Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree3Likes

tema: Koji sat kupiti do 400 EUR?

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Creation Watches za Srbiju šalje FedEx-om jer je naš poštanski sistem na "lošem glasu". Na cenu sata dodaj još 42 dolara za troškove slanja.

    edit: Svi online prodavci sa pomenute liste su pouzdani.

    edit II: Zaboravio sam da spomenem još jednu sitnicu za CreationWatches. Kod njih ne dobijaš garanciju proizvođača već njihovu (CreationWatches) garanciju u trajanju od dve godine. Ukoliko se nešto dogodi sa satom i budeš želeo da ga reklamiraš, moraćeš sat na servis da šalješ nazad u Singapur. Mada oni obično pregledaju sat pre slanja ne bi li sveli broj reklamacija na minimum.
    Poslednja ispravka: dragon (7.9.2011. u 10:59)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Novi član
    Član od
    12.8.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Zanima me jesi li naručio i dobio sat s obzirom da me zanima isti model sa gumenom narukvicom?!

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Zdravo Sale1977 i dobro nam dosao.

    Clan ackob je ovu temu postavio pre skoro godinu dana i nakon par postova vise se nije javljao. Zato ne bih bio siguran da ce ti odgovoriti.

    Nadam se da ce neko drugi moci da pomogne. Ako narucujes on-line, mozemo ti pomoci da se odlucis.

    Pozdrav,
    Vlada
    Serb likes this.
    No time to lose

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 400 EUR?

    Malo ste odlutali od teme, ako smijem da primjetim

    Ovako: Seiko SNAB57P1 (malo si popetljao oznaku i sliku, inace): kalibar 7T92, jako hvaljen, osim klasicnih chrono funkcija ima 1/20 split second stopericu. Taj mehanizam, zbog te stoperice, scrpi bateriju znatno brze (kad se koristi) pa to da imas u vidu.

    Seiko SPC007P1 i SPC041P1 su u principu isti satovi sa istim mehanizmom 7T84 koji je tzv Yachting timer chronograph. Nesto su bolje konstrukcije i dizajna od nizeg Seiko ranga, imaju safirno staklo i zastitu za krunicu.
    Blizi opis funkcija mehanizma, koji je u sustini i najbitnija stavka:
    http://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_7T84_E_0525.pdf

    Razlika izmedju prvog i ova ostala dva modela je prvenstveno dizajn prirode a i u funkcijama i kvalitetu materijala izrade. Prosjecnom korisniku je blizi SNAB57P1 posto ima klasicne chrono funkcije i pristupacniju cijenu dok su preostala dva vise smisljeni kao spravice za jedrilicare.

    Moja preporuka bi bila na strani SNAB57P1 (zbog dizajna prvenstveno, Velatura nije po mom ukusu) ali to sam ja.

    Sto se ebay kupovine tice, racunaj da ti treba PP nalog (koji ni u Srbiji ni u CG ne mozes otvoriti direktno) i da je ona skopcana sa rizikom kupovine na slijepo.
    Inace, ebay i ne treba da ti bude nekja referenca za cijene (to ljudi stalno rade i grijese) posto se na ebayu kupuje roba bez garancije porijekla. Mislim da red velicina 400 Eur ne bi trebao da rizikujes na takav nacin.

    Kud i kamo sigurniji je Amazon, s tim da ako nemas nalog kod ShipIT4U ili slicne kuce i dogovor sa njima oko prepakovanja i deklaracije, na cijenu placas porez i carinu. U CG se placa na iznose preko 160 Eur, ne znam za Srbiju.
    Najbolje bi bilo, ako imas nekoga u inostranstvu da preko Amazona kupis stvar i posaljes na adresu te osobe a da ti ona kasnije to ili donese kad dolazi ili posalje kao poklon, da ne bi podlijegalo carinjenju.

    Eto. Pozdrav

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koji G-Shock sat kupiti?
    By Milan Mijatovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 3.8.2019., 21:34
  2. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.5.2011., 21:36
  3. Koji sat kupiti?
    By Daaanijel in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.4.2011., 19:00
  4. Koji zidni sat kupiti
    By tolarbo in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.11.2010., 9:11
  5. Koji sat kupiti do 300 eura?
    By Beethoven in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 2.12.2009., 10:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •