Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
Like Tree41Likes

tema: Hamilton H70515137

  1. #11
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Ove dve Certine što liče na Omegu, meni su se veoma dopale na slikama (plava je izašla pre par godina ako se ne varam) ali mi uživo nije legla.

    Treća, diver, mi je i uživo bila super samo što nisam ljubitelj akrila.

    Ali mi je ovaj model zapao za oko (ima safir, plavi je,...)
    https://bomar.rs/certina-ds-ph200m-c0364071604000

    Ako me sećanje ne vara, ima i staklo pozadi i čini mi se da može da se pročita koliko rubina ima. Ako ti je bitno da li mehanizam ima plastičnih delova ili ne, ne sećam se ali ima nešto da li je 23 ili 25 rubina. Mislim da plavi nema plastike, a da ova tri koja si naveo imaju.

    Inače, ja imam ovu sa linka ispod (sa plastikom), zadovoljan sam skroz

    https://www.certina.com/nl/watch/ds-...c0324071109100

    Sent from my RMX2155 using Tapatalk
    sima hrabri likes this.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Otišli su svi Seiko satovi. Znam, da je teško objasniti u dve ili tri rečenice i da je bilo šteta prodavati legendarne hronografe ali kod mene je to plod višegodišnjeg nezadovoljstva sa Seikom. Kada sam odlučio, onda sam končano presekao. Koliko je nesmotrena filozofija modernog Seika, svedoči baš stanje tih odličnih satova na vintage tržištu. Dok njegovi vršnjaci (Zenith, Breitling, Heuer) sada postižu cene od nekoliko hiljada eura, kod čega nije nužno, da su u top stanju, vrlo je redak primerak Pande, UFA, Bullheada, koji će se popeti do 1,5 k €. A svi znamo, da je kvalitet tog column wheel Chronographa neupitno bolji od modularnog Calibra 11 ili 12. Ali kada se trudiš, da 50 godina srozavaš renome brenda, kao što je to uspešno uradio Seiko, onda je jedna obična Sicurina šiftarica (pin lever) sa jednim samcatim rubinom, sada vredniji na tom tržištu. Najgore od svega je to, što je Seiko za razliku od Longinesa, Roamera, Certine, Hamiltona sve to vreme imao sudbinu u vlastititm rukama i dok na sudbinu pomenutih švajcarskih imena možemo, da gledamo sa osećajem sete i empatije, jer su završili u sistemu grupacije ili u rukama novih vlasnika, kod Seika se javlja neki sasvim drugi osećaj, kojeg ne bih javno da opisujem.


    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Nego, izvni ako sam suvše radoznao, ali zašto si se rešio starih Seikovih modela iz kolekcije? Razumem da nećeš kupovati nove, ali ovo su sve bili legendarni modeli, nesumnjivog kvaliteta, koji su itekako ostavili traga u horologiji, jedinstvenim stilom i originalnim rešenjima.
    Nadam se da si u kolekciji ostavio bar legendarne seikove vintage hronografe?





    Sad, znam da idem na drugu stranu, ali šta mislite o ovim Certinama? Koliko se sećam, nisu bili loši satovi...

    Certina DS Action C0324301109100
    ili
    Certina DS Action C0324301604100
    (Omega AquaTerra hommage?)

    Ili ovako nešto:
    CERTINA DS-PH200M
    Kolega je Eee je dao veoma sadržajan odgovor. Zavisi od tvoje percepcije. Ako ti ne smeta sat sa plastičnim ankerom, bez regulatora, zašto da ne. Poigravanje sa tim mehanizmima sa 23 rubina je slično onome sa Seikovom 4RXX serijom. Zavisi šta te zapadne odnosno koliko si srećne ruke. Može, da bude sve ok i bez ikakvog problema a može, da se desi da dobiješ jednog od onih što određeno vreme iskaču iz kriterijuma, pa se vraćaju i tako napred, sve do servisa, kada ih zamene potpuno novim.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (20.11.2021. u 9:20)
    eee and sima hrabri like this.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Ove dve Certine što liče na Omegu, meni su se veoma dopale na slikama (plava je izašla pre par godina ako se ne varam) ali mi uživo nije legla.
    Ja ih u prodavnici uopšte nisam zapazio pre neki dan, kad sam išao da tražim Hamilton i Seiko Alpinist. Svakako moram da odem i pogledam ih uživo,

    Još neke vrlo slične varijante su:
    https://bomar.rs/roamer-searock-classic-210633-41-45-02
    https://bomar.rs/roamer-searock-210633-41-55-20

    mada bih ja to već klasifikovao u dress satove, dok certine mogu da prodju i kao casual.... Znao sam da ću se sludeti. Posebno oko mehanizama, to su sada neke nove oznake kod svih proizvođača, a kapiram da su samo malo modifikovane standardne ETA-e.


    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Treća, diver, mi je i uživo bila super samo što nisam ljubitelj akrila.

    Ali mi je ovaj model zapao za oko (ima safir, plavi je,...)
    https://bomar.rs/certina-ds-ph200m-c0364071604000

    Ako me sećanje ne vara, ima i staklo pozadi i čini mi se da može da se pročita koliko rubina ima. Ako ti je bitno da li mehanizam ima plastičnih delova ili ne, ne sećam se ali ima nešto da li je 23 ili 25 rubina. Mislim da plavi nema plastike, a da ova tri koja si naveo imaju.
    Eto ti, nisam se udubljivao, video sam da ima više vrsta istog modela, ali mislio sam da su razlike samo kozmetičke. Hvala što si mi skrenuo pažnju na ovo.


    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Inače, ja imam ovu sa linka ispod (sa plastikom), zadovoljan sam skroz
    https://www.certina.com/nl/watch/ds-...c0324071109100
    Odličan sat!
    eee likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Otišli su svi Seiko satovi. Znam, da je teško objasniti u dve ili tri rečenice i da je bilo šteta prodavati legendarne hronografe ali kod mene je to plod višegodišnjeg nezadovoljstva sa Seikom. Kada sam odlučio, onda sam končano presekao. Koliko je nesmotrena filozofija modernog Seika, svedoči baš stanje tih odličnih satova na vintage tržištu. Dok njegovi vršnjaci (Zenith, Breitling, Heuer) sada postižu cene od nekoliko hiljada eura, kod čega nije nužno, da su u top stanju, vrlo je redak primerak Pande, UFA, Bullheada, koji će se popeti do 1,5 k €. A svi znamo, da je kvalitet tog column wheel Chronographa neupitno bolji od modularnog Calibra 11 ili 12. Ali kada se trudiš, da 50 godina srozavaš renome brenda, kao što je to uspešno uradio Seiko, onda je jedna obična Sicurina šiftarica (pin lever) sa jednim samcatim rubinom, sada vredniji na tom tržištu. Najgore od svega je to, što je Seiko za razliku od Longinesa, Roamera, Certine, Hamiltona sve to vreme imao sudbinu u vlastititm rukama i dok na sudbinu pomenutih švajcarskih imena možemo, da gledamo sa osećajem sete i empatije, jer su završili u sistemu grupacije ili u rukama novih vlasnika, kod Seika se javlja neki sasvim drugi osećaj, kojeg ne bih javno da opisujem.
    Razumem i slažem se sa svim što kažeš, naročito sa poslednjom rečenicom.

    Ipak, ne verujem da bih mogao da donesem istu odluku. Zapravo, uradio sam sasvim suprotno pre nekoliko godina, kada sam mislio da sam definitivno raskrstio sa satovima - od kolekcije koja je brojala nešto preko 100 satova (naravno, ne naročite materijalne vrednosti, uglavnom vintage primerci) zaržao sam samo desetak, i to Seikove hronografe, dva Bell-Matica, jedan DX i jedan LM (+ dva Roamera i jedna Omega) jer sam znao da takve primerke, u takvom stanju, više nikada neću moći da nađem. Kad sam birao šta ide na doboš a šta ostaje, nije mi bila bitna ni materijalna vrednost, ni brend, nego samo to da je konkretan primerak u dobrom stanju i da, na neki način, predstavlja "umetničko delo", bilo vizuelno, bilo konstruktorski. Ispade, eto, da su to uglavnom bili Seikovi modeli.

    Naravno, da me ne shvatiš pogrešno, nikako ne osuđujem niti kritikujem tvoju odluku ili stav, nego samo iznosim svoj rezon u tom trenutku. A ne znači da se i on neće promeniti u nekom momentu. Panta rei.
    Haifisch23 likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Ipak Hamilton H70515137.
    Kad sam ga stavio na ruku - to je bilo to.
    Piše na brojčaniku Swiss Made, unutra kucka ETA H-10, tj. ETA C07.611.
    Valjda ću biti bolje sreće nego s prošlim Hamijem...

    Hamilton H70515137-hamilton.jpg

    Hvala svima na pomoći i savetima!
    taunus, BucaJr., dusan51 and 6 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #16
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Hamilton H70515137

    Čestitke

    Sent from my RMX2155 using Tapatalk
    sima hrabri likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •