Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 78
Like Tree44Likes

tema: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Negde sam, na netu, naisao na sliku sata koji mi se jako dopao (na prvi pogled) a na zalost nisam neki strucnjak i ne mogu da provalim o kom satu - tacnom modelu, pa cak ni proizvodjacu se radi nadam se da sam se obratio na pravo mesto i da cete mi pomoci...
    radi se o satu sa sledece slike:

    Koji je ovo sat? molim za pomoc....-image.jpg

    Mislim da se radi o satu Jacques Lemans (tako mi se cini mada nisam siguran).

    Ako neko moze da mi kaze o kom se tacno satu radi, koja je tacno marka u pitanju i model ???

    I naravno da li moze da se nadnje kod nas i po kojoj ceni...
    ?

    Bilo sta sto znate o njemu bio bih vam jako zahvalan da to podelite samnom, jer iz ovog ugla mi sat extra izgleda, kad bih znao koji je tacno model mogao bih, nadam se, da vidim jasnije slike i malo detaljnije da se raspitam o kakvom se satu i mehanizmu radi...

    zainteresovan sam za kupovinu istog pa se nadam da cete mi izaci u sesret kao i uvek do sad..

    Citao sam teme gde ste iz filmova, sa slika provaljali koje satove nose poznate licnosti, tako da se nadam da vam ni ovo nece biti neki veliki izazov...
    nadam se da nije preskup

    Pozdrav svim korisnicima ovog extra foruma !!!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    I ja mislim da je Jacques Lemans
    Ako hoćeš da se zanimaš...
    jacques lemans watches - Google Search
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Evo druze sad sam prcesljao ceo ovaj link sto si mi poslao i dalje nista nemogu da nadjem nista, mozda mi je slucajno promakao, probacu opet pretragu al mislim da ga nema tu

    ako neko nesto zna, molim da pomogne

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Nije Jacques Lemans već Jaeger-LeCoultre Duometre a Chronographe. Više informacija o ovom modelu možeš pronaći na priloženom linku...

    Jaeger-LeCoultre - Watches - Duomètre à Chronographe

    Distributer Jaeger-LeCoultre satova za područje Srbije je Identico i pretpostavljam da bi oni mogli da ga naruče ukoliko možeš da si priuštiš ovaj model. Cena za model od platine, koji je na slici koju si postavio, je preko 30000€.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    ^
    svaka cast Dragon, vidi se ko zna i ume.....
    pretpostavljam da ce sudaru ovo biti velika cena (voleo bih da gresim) i predlazem da se upustimo u potragu, mozda i malo takmicenje, da se pronadje sat najslicniji (vizuelno) ovom Jaeger-u po sto povoljnijoj ceni.
    moze?
    Poslednja ispravka: d1d (2.7.2011. u 1:48)
    Sudar88 likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Moj savet je da se pogleda sat sa hronograf mehanizmom. Ukoliko se bude tražio sat koji je vizuelno sličan ovom JLC-u, verovatno da će morati da se gleda neki model sa 2 ili više mehanizma (kao što to imaju neki Nautica, Sector, Fossil satovi) što nikako ne preporučujem.


    A za one koji žele da pročitaju malo više o JLC Duometre modelu, neka pogledaju sledeće linkove...

    JLC Duometre by WristLounge
    Jaegere-LeCoultre, Duometre a Chronographe by WatchObserver


    link
    Djordje, sima hrabri and Sudar88 like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    To si u pravu, kupovina modne marke, pa jos sa dva po pravilu losa mehanizma, bila bi samo bacanje novca.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Nisam stigao pre da pregledam forum, sad kad sam otvorio da vidim ima li novih odgovora imao sam sta i da vidim, mnogo hvala na brzini i pomoci svima narucito d1d i dragon-u koji je kako vidim apsolutni kralj u svetu satova svaka cast na brzini i znanju masjore !!!


    Hvala d1d na predlogu voleo bih i ja da neko da predloge i komentare....




    Molim da mi neko objasni sta znaci to Chronographe ?- naisao sam to u mnogo tema da ljudi traze chronographe satove - ja sam mislio da je sat sam po sebi chronograph (merac vremana u bukvalnom prevodu) pa ako moze malo detaljnije objasnjene jer mi nije jasan bas taj pojam
    "Moj savet je da se pogleda sat sa hronograf mehanizmom"--?? sta bi to znacilo tacno..

    sta da kazem hvala jos jednom, jako ste me obradovali odgovorima i vasoj posvecenosti (dragon i d1d)
    Poslednja ispravka: Sudar88 (2.7.2011. u 13:41) Razlog: promakla mi je cena od 30000 E (sve kontam 30000 dinara) daleko je to od moje moci jako daleko znaci nista od ovog :(((((

  9. #9
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    Ne verujem da je modna marka posto taj sat kosta par hiljada eura mozda i desetina hiljada . Rekao bih da su dobri ti JLC. U Amerikama ga sigurno mozes naci jeftinije nego ovde, legalno. Ali i tamo je par desetina hiljada zelenih za ovaj model. Chronohraph = stoperica. Pozz kralju.
    Sudar88 likes this.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je ovo sat? molim za pomoc....

    @nikola0406
    hvala care na odgovoru, znaci Chronohraph je sat sa stopericom?


    a sto se tice ovog sata moracu ga zaboraviti, a ko zna mozda ga kupim....nekad .... a do tad mogu samo da trazim dalje..

    promakla mi je jedna SITNICA na koju mi je lepo ukazao dragon da sat kosta 30000e a ne 30000 din kako sam ja procitao u prvi mah - otud i moje pitanje da li je to opet neka modna marka u pitanju (jer sam mislio da se o dinarskim vrednostima radi )...

    Kad sam jos jednom procitao sve postove ponovo i video simbol eura- videh da dalja pitanja o ovom satu nemaju nikakvog smisla...

    hvala jos jednom svima.
    Ako neko ima nesto da mi predlozi neki zanimljiv satic bio bih zahvlan...

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cudno usporavanje sata sa automatik mehanizmom? Molim za pomoc!
    By cerimobil in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.5.2011., 9:46
  2. Problem sa satom koji staje-POMOC!!!
    By duck in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 19:20
  3. Molim za pomoc - koji zenski sat?
    By sima hrabri in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:26
  4. Pomoc molim - nekakav zlatni swatch
    By Marko24D in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 5.8.2009., 6:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •