Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
Like Tree34Likes

tema: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    733
    Lajkovi
    7026
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Mada nisam merodavan, dacu glas za Omegu. GS model je bar meni subjektivno dosta ispod GS modela koje sam vidjao (i sto kazete skuplji su sa razlogom) ... ceo cifer mi je prosecan, krunica takodje ... ne znam, nekako mi je to na pola puta do GS kakvog zamisljam, i ovo je nekako kompromis. Omega ako vam stoji sigurno dobro, i dimenzija ako je prava za vas, verujem da moze dobro da izdrzi test vremena kada se zavoli svom snagom u pravom trenutku. I pre svega, srecna prinova!!!

    Sent from my SM-S906B using Tapatalk
    bancika likes this.

  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika srce
    Član od
    31.7.2021.
    Poruke
    86
    Lajkovi
    548
    Reputacioni uticaj
    3

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Oba su odlična , mislim da nećeš pogrešiti ako pustiš malo i srce da odluči . Lično meni se mnogo više dopada Grand Seiko ( doduše na fotografiji , morao bih da ih uporedim uživo).


    Sent from my SM-S901B using Tapatalk
    bancika likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Iskreno ja bih ako je moguće probao obadva i uzeo onaj koji mi razvuče veći osmijeh.
    Ne želim da dajem savjet jer ni jedan od ovih satova nisam imao.
    Dobio sam jedan savjet od kolege šta moze biti jedan od pokazatelja : količina polovnih sativa na tržištu.
    Ako ih ima puno to pokazuje da ljudima ili dosadi ili uvide da nije bas nešto.
    bancika and srce like this.

  4. #14
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Uzivo je tesko naci ovaj GS. Najblize tome sam nasao vecu varijantu. Lep je bio ali prevelik.

    Omega isto nije neki popularni model, zaostaje u popularnosti za smp, speedyjem i ostalima, pogotovo u ovoj boji. Probao sam beli na koznom kaisu i celokupno me nije odusevilo, mada nije fer posto ne obozavam kaiseve. Plavi me jeste odusevio...ali nije mi nesto merak generalno za plavim satom.

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat Can'tStand'Ya kaže: Pregled poruke
    Mada nisam merodavan, dacu glas za Omegu. GS model je bar meni subjektivno dosta ispod GS modela koje sam vidjao (i sto kazete skuplji su sa razlogom) ... ceo cifer mi je prosecan, krunica takodje ... ne znam, nekako mi je to na pola puta do GS kakvog zamisljam, i ovo je nekako kompromis. Omega ako vam stoji sigurno dobro, i dimenzija ako je prava za vas, verujem da moze dobro da izdrzi test vremena kada se zavoli svom snagom u pravom trenutku. I pre svega, srecna prinova!!!

    Sent from my SM-S906B using Tapatalk
    Hvala puno!

    Za GS mislim da je bas car u jednostavnosti. Ne posmatram ga kao neravnopravnog clana GS. Na ovom snimku se vidi fino kako izgledaju uzivo. Meni je cak i lepsi od rololo https://youtu.be/glc1Wx1lgk4
    srce likes this.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9927
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Uzivo je tesko naci ovaj GS. Najblize tome sam nasao vecu varijantu. Lep je bio ali prevelik...
    Kolega,
    da li ste videli ima li sta u Grand Seiko salonu u TC Galeriji? Pre 3-4 meseca je bilo modela iz iste Heritage serije, u celicnom kucistu od 40mm...
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  7. #17
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Bio sam 2-3 puta, zadnji put bas pre par meseci...ali nisam video nista od SBGR modela. Probao sam snowflake, onaj gmt hi beat beli u gs44 kucistu od 40mm, par kvarcnih od 40mm...ali nista bas slicno ovom. Prosetacu se opet prvom prilikom.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    607
    Lajkovi
    4374
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Potpuno objektivno, a zasnovano na tvom pisanju, moj glas ide za GS.

    Pažljivo sam pročitao kako si izneo tvoje subjektivne +/- za oba sata i smatram da će te GS bolje, lepše i na duže staze zadovoljiti. A što se servisa tiče, dok dođe vreme za to ko zna šta će se sve desiti... da ne kažem 'ko živ, a ko mrtav'
    bancika likes this.

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Paaa i meni je u glavi 60/40 za GS, ali nisam namerno otkrivao unapred

    Uzimam na duze staze, zato sam naveo vanvremenski dizajn i servis kao faktore, a preprodajnu vrednost izostavio.

    Hvala na komentarima
    BucaJr. likes this.

  10. #20
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13195
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Čitajući tvoj post, stečem utisak da se više lomiš između dva koncepta nego između konkretnih proizvođača. Klasika vs. sportska elegancija, gde u belom (svetlom) brojčaniku AT pokušavaš da nađeš kompromis. Inače Aqua Terra 38,0 mm u zelenoj boji postoji - referenca: 220.10.38.20.10.002, ali bez tipičnog rebrastog uzorka na brojčaniku.
    Istina je, da je brojčanik SBGR315G kako navodiš običan, ali on dolazi iz Grand Seiko Heritage linije i zato je tako klasičan i u potpunosti se slažem sa onim, što si napisao vanvremenski. Klasika nikada ne izlazi iz mode i SBGR315G je pravi most onoga, što je stvorilo reputaciju ovog brenda, sa sadašnjošći a i po svemu sudeći i sa budućnosti. Ne bih se baš složio sa time, da je GS poznat po novijim brojčanicima. Normalno, kao i svaki drugi brend prati trendove ali još je uvek je reč o trendovima. Ni Rolex se nije baš proslavio sa novijim tipovima brojčanika i kupci se neuporedivo rađe odlučuju za klasičan repertoar.

    Cena Omege AT u poređenju SMP je takva, jer se proizvodi u znatno manjim količinama (nekoliko puta) od SMP, što znači veću cenu na jedinicu proizvoda. Zbog toga je SMP uprkos keramiki i komplikovanijem kućištu čak i nešto jeftiniji.

    Teško je dati savet ljubitelju satova sa već izgrađenim ukusom, kao i uverenjima. Koliko shvatam, želiš obeležiti uspešnu godinu za ceo život. Meni uz takvu prigodu više leži klasičan sat, ali to je samo moj pogled. Ja sa tim ne bih imao nikakvih problema. Uzeo bih lepo Rolex Oyster Perpetual (cena je 5.850 €, čeka se manje od godinu dana, o vanvremenskom dizajnu je uzalud trošiti reči, kao i u aspektu univerzalnosti korišćenja, a i u tehničkom smislu je superiorniji od AT i SBGR, da ne govorim o smislu zaostavštine u budućnosti). Sa 41,0 mm je nešto većeg prečnika ali je od luga do luga za samo 0,7 mm duži od SBGR (47,3 mm : 46,8 mm). Prednost je u 12,0 mm visine, gde je u ovom trouglu najtanji.

    Oko servisiranja Grand Seika se ne bih previše sekirao. Sada se servisiraju na 4 mesta u Evropi (Nemačka, Holandija, Italija, Francuska). Organizacija servisa ide preko AD, traje nešto duže i možda nešto malo skuplje u usporedbi sa Omegom ali je daleko bolje od onoga, što je bilo pre 7-8 godina.

    Od ostalih proizvođača u tom cenovnom razredu, ne vidim neki pametan predlog. IWC je preskup, Po kvaliteti se ističe Nomos. Njihov DUW6101 je nešto šta daleeeeeeeeko premašuje cenovni razred od 3 do 4 k €, završnica obrade mehanizma, kao i kućišta je takođe vrhunska ali mi smeta toliko naglašavanje na aspektu visoke umetnosti Glashutte časovničarstva, gde na kraju dobiješ sat sa štampanim indeksima odnosno markerima. Kada budem to svario, verovatno ću i sam posegnuti za njima, jer to je brend, koji će samo rasti.
    BucaJr., piksi and bancika like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •