Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree16Likes
  • 8 Post By skydrummer
  • 2 Post By skydrummer
  • 2 Post By Neša
  • 1 Post By Милан Милановић
  • 1 Post By arch_m
  • 2 Post By Neša

tema: Aviator russian swiss made

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.4.2009.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Aviator russian swiss made

    Ćao narode,

    video sam u jednoj radnji u DC Aviator satove. Ruski, koji se sada proizvode u Švajcarskoj.
    Link ka zvaničnom sajtu Home page | АVIATOR

    Sat koji se meni sviđa je model nalik na B-Uhr, pa me zanima vaše mišljenje o ovim satovima, jer je meni marka nepoznata..

    Pozdrav

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    Nisam video ove satove uživo. Koliko znam niko ih nema na forumu. Ovako na papiru su ok.

    Meni brend ne privlači. Nisu to ruski satovi. Mogli su imati taj prefiks dok su ugrađivali ruske mehanizme, čini mi se i da im je sedište ranije bilo u Rusiji. Sada je priča drugačija. Aviator je Poljotov brend, kompanija Volmax ga je kupila zajedno sa Buranom i Šturmanskim. Šturmanski su otpisali, nema više Šturmanski Strela, nema više mehanizma 3133, sada taj brend koristi neko treći i ugrađuje Seiko mehanizme (tuga za ljubitelje ruske horologije). Aviator i ,koliko mi je poznato, Buran su zadržali. Pričom da satove proizvode u Švajcarskoj mene nisu ubedili. Svoju prozvodnju kućišta i sl, nemaju, niti su je ranije imali. Nikada nisu prikazali svoju proizvodnju bilo čega. U principu Aviator rabi rusku avio istoriju ( doduše to je postalo normalno) samo što su sada pridodali i američke motive npr. Douglas linija (Overview | АVIATOR ). Što bi narod rekao papazjanija. Ne znači da su im satovi loši ali meni su maksimalno odbojni. Meni su kao neka trgovačka marka, bez imena, bez stava, bez doslednosti. Samo marketing.

    Hteo sam da napišem da kada im čovek pogleda sajt pomislio bi da satove proizvode od vremena braće Rajt, kad ono i njih pomenuše http://aviatorwatch.ch/brand/timeline/ Naziv: gfch.gif, pregleda: 612, veličina: 274 bajtova ali zato nisu u stanju da napišu kada im je tačno kompanija osnovana. Doduše osnovana je posle 2000-te (koliko mi je poznato), pa bi to malo razvejalo marketinšku maglu.

    Sve u svemu, pogledaj satove uživo, ako ti se dopadnu i ako je cena razumna i ne smeta ti sve gore napisano , kupi sat.
    Poslednja ispravka: skydrummer (8.3.2016. u 21:06)
    vladas, VLADAN P, Neša and 5 others like this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    14.4.2009.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    Hvala, malo si mi ubio volju

    Ajd neka preporuka za B-Uhr style sat, do tako nekih para, fazon 300, 350..
    Meni je favorit Stainhart, samo ne znam oko tog naručivanja i kupovine na slepo..

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom

    Nemoj da ti ubijam volju. Zavisi šta ko traži od sata, šta ga privlači. Za mene je sat više do merača vremena. Volim ruske satove, i gledajući ih vidim više od toga koliko je sati. Dobar deo dole napisanog mogao sam napisati i za Vostok Europe satove ali oni bar još ugrađuju u neke modele ruske mehanizme. 99% ljudi razmišlja o satovima drugačije od 1% ljudi koji su na ovom forumu.


    Što se preporuke tiče Laco sa Miyotom ( jeste da nije navijač, ali dobro https://shop.laco.de/en/Pilot-Watches/Aachen.html ) ili Steinhart.
    Ovo isto pogledaj:
    https://shop.laco.de/de/search.html?...21&submit=TEST
    Poslednja ispravka: VLADAN P (8.3.2016. u 22:09)

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    Povremeno se i kod nas na Kupujem-prodajem mogu naći B-Uhr nemačkih proizvođača ako si na takve satove mislio. Pogledaj šta ima u ponudi i šta će se pojaviti. Ako kupuješ preko interneta, platićeš domaće takse, ako hoćeš neke jeftinije, poslušaj Skydrummera. Postoji čak i Orientovi satovi u tom fazonu i mislim da sam ih video na KP ukoliko ti i to odgovara. Moj ukus se poklapa sa Skyovim, ali to ne znači da satove ostalih proizvođača ne treba kupovati.
    skydrummer and arch_m like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    problem je veliki nastao sa tim B uhr satovima jer tu referencu "rabi" kako ko oće, koji god da uzmeš neće biti onaj pravi izvorni, ako ti je bitno jako puno istorijsko nasleđe, onda odustani od B uhr

    ako ti je bitan isključivo izgled, svi su lepuškasti i lepo obrađeni

    eto taj štajnhart nije loš, mnogi ga hvale, ako ti ne smeta što i oni rabe referencu i što nije baš sve transparentno ni kod njih, mislim da im je obrada fantastična
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (8.3.2016. u 22:13)
    arch_m likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom

    Evo šta sam ja gledao a da je povoljno: Ticino, Tisell, Gigandet Red Baron G8 (samo 75 evra, kvalitet upitan) i verovatno najbolji Junghans Cockpit.

    Edit: greška, pomešao sam, onaj Red Baron je oko 100 http://www.amazon.de/Gigandet-Baron-...words=Gigandet
    Poslednja ispravka: RUS (9.3.2016. u 6:37)

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    Vidim opet se provlaci ova tema, po ko zna koji put, pa se sjetih da smo bas neki dan piksi,Sky i ja nesto piali na tu temu, pa evo, mozda i to da dodam ovdje, da malo pomognem mladenu, a i ostalima koji imaju slicne dileme vezano za pilotske satove i sve sto je od njih "postalo".

    Tema je bila:


    http://www.svetsatova.com/forum/f66/alpina-startimer-chronograph-big-date-al-372b4s6b-11663-3.html#post198442
    Poslednja ispravka: arch_m (9.3.2016. u 20:43)
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Aviator russian swiss made

    Bilo je još podataka, a ovo što je linkovao Arch_m je sasvim dobro za početak. I Milan je u pravu kada govori o autentičnosti B-Uhra, jer zaista je teško naći proizvođača koji je tu ostvario kontinuitet. Naime, kod proizvođača koji i danas postoje, a mnogi od njih su švajcarski, postoji određeni otklon prema indirektnom učešću u II svetskom ratu na strani nacista i svakako da se npr. Longines neće hvaliti time da je pravio satove ili mehanizme za Luftwaffe. Od sličnih satova imaju Longines Lindbergh, koji se i danas može kupiti, ali svakako da neće praviti omaž nacističkim pilotima. S druge strane, koliko-toliko se može reći da B-Uhr ima neku vrstu kontinuiteta ukoliko ga pravi nemački proizvođač, a stavlja švajcarske mehanizme. Mislim da je ovde najveći problem nacističko nasleđe, jer nijedan proizvođač se neće hvaliti time da je snabdevao nemačke oružane snage tokom II svetskog rata. Od ovoga beže i mnoge druge nemačke kompanije. Čuveni BMW je radio za nemačku vojsku i koristio logoraše za rad, a ako neko od forumaša pamti kamione ili autobuse nemačke firme Magirus-Deutz (naša vojska je imala njihove kamione, po licenci ih je radio i TAM), možda ne zna da je ovaj nemački proizvođač pravio i kamione gasne komore (tzv. dušegupke), a evo i kako su izgledali:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Destroyed_Magirus-Deutz_furniture_transport_van_Kolno_Poland_1945.jpg
Viđeno:	644
Veličina:	58,8 KB
ID:	121224

    Da se vratim na temu - autentičan B-Uhr, bar u smislu proizvođača je gotovo nemoguće naći, ali smatram da ove satove treba shvatiti kao omaž jednoj profesiji. Moj izbor pri tome bi bio nemački sat sa švajcarskim mehanizmom, mada postoje i druge alternative u zavisnosti od ukusa.

    Što se tiče Ticina, imamo jedan tekst na forumu, a nalazi se na sledećem linku: Ticino 44 mm Big Pilot Military Watch

    Dotični sat je trenutno kod mene, a radi sasvim normalno. Čitao sam da se kod ovog proizvođača može zadesiti i loš primerak, mada se to dešava i kod ostalih, pa ga ne bih unapred isključivao.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •