Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree2Likes
  • 2 Post By skydrummer

tema: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.3.2016.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    Horoloski pozdrav svim ljubiteljima satova!
    Molim vas da mi pomognete u izboru prvog sata koji kupujem u zivotu (iako nisam mlad i iako sam svasta preko glave preturio u zivotu )
    Naime, potreban mi je sat za svakodnevnu upotrebu: posao kancelarijskog tipa, retke svecane prilike i cesce opustene varijante u kojima bih ga "pokazivao". Naime, pre 3, 4 godine, dok sam jos ziveo i radio u Srbiji, za oko mi je zapao BJ7010-59E NIGHTHAWK. Tada sam shvatio da mi se svidjaju pilotski satovi , koji mi izgledaju kao stvoreni za ljude sa "inzenjerskim" pogledima na svet, ma sta to znacilo. Naravno, tada su problem bile finansije i resio sam da sacekam neko bolje vreme. Sada, 4 godine kasnije, zivim u Nemackoj i mislim da je vreme za novi sat konacno doslo. (ustvari vise nemam strpljenja da cekam). Da ne duzim, trazim sat u cenovnom opsegu od 300 do 400 evra, koji ce biti slican gore navedenom. Marka mi nije preterano bitna ali mi se najvise svidjaju Japanci. Problem je sada sto je sat koji mi se onomad svideo izgleda otisao u istoriju i sto ga nigde u prodavnicama ne mogu naci. Novi Citizenovi modeli su prilicno skuplji npr.: AS4050-51E tako da sam danas isprobao i sledeci Casio model i moram reci da mi se svideo: EQB-510D-1AER . Jedino jos Seiko satove nisam gledao, mozda i tamo postoji slican model. Sta biste mi preporucili, ima li ko iskustvo sa ovim Casio Edifice modelom (iako je prilicno nov) i koji je uopste model kvalitetniji? Hvala unapred na odgovorima ili savetima.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    19.7.2013.
    Poruke
    1.107
    Lajkovi
    9072
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    Pozdrav kolega taj citizen nighthawk nije otisao u istoriju imas ga u sense cena je cirka 32-33000din, po meni je kvalitetniji citizen od casia a pogledaj i ovu temu

    Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR
    Ko hoce nadje nacin, a ko nece nadje izgovor

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    kolega dobrodosao...imas pp sa linkom
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    Dobrodošlica i od mene kolega. I moj glas za Citizen ili Seiko. U tom cjenovnom rangu koji si naveo (300-400 eura), možeš naći kvalitetan sat koji tražiš.
    Pozdrav!

  5. #5
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    Dobrodošao! Slatka dilema. U svakom slučaju Citizen ili Seiko u odnosu na Casio. Mislim da tu u Nemačkoj može da se nađe veći izbor i verovatno niže cene nego kod nas...

    Seiko SNN231P2
    Seiko SND419P1
    Seiko SNDC99P1
    Seiko SNZG17J1
    Seiko SSC009P1
    ...požuri polako...

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sta drugo nego dilema oko izbora novog sata?!

    Fraktal dobro došao na forum.
    Mislim da niko na forumu nema model Casia koji te interesuje. Ako ti se sviđa taj model Casia ne vidim ni jedan razlog zašto ga nebi kupio. Po tehničkim karakteristikama to je odličan sat EQB-510 - Smartphone Link - Collection - EDIFICE Mens Watches - CASIO . Nema safirno staklo i recimo titanijum ali po toj ceni, koja se krećeo oko 300 evra, to nije bitno. Casio EQB 510D nudi daleko više f-ja od običnog Citizena Nighthawka a dosta je jeftiniji od drugog Citizena čiji si link postavio.
    U principu sva tri proizvođača prave kvalitetne i dugovečne satove , pitanje je samo šta tebi treba od funkcija, šta ti se vizuelno dopada i gde se najpovljnje može naći konkretan model.
    Poslednja ispravka: skydrummer (14.3.2016. u 12:38)
    Misic M. and Bakisa91 like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •