Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 45
Like Tree43Likes

tema: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Koji su sve elementi koje treba uzeti u obzir kada se kupuje sat? Ja imam problem da mi je 80% satova u izlozima prelijepo, i neznam što je to po čemu bih trebao raditi eliminaciju. Znam osnovne razlike u mehanizmima i koje preferiram, i znam okvirno o markama satova. Klasični vs sportski, i to mi je jasno, ali što još? Imam dojam da je cifer sa rimskim brojevima za starije i ozbiljnije ljude . Da li sam u pravu? Da li ja sa svojih 190 cm i 110 kg moram da tražim samo masovne satove velikih promjera? Da li je boja cifera bitna i dali je poželino uskladivati boju sata sa odijevnim predmetima ? Što je sa kajišima, koža, metal, mash ? Što to govori o onomu koji ga nosi ? Ronilacki satovi za ronioce, G shock npr. za security i policiju, ide mi nekako ok uz njihovu uniformu, al što je sa pilotskim satovima? Koji karakter oni odražavaju ? Svaki je savjet dobrodošao i nadam se da će mi pomoć u pronalaženju budućih satova !

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Biće ovde raznih stavova i tako i treba biti. Moj način razmišljanja - nosi šta god ti se sviđa.
    VLADAN P likes this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Kao što i Petar kaže-Nosi ono što ti se dopada i to će na najbolji i najpozitivniji način opisati tebe.
    Ne trudi se da se prilagođavaš postojećim stilivima-Izgradi svoj.
    Ne postoje precizna pravila i nijedan izbor nećeš moći tako dobro obrazložiti (ako ,uopšte , za obrazloženjem ima potrebe) kao izbor onoga što ti se dopada.
    jagoda-nbg likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Imam razumevanja kad neko nosi G shock na odelo i dress sat na nato. Ako, kako god.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Što znači nato? Al što kada mi se svida 80 od 100 satova ? Kako da odaberem ? Nedavno su mi u jednoj temi hvalili Tissot Visodate, jedan član foruma čak i napisao da mu je to jedan od najljepših satova uopće. Ali ja kada ga gledam ne vidim ništa, da ga imam pored svog Citizena ne bih ga nikad stavio na ruku. Što je to na primjer super kod navedenog sata?
    Poslednja ispravka: josip991 (12.12.2016. u 13:29)

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Evo is slika .A na primjer ovaj drugi Tissot mi se 5x više svida od Visodatea .I što mislite o ovome Sturhling satovima ? Čudni su , a i koštaju 500 tinjak eura. Evo i G shock koji mi se svida, army style. Njega bih nosio kada idem sa psom u prirodu, najvjerovatnije cu ga i kupit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poslednja ispravka: josip991 (12.12.2016. u 13:40)

  7. #7
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Sta je super? Pa klasika kojom odise taj Visodate, minimalizam, prelepa jednostavnost, istorija imena I brenda. Ali, moje svakako sat koji ce biti u kolekciji kao drugi, treci, cetvrti ma ko zna koji sat. Posto objektivno njega nije za nositi na suskavi sorc za kupanje, nike trenerku gornji donji deo vec na minimalno dzins I neku kosulju pa sve na gore sto se tice elegancije. Takav je sat. A za sebe, pa slusaj sta ti srce kaze kad stavis sat na ruku. I gledaj da to budi casovnicsrski brendovi ako zelis od sata kvalitet. Pozz I srecno
    Petar012 likes this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Pa... To je i normalno da ti se sviđaju svi. Ili ćeš ih non stop kupovati ili ih želeti. A za Visodate, stvar ukusa. I taj što si postovao je odličan. Stuhrling bih zaobišao.

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    15.11.2016.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Hvala na savjetima, jako su mi korisni. Da, Stuhrling ću zaobići u širokom luku, samo me zanimalo vaše mišljenje. Ok, shvaćam da trebam birati po mehanizmu, sport/klasika, po brendu, po korisnim funkcijama koje bih želio, ali što je veličinom sata ? Da li mali sat na ruci velikog čovjeka izgleda ružno/loše ? Što je to nato ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako odabrati najbolji sat za sebe i svoj karakter?

    Nato, pretraži forum, ima tema o narukvicama. Uglavnom sportski/vojni stil kaiša, balistički najlon, praktično za nošenje i održavanje. A Stuhrling izgledaju lepo ali ono... Čim oni imaju neka ogromna sniženja miriše mi na Invictu. Uglavnom može Stuhrling ali do 100 evra. Što se veličine tiče, ja imam mali zglob pa nosim satove prečnika do 42 mm... Ne volim pepeljare. Sad zavisi, to prema ruci... Ko ima veću ruku, neki dres od 38 mm mu dođe kao igračkica...
    jagoda-nbg and house like this.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •