Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 45
Like Tree43Likes

tema: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Ja trenutno imam Citizen Nighthawk i mislim da je 42 mm , ta veličina mi se svida, ne bih želio imati manji sat. Stavim Visodate na ruku i izgleda mi smiješno, a ponajviše zato što skinem ovaj od 42 i nakon par sekundi stavim sat od 38 , izgleda mi premalo. Možda drugi put koji sat prije shoppinga skinem sat . Sada nosim tog Citizena i jako sam zadovoljan s njim, ali u bliskoj budućnosti želim kupiti još koji sat, malo bolji, kvalitetniji, pa samim time i skuplji. Strah me kupiti skuplji sat dok ne rečem : to je to . Ali što to od sata tražim? Kako da izgleda i kako da odražava moj karakter? E to tražim, a ovaj forum mi uvelike pomaže


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Ja imam 2 od 42 mm, imao jedan manji, i svi mi odgovaraju A ako hoćeš bolje od Nighthawka, mislim da će te tek neki skuplji švajcarci zadovoljiti. Bez zezanja, mislim da bilo koji drugi do 500, ako ne i jače, nije drastično bolji nego nighthawk. Eventualno nešto skroz drugačije da uzmeš, npr. Baby tuna.

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Nighthawk mi je odličan, nemam zamjerke. Volio bih da mi sat ima koji je dan u tjednu, pošto mi je na brodu svaki dan isti i nikada ne znam koji je dan. Volio bih da mi ima i datum, ali da automatski prebaciva na prvi, da ja ne razmišljam previše krajem mjeseca. I da, još jednu time zonu bih volio imat, to mi je jako bitno. Volio bih da mi sat pristojno izgleda na odijelo, ali i na sportsku robu. Nighthawk mi je super, Navihawk isto, samo mi je Navihawk previše natrpan, previše je toga unutra, iako zadovoljava sve ostale moje kriterije. Počeo sam sada razmišljati i o njemu, izmjenjivat Nighthawk i Navihawk mi postaje primamljiva ideja, hmmm


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Jesi li pogledao Certina DS? Imaju modela prečnika 42mm, a mogu da izgledaju lepo i uz odelo i u sportskom fazonu. Neke se prodaju sa metalnom narukvicom i sa kožnim kaišem, pa i njih možeš menjati u skladu sa izgledom kakav želiš.

    Ovaj model nema i dan, ali to što tražiš, tj. automatsko prebacivanje 30/31 na prvi postoji samo kod digitalnih satova. Kod njih se ručno unose dan, mesec i godina, tako da sat sam izračunava.
    Codelen and Petar012 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Uzmi onda neki GMT... Moj savet - gledaj neki drugačiji, ne Navihawk... Neki dress, diver ili chrono... Da budu različiti... Mada to ti kaze čovek sa dva dajvera ali razliku se dovoljno...

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Jako mi se svida izgled tih satova, ajmo rec i neki karakter. Pilotsko/vojni karakter, brzina, akcija,priroda, a uz to mi i pristojno izgledaju na odijelo, ne extra, ali pristojno. Tako ih barem ja doživljavam 8. Navihavka ima u 3-4 boje, to će biti problem izabrat, neznam koje trenutno ovdje imaju u ponudi. Provjerio sam malo cijene, dobra mi je cijena ovdje na brodu, $400 za crni .Problem mi je jedino što su i moj Nighthawk , a i ovi Navihawk, svi su na istoj mesh narukvici, doduše ovaj crni Navihawk na crnoj barem, ali volio bih se malo poigrat sa narikvicama. Naravno ne original jer sam načuo da su cijene originalnih $70-$80 , to je previše za sat od $200/$400 . Da li je problem staviti na ove satove neke "nemarkirane" tj. jedtine narukvice ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poslednja ispravka: josip991 (12.12.2016. u 15:24)

  7. #17
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Bila je tema juce cini mi se, jedan clan se raspitivao za neki sat oko 30k slicni zahtevi, dobio je preporuku za jedan Citizen model stim sto je taj bio roze gold kuciste, ima isti taj i u srebrnoj varijanti sa crnim kaisem. Poseduje perpetual kalendar(menja sam datum sa 30 na 1 i tako to)posto si trazio tako nesto, moze da bude sport moze da bude i eleganci fazon. Nesa ti je predlozio Certinu DS pa pogledaj i to svakako odlicni satovi. Jako bitno pitanje ti je gde planiras da kupis sat, ovde kod nas ili imas mogucnost za kupovinu u inostranstvu? Ako imas opciju da uzmes preko i da ne placas poreze carine i ostale gluposti onda ti se otvaraju skroz novi vidici.

  8. #18
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Ako si na brodu reci nam sta sve imas u ponudi od brendova tu? pisali smo u isto vreme pa nisam video da si ostavio nesto. Tu bi trebalo da prodjes dosta povoljnije nego bilo gde.
    Posto ti se svidja taj stil, pogledaj obavezno i recimo Victorinox. Odlicni satici

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Nisam 100% siguran , ali mislim da Navihawk ima sve te neke tehničke karakteristike koje tražim od sata, jedino što mi je malo prenatrpan cifer, ali stvarno prenatrpan. Ne svida mi se ni vidljivost digitalnog displeja,kao da kontrast nije baš najbolja, jako teško ga očitavam sa neke normalne udaljenosti. Cjena mi je ok, izgled super, karakter sata mi odgovara, tehničke karakteristike savršene, veličina odlična za moj ukus. Previše je to pluseva


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #20
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Nažalost plovim Azijom, izlazim sa broda samo u Vijetnamu, a tu nema ništa. Prije sam plovio Amerikom, tu sam kupovao preko Amazona, sada nažalost nemam više tu priliku. Na samom brodu su satovi jako skupi i cijene su jako nepovoljne. Npr. jedino za Citizen mi daju 45% popusta, pa onda cijena sata ispadne kao tržišna, kao kod nas kući. Od marki ima Omega, Cartier, Rolex, Longines, Tissot, Citizen i Stuhrling . Mogu si ja priuštit i mnogo skuplje od Citizena ali ne želim davati velike novce za sat, pogotovo u situaciji gdje kući ljudi gladuju, nekako je to protiv mojih načela. Neki Tissot od $500tinjak bi došao u obzir, ali izbor je slab. Ima Tissot koji mi je bomba i kojega bih uzeo isti sekund da mu cifer nije bijeli, da je neke druge boje uzeo bih ga isti sekunde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    jagoda-nbg likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •