Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree34Likes

tema: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Question Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Kao sto naslov kaze, dilemu sam sveo od desetak na dva modela i planiram da se do kraja godine pocastim jednim od njih. Oba su mi odlicna na svoj nacin i imaju pozitivne i negativne strane...najradije bi ih kupio oba, ali ne ide bas tako

    Gledam ih vec neko vreme, ovu omegu preko 2 godine, a ovaj konkretni GS model nesto krace, i izucio sam koliko sam mogao...ali ako neko ima informaciju iz prve ruke o njima koju ja nemam, mozda pomogne da tas pretegne na jednu ili drugu stranu U principu ne trazim predloge za neki treci model, ali ako ima neki 3-hander ili eventualno GMT sa neutralno-svetlim (ne krem ili sampanjac) brojcanikom i vanvremenskim dizajnom, ne skodi da pogledam. Od modela koji su otpali sa spiska su Tag Carrera novi, Tudor Prince Day-Date, par GS kvarcnih i gomila nekih priustivijih modela raznih proizvodjaca.

    Otprilike mi je ovako u glavi za sada sto se tice pomenutih:

    Grand Seiko

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	grand_seiko_40mm_sbgr315_1591699196_d11f2c72_progressive.jpg
Viđeno:	490
Veličina:	143,9 KB
ID:	156335

    plus:
    • dizajn mi je vanvremensko-japanski, nepretenciozan, a fenomenalan. Ovakav model nikad nece izaci iz mode.
    • Dizajn kucista mi je za nijansu bolji nego na Omegi, iako je AT prelep. Nije mi previse naglasen kao GS44 oblik, taman je kako treba.
    • narukvica mi je definitivno bolja nego na Omegi, ovaj stil narukvice najvise volim.
    • Nesto vise rezerve snage.
    • 20mm kais...nije previse bitno posto i onako volim najvise narukvice, ali eto ponekad sto bih stavio nesto drugo, lakse je naci 20 nego 19.
    • cena je znacajno manja od omege


    minus:
    • komplikacije sa servisom i odrzavanjem.
    • Kuciste je prilicno debelo sa 13mm, mada mi se cini da na ruci nije neki problem jer je prelepo zaobljeno.
    • Nemogucnost da probam bas taj model - probao sam skoro isti takav SBGR307 koji je 42mm i on mi bio onako na granici ili malo veci, tako da samo mogu da se nadam da bi ovaj od 40mm stajao dobro. U Beogradu sam probao neki GS44 sa high beat i on mi je stajao upitno, ali GS44 kuciste je nesto masivnije od SBGR. Ako je za utehu, nasao sam par ljudi na netu koji imaju bas taj model i zglob istog precnika kao moj i njima stoji onako kako bih i ja voleo
    • Iako mi je lep sat, ne mogu da se otmem utisku da GS ima i atraktivnije brojcanike po kojima je poznat (doduse, za dosta vece novce)...ima li onda svrhe uzeti jedan od najobicnijih?
    • GS nije bas GADA za razliku od Omege, nesto je vise dressy, sto nije prevelik problem, ako se uzme u obzir ostatak kolekcije koji pokriva sporty deo.
    • ovo "automatic" dole su mogli bolje da urade, ali nije dealbreaker. Kontam da je to deo japanskog minimalizma. Rolex ispise kracu pripovetku na brojcaniku


    Omega

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1819.jpg
Viđeno:	458
Veličina:	141,2 KB
ID:	156334

    plus:
    • 8800 mehanizam mi se cini da je nesto bolji od 9s...coaxial, METAS, nesto lepse izgleda sa zadnje strane, itd.
    • odrzavanje bi trebalo da je izvodljivije i jeftinije kod nas
    • bukvalno za sve prilike zavrsava
    • bolji brend
    • 38mica mi provereno odlicno stoji, tu nema greske
    • datum na 6h, pa je nesto bolja simetrija, mada mi je kod GS na 3 nekako klasika japanska
    • atraktivno izgleda
    • ima luminaciju


    minus:
    • od ponudjenih boja u 38mm mi je zapravo plavi najlepsi uzivo, a od svih AT najlepsi mi je zeleni koga nema u 38mm. Medjutim, konceptualno me trenutno privlaci najvise neutralni svetli brojcanik - nesto belo ili srebrno...a beli AT mi nije najlepsi od ponudjenih, sto me ne raduje.
    • Zatamnjeni indexi i kazaljke pomazu u citljivosti ali nisu tako atraktivni na svetlu kao GS.
    • u nekim uslovima zna da izgleda isprano, kad svetlost pogodi pod nekim uglom
    • narukvica nije nista posebno, a i 19mm sirina ogranicava malo. Ove nove AT iz 2022 imaju nesto bolju narukvicu ali mi se kod njih ne svidjaju brojcanici.
    • to sto je atraktivna me donekle i plasi jer mi se cini da dizajn nije bas vanvremenski kao sto je GS. Svi Globemasteri i Speedmasteri su mi skroz klasika koja nikad nece izaci iz mode, ali sa Seamaster serijom nisam siguran. Svaka nova generacija im je sexy ali mi se cini da ne stare bas najbolje kad pogledam modele koji su stariji od 10-15 godina iz ove perspektive. Tu mi je SMP mozda jos izrazeniji jer je on toliko atraktivan dizajn da mi je na trenutke i vulgaran koliko privlaci paznju na sebe. Suprotno od GS.
    • cena je napucanija nego sto mislim da treba da bude. Ako ga poredim sa SMP koji je od istog proizvodjaca, ima isti mehanizam i komplikovanije kuciste sa ventilom za helium, keramickim bezelom, keramickim brojcanikom, dvobojnim lumom, a ipak kostaju manje-vise isto. Nema mi smisla. Kosta vise i od rolex OP-a.


    Eto, nadam se da nisam smorio previse
    Priložene slike Priložene slike Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38-like_new_complete_jun_2019_gra_1618715291_158ae4d2_progressive.jpg  

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.336
    Lajkovi
    27412
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    bokanegra likes this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.336
    Lajkovi
    27412
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    King Seiko

    bokanegra likes this.
    Omega rules !!!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.178
    Lajkovi
    6389
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Kao sto naslov kaze, dilemu sam sveo od desetak na dva modela i planiram da se do kraja godine pocastim jednim od njih. Oba su mi odlicna na svoj nacin i imaju pozitivne i negativne strane...najradije bi ih kupio oba, ali ne ide bas tako

    Gledam ih vec neko vreme, ovu omegu preko 2 godine, a ovaj konkretni GS model nesto krace, i izucio sam koliko sam mogao...ali ako neko ima informaciju iz prve ruke o njima koju ja nemam, mozda pomogne da tas pretegne na jednu ili drugu stranu U principu ne trazim predloge za neki treci model, ali ako ima neki 3-hander ili eventualno GMT sa neutralno-svetlim (ne krem ili sampanjac) brojcanikom i vanvremenskim dizajnom, ne skodi da pogledam. Od modela koji su otpali sa spiska su Tag Carrera novi, Tudor Prince Day-Date, par GS kvarcnih i gomila nekih priustivijih modela raznih proizvodjaca.

    Otprilike mi je ovako u glavi za sada sto se tice pomenutih:

    Grand Seiko

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	grand_seiko_40mm_sbgr315_1591699196_d11f2c72_progressive.jpg
Viđeno:	490
Veličina:	143,9 KB
ID:	156335

    plus:
    • dizajn mi je vanvremensko-japanski, nepretenciozan, a fenomenalan. Ovakav model nikad nece izaci iz mode.
    • Dizajn kucista mi je za nijansu bolji nego na Omegi, iako je AT prelep. Nije mi previse naglasen kao GS44 oblik, taman je kako treba.
    • narukvica mi je definitivno bolja nego na Omegi, ovaj stil narukvice najvise volim.
    • Nesto vise rezerve snage.
    • 20mm kais...nije previse bitno posto i onako volim najvise narukvice, ali eto ponekad sto bih stavio nesto drugo, lakse je naci 20 nego 19.
    • cena je znacajno manja od omege


    minus:
    • komplikacije sa servisom i odrzavanjem.
    • Kuciste je prilicno debelo sa 13mm, mada mi se cini da na ruci nije neki problem jer je prelepo zaobljeno.
    • Nemogucnost da probam bas taj model - probao sam skoro isti takav SBGR307 koji je 42mm i on mi bio onako na granici ili malo veci, tako da samo mogu da se nadam da bi ovaj od 40mm stajao dobro. U Beogradu sam probao neki GS44 sa high beat i on mi je stajao upitno, ali GS44 kuciste je nesto masivnije od SBGR. Ako je za utehu, nasao sam par ljudi na netu koji imaju bas taj model i zglob istog precnika kao moj i njima stoji onako kako bih i ja voleo
    • Iako mi je lep sat, ne mogu da se otmem utisku da GS ima i atraktivnije brojcanike po kojima je poznat (doduse, za dosta vece novce)...ima li onda svrhe uzeti jedan od najobicnijih?
    • GS nije bas GADA za razliku od Omege, nesto je vise dressy, sto nije prevelik problem, ako se uzme u obzir ostatak kolekcije koji pokriva sporty deo.
    • ovo "automatic" dole su mogli bolje da urade, ali nije dealbreaker. Kontam da je to deo japanskog minimalizma. Rolex ispise kracu pripovetku na brojcaniku


    Omega

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1819.jpg
Viđeno:	458
Veličina:	141,2 KB
ID:	156334

    plus:
    • 8800 mehanizam mi se cini da je nesto bolji od 9s...coaxial, METAS, nesto lepse izgleda sa zadnje strane, itd.
    • odrzavanje bi trebalo da je izvodljivije i jeftinije kod nas
    • bukvalno za sve prilike zavrsava
    • bolji brend
    • 38mica mi provereno odlicno stoji, tu nema greske
    • datum na 6h, pa je nesto bolja simetrija, mada mi je kod GS na 3 nekako klasika japanska
    • atraktivno izgleda
    • ima luminaciju


    minus:
    • od ponudjenih boja u 38mm mi je zapravo plavi najlepsi uzivo, a od svih AT najlepsi mi je zeleni koga nema u 38mm. Medjutim, konceptualno me trenutno privlaci najvise neutralni svetli brojcanik - nesto belo ili srebrno...a beli AT mi nije najlepsi od ponudjenih, sto me ne raduje.
    • Zatamnjeni indexi i kazaljke pomazu u citljivosti ali nisu tako atraktivni na svetlu kao GS.
    • u nekim uslovima zna da izgleda isprano, kad svetlost pogodi pod nekim uglom
    • narukvica nije nista posebno, a i 19mm sirina ogranicava malo. Ove nove AT iz 2022 imaju nesto bolju narukvicu ali mi se kod njih ne svidjaju brojcanici.
    • to sto je atraktivna me donekle i plasi jer mi se cini da dizajn nije bas vanvremenski kao sto je GS. Svi Globemasteri i Speedmasteri su mi skroz klasika koja nikad nece izaci iz mode, ali sa Seamaster serijom nisam siguran. Svaka nova generacija im je sexy ali mi se cini da ne stare bas najbolje kad pogledam modele koji su stariji od 10-15 godina iz ove perspektive. Tu mi je SMP mozda jos izrazeniji jer je on toliko atraktivan dizajn da mi je na trenutke i vulgaran koliko privlaci paznju na sebe. Suprotno od GS.
    • cena je napucanija nego sto mislim da treba da bude. Ako ga poredim sa SMP koji je od istog proizvodjaca, ima isti mehanizam i komplikovanije kuciste sa ventilom za helium, keramickim bezelom, keramickim brojcanikom, dvobojnim lumom, a ipak kostaju manje-vise isto. Nema mi smisla. Kosta vise i od rolex OP-a.


    Eto, nadam se da nisam smorio previse
    Koliko god da volim Omegu izmedju ova dva modela bih pre izabrao GS al je veliki problem logistika koju pruza GS na Balkanu. Ucinio bi sebi medvedju uslugu. Omega ipwk ima odlican 8800 co-axial, vrlo lak za odrzavanje i dimenzije su mu pogodjenje. Toliko mi je lep taj japanski dizajn da sam u potrazi sa nekim dobrim vintage modelom koji ce vecno sijati a biti mnogo laksi i pristupacniji za odrzavanje. Nemoj da zuris, imas dovoljno vremena da napravis pravi izbor


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    King Seiko

    Video sam ga uzivo ali ne radi me ovaj dizajn. Nije mi prefinjen kao GS i vise mi je retro nego vanvremenski, ne znam...a i dati toliko para za "obican" seiko mi je suludo.

    Sarba ima drug, ali mi je taj sat nesto precenjen. Svi lude za njim, a jako je obican i nije poseban po nicemu. Iz daleka je ok i bio je dobra kupovina dok se prodavao za 300-400 jedinica. Meni se ne svidja vise stvari kod njega i u detaljima ne sija sa izvedbom. Moj bivsi Orient Star je bio daleko bolje izveden kada se zagledaju indexi, kazaljke i slicno. A i svakako obican seiko nece zavrsiti posao, uzimam da obelezim bitne stvari u zivotu svestan sam da ljudi od par metara razdaljine verovatno ne bi primetili razliku izmedju sarba i onog GS gore, ali sam video uzivo izvedbu jednog i drugog i otprilike su kao film u 320p i 4k.

    Hvala!
    Poslednja ispravka: bancika (21.8.2022. u 6:53)
    BucaJr. likes this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat mihajlons kaže: Pregled poruke
    Koliko god da volim Omegu izmedju ova dva modela bih pre izabrao GS al je veliki problem logistika koju pruza GS na Balkanu. Ucinio bi sebi medvedju uslugu. Omega ipwk ima odlican 8800 co-axial, vrlo lak za odrzavanje i dimenzije su mu pogodjenje. Toliko mi je lep taj japanski dizajn da sam u potrazi sa nekim dobrim vintage modelom koji ce vecno sijati a biti mnogo laksi i pristupacniji za odrzavanje. Nemoj da zuris, imas dovoljno vremena da napravis pravi izbor


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U principu ne zurim, ali voleo bih da ga resim do kraja godine. Prvo zato sto mi nekako bolje zvuci da ga uzmem u godini kad se rodila cera, a drugo - gledam vec vise godina nesto ozbiljnije i razmatram, smorio sam samog sebe vise...treba da se resi pa da gledam druge stvari
    bokanegra likes this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.336
    Lajkovi
    27412
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Video sam ga uzivo ali ne radi me ovaj dizajn. Nije mi prefinjen kao GS i vise mi je retro nego vanvremenski, ne znam...a i dati toliko para za "obican" seiko mi je suludo.

    Sarba ima drug, ali mi je taj sat nesto precenjen. Svi lude za njim, a jako je obican i nije poseban po nicemu. Iz daleka je ok i bio je dobra kupovina dok se prodavao za 300-400 jedinica. Meni se ne svidja vise stvari kod njega i u detaljima ne sija sa izvedbom. Moj bivsi Orient Star je bio daleko bolje izveden kada se zagledaju indexi, kazaljke i slicno. A i svakako obican seiko nece zavrsiti posao, uzimam da obelezim bitne stvari u zivotu svestan sam da ljudi od par metara razdaljine verovatno ne bi primetili razliku izmedju sarba i onog GS gore, ali sam video uzivo izvedbu jednog i drugog i otprilike su kao film u 320p i 4k.

    Hvala!
    Ja bih lično uvek pre izabrao Omegu,ali moje mišljenje je subjektivno.
    bokanegra and bancika like this.
    Omega rules !!!

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Ja bih lično uvek pre izabrao Omegu,ali moje mišljenje je subjektivno.
    Racunao sam na tvoj glas za Omegu, zato me zbunise one bogohulne preporuke
    don Alberto likes this.

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.336
    Lajkovi
    27412
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Ha,ha,ha . Eto,pokušao sam da ne budem pristrasan,pa sam predloźio Seiko,ali dźaba. Ipak i srce i razum preteżu na stranu Omege. Ne znam koji sat da mi se nudi uvek bih na prvom mestu izabrao Omegu,ali to bi sigurno bio dobar izbor , bez obzira na moju ljubav prema tom brendu,jer stvarno su dobri satovi.
    bancika likes this.
    Omega rules !!!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9926
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Kolega bancika,

    dva stvarno vrhunska sata (dizajn, mehanizam, zavrsna obrada...), i imate stvarno tezak izbor, a ja bih odabrao Grand Seiko .
    Vizuelno mi se vise dopada, a na stranu Grand Seika ide i autonomija od 72h naspram 55h kod Omege, a mislim da nije zanemarljiv momenat ni razlika u ceni (naravno ako je u pitanju nov sat), gde je zvanicna cena AT-e visa skoro 1500eu. E sad, trenutno objektivan problem jeste servis GS-a, no ako se kupi nov sat, naradnih pet godina se nema razloga za brigu, odnosno eventualni "put za Japan" radi njegovog servisa je briga dilera. Takodje, GS intenzivno siri mrezu servisnih centara u Evropi, i vec sada se nesto od servisa moze odraditi u servisnim centrima u Nizozemskoj (Holandiji ), Velikoj Britaniji i Rusiji! No, Spring Drive i za sada i dalje more za Japan.
    Poslednja ispravka: mizzy (21.8.2022. u 9:15)
    Misa NS and bancika like this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •