Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree8Likes

tema: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    26.5.2012.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Hmm, kanim se vec par veceri da napisem nesto, u najavi bez narocitog smisla i preti da cu zvucati kao prokleti amater, al kako god...Pre nego sto sam se i registrovao, procitao sam i pokupio usput (na OVOM sajtu sasvim nove i sebi-nepoznate "horizonte" u tom svetu cak i tih manje-vise jeftinih satova, al hajde da pocnem sa onim sto me je inicijalno "mucilo", pa se lahko podignem kasnije i na neki ozbiljniji nivo...
    Dakle, nosim sa sobom jos od '97. CASIO MD-708. Prosvetlili su me da je ta jos onda izvikana serija imala zapravo CITIZEN mehanizam i sve uz to. Kako god, meni jako drag, ispostavilo se da sa njim zapravo uopste nisam zaronio vise sa bocama, al svejedno ga bas volim i ne odvajam se od njega sve ovo vreme sem na nekom basketu recimo il kad bas mooram...Naravno, u to vreme je u odnosu na vecinu satova koji su se muvali u mom vidokrugu, delovao kao felna od fiche, al je u poredjenju sa danasnjim, dosta neupadljiv sa sve svoje dve korone...
    E, od pre godinu dana je zaribao skrozz, uglavljen mu je MIYOTIN mehanizam, radi sad sasvim OK, al mu je vreme za penziju, glavna korona izguljena, kazaljke sa tu-i-tamo fosforom, nove cifre na datumu manje i blabla. Tek, da zavrsim sa preopsirnim uvodom, ovo je bilo vise da imate predstavu na sta sam se navikao...

    Tjahh, meni ta FESTINA onako...I sve to ultra moderno kopd nas. Lupetam, ovaj sto je u preporuci je diivan, ja imam veliku saku, mogao bi i da ga nosim, al nekako odavno vise volim taj retro, patinirani luksuz-il-ne, al da ima maalo neku demodiranu epizodu na sebi. A lep...
    Skrozz sumnjam da cu skoro roniti, al mi zapelo da je DIVER i do 200m minimum, bzvz... Svojevremeno sam probao ove VITANOV Seico, dok sam radio neki projekat na moru, al mi je to malo dosadno i preglomazno (debelo, ne mislim na obim)...SNDA13P1 npr.
    Ah da, ja nekako ne bi da se ispruzim za vise od recimo PETSTOTINAK EUR, mada... (da, da, pregledao sam forum do 500, naravno),
    a svidja mi se nesto OVAKO recimo>> Seiko Divers Gallery :: Prospex Marinemaster Pipin Ferreras Kinetic Titanium 200m diver (SBDW015). :: SBDW015_1_001
    Odnosno njegova jeftinija kinetic inkarnacija Pipin diver - SKJ275, koja se muvala na prodaju po nekim sajtovima, za pristojne pare, al je vise nema>>The Rare Pipin diver - SKJ275, odnosno SEIKO DIVER JAPAN MEN'S KINETIC ALL S SB HARDLEX NEW | eBay

    Tu se vrzma i YEMA, na koju ovaj dosta lici i meni se prilicno svidja ova starinska, sa plavom osnovom...

    Sajdzije preko kojih sam pokusavao da pronadjem nesto od ovoga (il slicno, SEICO 5 divere, manje-il-vise ogranicene serije), vazda su mi se vadile, kako su neke kolekcije za europsko trziste, pa ne mogu do njih preko japanskih veza il obratno...

    Na kraju krajeva, i ovo mi se dopada, mada bele veze nema s ovima gore>>Paul Smith Men's Watch - Final Eyes Chronograph


    Da onaj HAUER Diver iz ponude polovnih na forumu, nije prodat, zapravo da sam vas otkrio na vreme, verovatno bi ga kupovao, al sad...


    Pa sad, ako neko dovoljno zaludan procita ovaj dirljivi traktat, bas bih voleo da cujem upuceniji svet, sta misli o svemu ovome...
    <N>
    Poslednja ispravka: nexus6 (29.5.2012. u 13:06)

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Ja sam nedavno uzeo ovog divera:
    Seiko SKX007K

    Koji je daleko ispod tvog budzeta (sa gumenom narukvicom oko 170e), ali po mnogim komentarima vredi mnogo vise.
    Nisam jos stigao da ga isprobam u akciji, cekam more, ali pretrazi malo po google-u, pa ces videti sta sve ovaj sat izdrzava
    Svakako od mene imas preporuku za Seiko, bilo za ovaj, ili neki skuplji model.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    @nexus6
    Kvarc ili automatik?

  4. #4
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Šta misliš o ovom lepotanu? Robustan, prečnik 48mm, vodootporan do 300m, dolazi u odličnoj plastičnoj kutiji sa gumenom i kožnom narukvicom i alatom za zamenu. Ima ga i u verziji automatika i u kvarcnoj. U oba slučaja unutra je japanski Myota mehanizam. Proizvodi se u Litvaniji. Okačio sam ga sa, meni najlepšim, žutim ciferom, ali ga imaš u više boja, i crni, naravno. Obe varijante u BG koštaju oko 450E.

    Automatik:


    Kvarc:


    I još jedan:
    milan zmaj and Nick like this.
    ...požuri polako...

  5. #5
    Novi član
    Član od
    26.5.2012.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Zadovoljan kvarcnim...

  6. #6
    Novi član
    Član od
    26.5.2012.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    zadovoljan kvarcnim u principu, sad, automatika se ne bi bas klonio svakako...

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Seiko skx007 i ni jedan drugi..
    krstin likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Kada sam rešio da se i ja uključim na forum početkom ove godine nisam ni znao da će mi diveri postati opsesija. Jedan od boljih predloga koji sam tada dobio(od Milanche78 ) bio je za mene do tada nepoznat Bernhardt Sea Shark - https://www.bernhardtwatch.com/index.php?id=31
    evo i review-a
    zanimljiv satić za malo para.Mana mu je samo lume - pogledaj tri naredne slike sa nekoliko modela treća je posle 30min bez svetlaJa bi lep diver, ne bas preskup...-pr.1.jpgJa bi lep diver, ne bas preskup...-pr-2.jpgJa bi lep diver, ne bas preskup...-pr3.jpg
    Takođe bih naveo i moju tihu patnju Orijentov M-Force od koga me je delilo samo jedno neoprezno preticanje (i satić ode na popravku tuđeg auta)Ja bi lep diver, ne bas preskup...-zmajcek.jpgJa bi lep diver, ne bas preskup...-zmajcek1.jpg
    i review
    ps naravno slike su ‚‚Zmajeve‚‚
    vlajo likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    26.5.2012.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ja bi lep diver, ne bas preskup...

    Uhh, ORIENT je st-vaarno Uffffffff !!!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Steinhart "Ocean vintage GMT" je moj prijedlog, ako ideš na automatik. Ako računamo carinu od 10% i pdv od 18% i plus cijena njihovog slanja, onda se taman uklapa u 500€.
    Veličina je 42mm,wr je 300m, mehanizam Eta 2893-2 - sat je 1.liga za te pare(Rolex Explorer za normalnu raju)!
    Za kvarc moram malo progooglat!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (29.5.2012. u 18:46)
    vladas and vlajo like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Invicta Pro Diver
    By _ivo_ in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 7.12.2015., 15:19
  2. Oris Diver Date
    By Vrana in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.4.2014., 9:44
  3. Carrera diver chrono
    By Martin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.1.2011., 13:51
  4. Seiko diver
    By nikola0406 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.6.2010., 21:09
  5. orient diver
    By rasa in forum Japanski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.4.2010., 11:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •