Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree12Likes

tema: Hector satovi

  1. #11
    Novi član
    Član od
    9.1.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Moj post je bio da pomognem coveku da sa odredjenim budzetom kupi sat sa odlicnim odnosom Cena/kvalitet (verovatno bolji i od Casia sto je konstatovano kada je covek video sat) a evo kad vec moram onda nesto i da pojasnim.

    Casio je nesumljivo ok brend i pruza odlican odnos cena kvalitet uz par specifičnih linija. Na nasem trzistu i na vecini drugih je izuzetno popularan. To je sat koji se prodavao i prodaje kod nas u ogromnim količinama i trenutno je sigurno medju dva tri najprodavanija brenda na tržištu. Ipak treba respektovati rezultate nekih modnih; brendova kao sto je Fossil koji je na vecini trzista bolje pozicioniran sat od Casia (mislim i na nasem) Fossil i drugi modni brendovi nemaju poput Casia kolekcije koje su napravljene od Mesinga ili jos losijih legura. Casio u svojoj ponudi ima i niklovane satove koji spadaju u hiper alergene.

    Sto se tice Festine, ime ima tradiciju, Kvalitet je na nivou; kvalitetnijih modnih brendova kao i delovi koji se u nju ugradjuju. U ovom trenutku predstavalja pseudo časovničarsku priču.

    Sto se tice Citizena i Seika njih necu ni kometaristi jer i ja iskreno preferiram vise Suunto, Tag Heuer i Hublot modele a ipak ih nebih preporucio ovom korisniku. Ipak slazem se da su Citizen i Seiko vrhunski časovničarski brendovi.

    Ne treba potcenjivati neke nove stvari koje se pojavljuju pogotovu ako imaju dobar odnos dizajna, cene i kvaliteta iz razloga sto uleću u dvorište Casia koji je među prvima počeo da to radi pravi jeftin sat solidnog dizajna (u većini kolekcije kopiranog) i solidnog kvaliteta (sve karakteristike pseudočasovničarskog brenda. Ukoliko neko punudi više od Casia za iste pare i isti ili viši nivo kvaliteta, uz dobru pdršku što se tiče distribucije i servisa ne vidim razlog da se ne uzme u razmatranje. U kranjem slučaju ljude kada kupuju satove pokreću različite emocije i stvari ne treba posmatrati crno ili belo. Istina je uvek negde izmedju.

    Casio i Festina koji danas u najvećem delu kolekcija predstavljaju pseudo časovničarske brendove i ukoliko ikada u potpunosti zaokruze proizvodni ciklus od sopstvenog mehanizma do finalnog proizvoda (o cemu verujem i ne razmisljaju)uz cenovnu konkurentnost onda cu u potpunosti podrzati konstantaciju starijeg kolege i treba kupovati te satove jer bi bili jedinstveni.(ovo ne važi za manji deo Casio Kolekcije). Sve dok rade iste stvari kao i proizvodjaci modnih, pseudo modnih i ostalih pseudo časovničarskih brendova ja ne vidim razliku izmedju njih osim dužine prsisustva na tržištu i broja prodatih satova.
    Poslednja ispravka: Lojpur (7.8.2011. u 13:35)

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Citat Lojpur kaže: Pregled poruke
    Moj post je bio da pomognem coveku da sa odredjenim budzetom kupi sat sa odlicnim odnosom Cena/kvalitet (verovatno bolji i od Casia sto je konstatovano kada je covek video sat) a evo kad vec moram onda nesto i da pojasnim.
    Hmmmm... Ja u ovoj temi nigde nisam pročitao da je Alexandar NV izjavio da Hector satovi imaju bolji odnos cena/kvalitet u odnosu na Casio. Ono što jeste napisano je da se čoveku pomenuti Casio model uživo nije dopao što može da bude iz više razloga, zar ne?
    Izneo sam mišljenje koje imam o modnim proizvođačima koje je zasnovano kako na ličnom tako i na iskustvu mnogih vlasnika širom sveta i stojim iza njega ali ok, mogu da razumem i Vaš stav obzirom da zastupate Hector satove u Srbiji.
    VLADAN P likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Da.Lojpurovo razmišljanje bi imalo veću težinu da nije zastupnik brenda koji brani.
    Crystal Time

    Jurija Gagarina 12b, 11070 Beograd, Srbija
    Tel. +381 11 630 2013
    E-mail:darko.lojpur@crystaltime.rs
    Web: http://www.poklonducan.com
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #14
    Novi član
    Član od
    23.12.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Citajuci ovaj post morao sam da ostavim svoj komentar na konstataciju da Lojpurov odgovor nije vredan ili kvalitetan jer je zastupnik nekog brenda. Ovaj zakljucak apsolutno nije na mestu! Nisam primetio da je favorizovao taj brend ciji je zastupnik vec je dao realne komtare da ne treba uzdizati Casio toliko visoko iznad drugih kao brend koji je znatno kvalitetniji od ostalih pomenutih.Zar nije cinjenica da je Casio najprodavaniji sat na nasem trzistu samo zato sto je i jedan od retikih brendova gde mozete kupiti sasvim solidan sat za 2.000 dinara?! Da li to znaci da drugi nisu dobri samo zato sto nemaju satove u toj klasi?

    Ja sam ponosni vlasnik Casio sata u titanijumskom kucistu koji me sluzi izuzetno sada vec deseta godina. On mi je i najdrazi u mojoj kolekciji i apsolutno sam pristalica tog brenda, ali je cinjenica da Casio nema zaokruzenu proizvodnju.
    Pored Casio brenda imam i Fosil koji brilira svojom lepotom i sat Sector SGE 650 ciji kvalitet se vidi na svakom pogledu. Od skora (2-3 godine) sam i vlasnik Hector H sata koji je cinimi se cak i kupljen kod Lojpura. Takodje prelep sat, ali po stilu sasvim drugaciji. Ima izuzetnu neobicnu lepotu i eleganciju.

    Sve ovo govori da su svi ti brendovi u toj klasi do 15.000 dinara (iskljucujuci Secotor) na pohvalnom nivou i da je sve samo stvar ukusa i raspolozenja prilikom kupovine sata. Nisam nikada imao problem ni sa jednim satom (ukljucujuci i Seiko 5 automatik koji imam od 1988.godine) osim zamene baterija tako da i ta garancija od dve godine sasvim gubi smisao. Ipak ovo ne mogu reci za Swatch satove (nekada vrlo atraktivnim u aluminijumskom kucistu) koje sam kupio dva puta i oba puta nisu izdrzali ni garantni rok.

    Dakle, moje misljenje - svi brendovi koje ste pomenuli su sasvim korektni i u toj klasi je nepotrebno komentarisati kvalitet, bitno je izabrati samo sat cijom lepotom ces se oduseviti svaki put kada ga pogledas na ruci, sve drugo u narednih 10 godina je nebitno zar ne?

    Pozdrav,

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Marko, dobrodosao na forum.

    Bice nam zadovoljstvo da ucestvujes u diskusijama i nadam se da cemo se lepo druziti.
    Za pocetak, mozes nam predstaviti svoje satove u temi Galerije satova članova foruma
    Za pocetak, slikaj ih zajedno obavezno,to nam je neki obicaj, mi to ovde posebno volimo.
    Sve najbolje i jos jednom dobrodosao.
    Poslednja ispravka: bezbi (23.12.2013. u 23:31)
    Shmizla likes this.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Citat MarkoKos kaže: Pregled poruke
    Citajuci ovaj post morao sam da ostavim svoj komentar na konstataciju da Lojpurov odgovor nije vredan ili kvalitetan jer je zastupnik nekog brenda. Ovaj zakljucak apsolutno nije na mestu!

    Dakle, moje misljenje - svi brendovi koje ste pomenuli su sasvim korektni i u toj klasi je nepotrebno komentarisati kvalitet, bitno je izabrati samo sat cijom lepotom ces se oduseviti svaki put kada ga pogledas na ruci, sve drugo u narednih 10 godina je nebitno zar ne?

    ,
    Ako pročitaš pažljivije post na koji reaguješ videćeš da se kvalifikacije koje ti navodiš nigde ne pojavljuju.

    Napisano je -''Lojpurovo razmišljanje bi imalo veću težinu''
    To je malo drugačije.
    Jel' da?

    Druga stvar-ovaj boldovani deo.
    Grešiš.
    Upravo je neophodno komentarisati kvalitet da bi završni deo tvog posta (plavim slovima,sa kojim se ,inače, slažem) imao šanse i da se ostvari.

    I tvoje mišljenje bi imalo veću težinu da nije bazirano samo na ličnom (pojedinačnom) iskustvu.

    I...Da...
    Dobrodošao
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hector satovi

    verovatno je covek dobro razmislio.par godina pa onda napisao post.
    RUS likes this.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    23.12.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Uh covece,
    ovde se sve meri tezinom

    Potsetili ste me na mog profesora koji je svojevremeno u svojoj knjizi napisao: Kvalitet tastature je direktno povezan za njenom robusnoscu i tezinom

    Ok, svakako cu slikati svoje satove i ispostovati pravila foruma, i ...

    bolje vas nasao!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    I tvoje mišljenje bi imalo veću težinu da nije bazirano samo na ličnom (pojedinačnom) iskustvu.
    Zato sam i postao clan foruma, zar ne? Da bih ovo moje licno iskustvo prosirio i obogatio a onda mozda i promenio misljenje da u toj klasi satova od oko 100e a u brendovima koje ste pomenuli gore u postu moras imati bas malo srece da bi kupio sat sa kojim ces imati u narednih par godina problema zbog kvaliteta....

    Mada sam ja jedan od takvih (i to dva puta), i dalje verujem da je bio samo baksuzan dan u pitanju a ne nekvalitet Swatch sata Ali malo cu prosetati forumom i videti da li sam u zabludi
    Poslednja ispravka: RUS (29.12.2013. u 12:51)

  9. #19
    Novi član
    Član od
    12.5.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hector satovi

    Jeste da je proslo dve godine ali evo da i ja podelim svoje iskustvo o Hector satu, mozda ce i dalje neko listati postove i interesovati se...

    Nadam se da ce moje licno (pojedinacno) misljenje imati neku tezinu jer cu izneti svoj komentar kao vlasnik Hector sata

    Posedujem Hector sat jos malo pa dve godine (dobio sam ga na poklon). Tada mi je bila to nepoznata marka i bio sam malo skeptican zbog njegove cudne nijanse braon boje jer sam se plasio da ce poceti da tamni i menja boju ukoliko bude nekvalitetan. Medjutim, moja iskustva su pozitivna. Nisam imao do sada nikakvih problema niti zamerki na kvalitet i sam rad sata. Do dana danasnjeg je apsolutno tacan, narukvica (kozna braon) je ista kao i prvog dana, a staklo i kuciste jako dobro odolevaju spoljnim uticajima, ogrebotinama i udarima.

    Ono sto mogu reci o tom satu (i njihovim modelima generalno) jeste da je zanimljivo lep model i jedinstveno neobican. Nije monoton (svi lice jedan na drugog) kao vecina satova u tom rangu.
    Moja iskustva su pozitivna sa tim satom.

    Takodje, posedujem i Casio Line Age jos od 2003. godine i za njega apsolutno nemam zamerki. Prakticno deset punih godina besprekoran sa tri zamene baterije. Spoljasnji izgled kucista i narukvice, ne bas kao da je sada kupljen (ima jednu ili dve ogrebotine na staklu) ali izuzetno ocuvan (sto svedoci u korist njegovog kvaliteta) i pored svakodnevnog konstantnog nosenja dok nisam presao malo na "modni" sat koji sam gore pomenuo.

    To su neka moja skromna iskustva.
    VLADAN P likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •