Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 29 od ukupno 29
Like Tree34Likes

tema: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

  1. #21
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Hvala.

    Za zeleni AT 38mm znam, nego nije ista boja i brojcanik kao ona veca. Na 41 mi je mozda najlepsa zelena koju sam video na satu.

    Sto se OP tice, mooozda bih razmotrio waitlist da jos prave 39. Probao sam beli DJ41 kod petrovica i bio uzas blagi na mojoj ruci. A i ne volim zaobljeni bezel kod OPa. Nekako mi je zenski a cak i da ja zelim, pitanje je da li bi me uopste i stavili na waitlist...zadnji put kad sam pitao informativno pre jedno godinu-dve su me otkacili sa generickom "prevelika je potraznja za celikom, mozes belo zlato"

    Aqua terra 41 mi je velika ali podnosljiva, ali veci rolexi mi nesto ne leze.

    Za Nomos se slazem, i meni su brojcanici nekako neadekvatni...volim da se izgubim u detaljima a tamo ih nema
    milek likes this.

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    31
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Glas za Aqua Terra. Iskreno ona mi je i mozda najlepsi model Omege. Samo licno me se vise svidja plava.
    Nego kad ste kod price o Rolexu...nikada mi nije palo napamet da udjem kod Petrovica... a imam prijatelja koji hoce da kupi nesto od Rolex ili OP 41 blue ili DJ 41.... koja je tu procedura da ga i ukoliko ga stave na waitlist...jel im se odmah placa avansno ceo iznos sata ili ne?

  3. #23
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Moj glas ide za Omegu.

    GS meni licno izgleda potpuno bezlicno, apsolutno neinteresantno i dosadno, ali ja opcenito ne volim klasicne i dres satove tako da ...

    U svakom slucaju treba da kupis ono cemu te srce vise vuce. I ja sam rekao da necu nikad Omegu, pa ...

  4. #24
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Kod nekih GS je tesko docarati slikama kako izgleda uzivo, ali meni je bas ta naizgled "dosadnost" privlacna jer je nenametljiv na prvu, ali trazi da se pogleda bolje i iz bliza da bi se uzivalo u njemu. No, svako ima neka svoja merila. I AT mi je prelep na svoj nacin, otud i dilema.

    A tu je i konceptualna dilema, jer AT ce mi potencijalno obesmisliti dobar deo kolekcije posto je tako univerzalna...GS je vise dressy, ali pokriva dobar deo onoga sto meni treba za svaki dan i kancelariju...

  5. #25
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Odluka pala, jedan sat od ova dva je porucen. Javljam u onoj mojoj glavnoj temi kada stigne
    eee and mizzy like this.

  6. #26
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Mali update --

    Kupio sam GS, ali znajuci da nisam 100% siguran u odluku, porucio sam ga sa Montredo sajta koji ima dobru politiku vracanja i koji bih ovom prilikom pohvalio. Vrlo su korektni i laki za saradnju. Cekao sam ga otprilike dve nedelje, dok su ga nabavili za mene.

    U principu se satu ne moze zameriti puno - stvarno je lep uzivo i stoji dobro na ruci, pogotovo s obzirom na povecu debljinu. Polirane ivice na indeksima, kazaljkama i kucistu se lepo igraju sa svetlom i ostavljaju premium utisak. Mehanimzam izgleda lepo finishiran ali (subjektivno) ne tako lepo kao omegin. Narukvica je udobna i prelepa. Kuciste "namunjeno" u stilu GS-a, ali ne previse kao 44GS...taman dovoljno da bude interesantno bez da bude previse jako.

    Ono sto sam mu ipak zamerio je sledece - GS dize veliki hype svojim navodno besprekornim finishom i detaljima...medjutim, na delovima koji bi trebalo da budu najbesprekornije odradjeni, ipak ima sitnih nesavrsenosti koje se vide i golim okom ako sveto pogodi bas kako (ne) treba. Pri tom mislim na kazaljke i indexe koji su ultra ispolirani i reflektuju svetlost kao ogledalo...ali zato svaka i najmanja tackica na njima se vidi. Nije smak sveta, ima 3-4 mikro tackica na kazaljki za minut i jos poneka na indeksima, ali su tu. Ono sto im zameram je - ako su se vec toliko potrudili oko poliranja, sto nisu i oko kontrole kvaliteta?

    Druga zamerka je vise subjektivna - brojcanik pod jacim svetlom postaje jako srebrnkast i onda se manje-vise stopi sa kucistem, indeksima i kazaljkama. Unutra i pri dnevnom svetlu je ok, ali na suncu ili jacem svetlu mi se dosta manje dopadao. Sve povrsine su polirane osim narukvice i lugova. Kombinacija razlicitih obrada bi malo povecala dinamiku sata.

    Dvoumio sam se nedelju dana da li da ga zadrzim i mogao bih da zivim sa obe zamerke, ali sam ga na kraju ipak vratio. Za tolike novce je bolje da nemam rezervi.

    Za kraj, evo jedne slicice dok je jos bio kod mene...


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	20221108_141811.jpg
Viđeno:	239
Veličina:	368,5 KB
ID:	156839

  7. #27
    Novi član Avatar korisnika dexim
    Član od
    21.11.2020.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Hvala kolega što si podelio sa nama tvoja zapažanja. Mene izuzetno nervira što posebnu pažnju stavljaju na toj završnoj obradi, poliranju i ostalim stvarima. Upravo bi takve stvari trebale biti besprekorne. Moram reći da me Seiko polako počinje nervirati, ali neću da idem u off topic.

    Da li si na kraju ipak odlučio za Omegu?

  8. #28
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Bas tako...moj hamilton panda koji kosta upola od GS mozda nema sword kazaljke sa super oborenim uglovima, ali ne vidim nigde cestice prasine ili nesavrsenosti.

    Sto se tice omege, bice verovatno, samo da vidim koju. 4 sam probao, dve me odusevile, pa videcemo

  9. #29
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38

    Porucen plavi Aqua Terra 38mm

    Usao sam u proces kupovine sa predumisljajem da ne kupim plavi sat jer imam PADI-ja, ali sudbina je tako htela. Naumio sam da uzmem nesto monohromatsko, eventualno sa nekim detaljcicem u boji, kao sto je bila plava kazaljka na GS-u, ali lepo kazu - pravi planove da ti se bog smeje

    Ako slusam srce, uzivo mi se plavi najvise dopao, pored zelenog, a za zelenog imam rezerve u vezi velicine...u principu skroz moze da prodje kao sportski sat ali nije bas idealno u meri u kojoj mi 38mica idealno stoji. I kod plavog i kod zelenog su odlicno odabrane nijanse, za razliku od 2022 modela sa onim zemljanim bojama od kojih mi je samo crvena okej. Plava je tamna i diskretna, na trenutke vuce na crno, a zasija kad je pogodi svetlo kako treba. Odlicno balansira izmedju umerenog i luksuznog. Istog dana sam probao i nove Tag Carreara 39 u svim bojama i njihova plava je primer plave kakva mi se ne svidja uopste - prenapucana i previse izrazen sunburst koji tresti sve vreme (ispod je slika sa neta koja ilustruje to na sta mislim).


    Grand Seiko SBGR315 vs Omega Aqua Terra 38-316821860_10159123578838316_5378003920923573177_n.jpg

    Sto se tice dvojbe izmedju belog i plavog...belog sam probao na croc sivom kaisu i sveukupno mi je bilo bledunjavo, bez karaktera. Pod nekim uglovima izgleda jako lepo, ali pod nekim izgleda nekako ispravno i bez veze. Na narukvici je donekle bolje ali nisam hteo da rizikujem jos jednom oko necega oko cega nisam siguran da mi se svidja.

    Sada samo treba docekati Omegicu, nadam se da bude tu otprilike za nase praznike.

    Baron, mizzy, bokanegra and 3 others like this.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •