da li si upoznat sa nacinom placanja na ebay-u? Uglavnom se trazi PayPall koji Srbija nema... Na tu cenu koju vidis moras dodati troskove slanja i troskove carine i PDV-a sto je za oko +30% na osnovnu cenu.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    5.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Video sam taj sat. SVidja mi se, ali necu sad da uzimam sat sa metalnom narukvicom. Zaista nisam upucen u placanje tj. kupovinu preko ebay-a. Znao sam za to da na cenu dodajem nekih 30%. I kako sad ja da platim kad Srbija nema PayPall ? Evo ga linkovi od ovih satova na ebay-u:
    SEIKO Velatura Yatching Timer SPC007P1 Chrono-Alarm | eBayi * 2008 RELEASE * SEIKO VELATURA ALARM CHRONO SPC041P1 | eBay

    Vidim pise i kod jednog i kod drugog "100% Positive Bewertungen" + ovaj drugi se zove jewellery_houseuk tako da ne verujem da je prevarant. Ja bih te satove najradije probao u Srbiji pa koji mi se bude vise svideo uzimam. E sad pitanje je da li uzeti ili ne i koja je procedura ?

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    To je pitanje koje je vecina nas ovde u jednom trenutku postavila...kako da kupim...
    Postoje prodavci koji primaju visa internet kartice,ali ih je manje,uglavnom svi hoce PP zbog svoje zastite i jednostavnosti placanja. Moguce je placanje Western Union-om,ali bezi od toga, tada nemas apsolutno nikakvu zastitu,mozes ostati i bez para i bez sata.
    Pogledaj takodje temu koju ti je clan Tiha preporucio

    pozdrav

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Citat ackob kaže: Pregled poruke
    E sad pitanje je da li uzeti ili ne i koja je procedura ?
    O ovome bi mogla da se napise posebna tema ali ako si bas odlucio da uzmes sat na eBay-u imas sledece opcije:
    1. Otvoris svoj PayPal (PP) nalog. Srbija nije podrzana ali moze da se otvori recimo na Austriju ili Madjarsku. Problem je sto PP vise ne prihvata kartice banaka iz Srbije. A i da uspes nekako da otvoris nalog bice malo nezgodno ako prodavac salje samo na PP a ne na eBay adresu, nemas nikakav feedback posto ti je to prva kupovina (i to u vrednosti 300-400 €) pa PP moze da te proveri itd. Sve to moze da se promeni na bolje ako PP nekad podrzi Srbiju.
    2. Nadjes nekoga ko ima PP nalog pa ti on kupi uz neku proviziju. Pretpostavljam da i na ovom forumu ima clanova koji nude takve usluge.
    3. Kupis sat preko e-ducana ili neke slicne firme. To je dosta sigurna varijanta samo sto se oni prilicno ugradjuju u cenu.
    4. Neki prodavci primaju i transfer preko banke. Opet je problem sto banke naplacuju svoju proviziju.
    5. Angazujes rodbinu/prijatelje iz inostranstva da ti kupe sat.

    Kao sto vidis, eBay za sada nije tako jednostavan za korisnike iz Srbije i ako uracunamo dodatne troskove i carinu, cena postaje sve pribliznija onoj kao da si ga kupio ovde.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Citat ackob kaže: Pregled poruke
    ...ali necu sad da uzimam sat sa metalnom narukvicom...
    Posto si vec dobio valjane odgovore, ja cu samo da prokomentarisem ovaj detalj. Videces i u drugim temama slicne preporuke - cak i da ne zelis sat sa metalnom narukvicom, bolje je da prvo uzmes isti sa metalnom narukvicom pa da se kasnije upustis u nabavku dodatnih kaiseva (koznih, gumenih, platnenih t.j. NATO itsl.). Evo bar nekih razloga:
    1. Leti je metalna narukvica mnogo lagodnija za nosenje dok se kozni kais lako upropsati od znoja.
    2. Razlike u cenama istovetnih satova sa razlicitim narukvicama su obicno mnogo manje od same cene metalne narukvice (koja kasnije moze da bude paprena).
    3. Uvek mozes naknadno da nabavis originalnu ili "aftermarket" kozni/gumeni kais, za ne previse para. Obrnuto je ponekad nemoguce ili jako skupo.
    4. Metalne narukvice su jako izdrzljive i mogu da traju desetinama godina. Kozne i gumene retko traju duze od dve godine.

    U svakom slucaju - dobro nam dosao na forum i zelim di ta ubrzo nadjes rodjendanski poklon .

    Pozdrav,
    Vlada
    milan zmaj and nikola0406 like this.
    No time to lose

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Ja bih ti savetovao da odmah kupiš sat sa čeličnom narukvicom, pogotovo ako gledaš neku Velaturu, jer će te kasnije kupovina čelične narukvice koštati poprilično a ni kožna/gumena neće biti jeftina pri čemu ćeš u nekom trenutku i gumenu i kožnu morati da zanoviš jer će propasti.

    Kupovina preko ebay-a može da se isplati i to poprilično u odnosu na kupovinu kod nas ali i ne mora. Rizik uvek postoji, pogotovo što je pojava dobrih kopija sve češća, no isti se smanjuje ukoliko se kupuje kod proverenih prodavaca. Mada i sam ebay pristojno rešava problem oglašavanja kopija.
    Prodavce koji imaju ispod 2-3000 prodaja i pozitivan feedback ispod 99.4% ne razmatraj a za dodatnu proveru prodavca koristi neki od ebay alata kao što je Goofbay. Nije loše ni raspitati se po forumima odnosno online zajednicama i saznati kakva su iskustva sa kupovinom kod prodavca koji nudi sat koji ti se dopada.

    Plaćanje kada se kupuje preko ebay prodavaca se uglavnom vrši putem PayPall-a, tu i tamo imaš mogućnost da platiš i putem moneybookers-a i sličnih servisa ali to zavisi od toga da li je prodavac omogućio ovakav vid plaćanja ili ne. Uglavnom se sve svodi na PayPall koji nažalost ne podržava Srbiju u svom sistemu.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    posto je ocigledno da je preveliko maltretiranje ta kupovina preko e bay-a moj savet ti je da pogledas velaturu iz oglasa koju ti je predlozio clan 23 jewls (meni se licno ne svidja), ali pogledaj i jos jedan oglas ovde:

    http://www.svetsatova.com/forum/f100...11p1-3888.html

    procices dosta jeftinije od 400e a dobijas lep i kvalitetan sat po odlicnoj ceni, i bez prevelikog cimanja, po meni bolji od ovog prvog modela koji si gledao u vitanovu.
    sto se tice metalne narukvice, lako je mozes zameniti za neku drugu.

    pozdrav

    p.s. ako bas insistiras da bude jedan od ova dva velatura modela, moj glas ide za SPC041P1.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    5.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Uh, dosta odgovora Ne, ostajem pri tome da bude jedan od ta 3 sata... I to najverovatnije ovaj SPC041P1 posto sam taj i prvi video jako mi se svidja. Gledao sam tamo u temi koju mi je dao tiha "Online prodavnice satova - Linkovi" i nasao sam sajt Buy Watch Online, Seiko watches Casio Citizen Watch Mens Chronograph Automatic Diver Kinetic Eco Perpetual Calendar Aqualand Premier Arctura Sportura Protrek g shock Promaster Womens Watches na kojem ima taj Seiko. Cena mu je 318€ + 30% = 413.4€, verovatno se i shipping placa nekih 10€. No nije strasno to je nekih 420-430 € . Dobro je to sto moze da se placa pomocu "Visa", "Mastercard" ... Nadam se da je dosta siguran sajt, jel imao neku iskustva s' njima ? Znaci definitivno uzimam ovaj sat samo jos da vidim sta i kako... Evo ga i link: Seiko Velatura Yachting Timer Chronograph SPC041P1 SPC041P SPC041 Men's Watch

    Pozdrav!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji G-Shock sat kupiti?
    By Milan Mijatovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 3.8.2019., 21:34
  2. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.5.2011., 21:36
  3. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.4.2011., 19:00
  4. Koji zidni sat kupiti
    By tolarbo in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.11.2010., 9:11
  5. Koji sat kupiti do 300 eura?
    By Beethoven in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 2.12.2009., 10:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •