Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 48
Like Tree55Likes

tema: Aquis ili Hydroconquest

  1. #1
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Aquis ili Hydroconquest

    Pozdrav.

    Dvoumim se o kupovini ili:
    https://www.jomashop.com/oris-watch-...-24-05peb.html

    Ili:
    https://www.jomashop.com/longines-co...l37824966.html

    Imam mogucnost da kupim sat iz SAD bez dodatnih troskova, izbor je pao na ova dva pa vas molim za misljenje i lica iskustva.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Mislim da ces ovde o Conquestu dobiti samo pohvale, ranije je na forumu bilo 3,4 komada, ne znam sada, i svi su bili prezadovoljni. O izgledu je tesko pricati, meni je jedan od najlepsih Divera. O mehanizmu jos vise ne treba pricati, trebalo bi da je baza etin 2892, mozda i najpozeljniji mehanizam u satu sa tim komplikacijama. Nisam siguran, mislim da su mu malo smanjili oscilaciju sto je ok za prosecnog kupca, a mehanizam dobija na duzini rada bez navijanja i malo se rastereti tih tika-taka stvari ne verujem da sam jedini sa misljenjem da je to mozda najbolji diver za 1000e. Za Oris ne znam, al na prvi pogled taj mehanizam je "kopija" etinog 2824 koji je opet u neku ruku ispod 2892 u loginesu
    Poslednja ispravka: bezbi (19.4.2020. u 23:17)
    Milos G. likes this.

  3. #3
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.582
    Lajkovi
    23354
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Slažem se sa kolegom, mislim da je Oris 733, čija je baza Selita Sw 200- 1 u suštini klon Ete 2824. Sa druge strane je autentična Eta, tako da bi, što se mene tiče izbor pao na Longines, mada mi je Oris vizuelno lepši.
    Poslednja ispravka: Milos G. (20.4.2020. u 0:25)

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Ovih dana bar jednom dnevno potražim sliku/video/tekst vezan za taj Longines tako da ti je jasno zašto bih ti ja preporučio istog . Bukvalno taj model u toj boji.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bezbi likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Jesi poredio model od 41 i 43mm? Proveri samo jos jednom naslov linka, da ne dodje do neke greske prilikom kupovine posto pise conquest u naslovu sata, nema hydro.

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Na linku je, koliko vidim, 43mm a mislim da su samo na sajtu izbacili hydro, ne znam zašto

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Hajde da kažem par stvari, budući da sam Hydroconquest imao, a Oris Aquis planirao da kupim i probao više varijacija.

    Longines na papiru deluje kao savršen, ali mislim da u praksi nije baš tako. Prvi utisak je odličan, ali kopča bukvalno kao da je nakalemljena sa duplo jeftinijeg sata. Pre svega, sama kopča je od presovanog lima. Debelog i dobro obrađenog, ali svejedno. Dalje, same makaze su super urađene, ali su "friction type". Dakle oslanjaju se na puku silu da se zatvore i otvore. Ne znam kako ostale kolege koje imaju ili su imali ovaj sat ovde na forumu, ali ja sam nokte izlomio otvarajući kopču.

    Verzija koju sam ja imao je crna, starija, sa aluminijumskim bezelom, ali u odnosu na ovu novu se nije mnogo promenilo. Polirani linkovi narukvice se užasno lako grebu.

    Bez obzira na to, izuzetno mi je žao što sam ovaj sat prodao, i siguran sam da ću neku varijaciju Hydroconquesta imati ponovo. Uz neki popust koji se obično dobije na retail cenu, stvarno se dobije mnogo.

    E, sad Oris: inferioran po mehanizmu, ali prema mom ličnom utisku itekako superioran po kvalitetu završne obrade i opštem utisku. Osim u jednom - meni se više dopada osećaj okretanja bezela na Longines. Oris tu stoji nekako u direktnom kontrastu sa svime ostalim. Odlično i robusno kućište, kvalitetna narukvica i kopča daleko bolji nego na Longines, ali klikovi su mi na bezelu bili nekako "mrljavi". Otprilike kako na Longines izgleda da su kod kopče posustali, tako je kod Orisa sa bezelom. Samo moj utisak.

    Oris je, barem ovako kada uđeš u radnju, skuplji. Da li je toliko kvalitetnije urađen koliko je skuplji? Po meni, jednostavno nije.

    Longines odnosi pobedu. Još samo da su pametni pa da na narukvicu nabace istu redizajniranu kopču kakvu su stavili na gumu, ne bi bilo po meni konkurencije tom satu u rangu ~1000€. Pa neka to i naplate još malo.

    Uzeti naravno u obzir i da je Longines dizajnom malo elegantniji i može se provući u nekim formalnijim prilikama, ako je to bitno. Barem po meni. Oris nikako. Mada, šta ja znam, kad nikada nisam formalan

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    eee and marko14 like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Iskreno je poznajem dovoljno ni jedan od ova dva sata pa bilo šta da kažem nema težinu. Jedino sto mi se urezalo kad je burazer kupovao sat jeste narukvica kod Longinesa. Bila je nekako lagana da ne kažem šuplja. To je bilo u radnji par minuta, moguće da griješim. Sa Oris satovima nisam imao nikad kontakt i tu ne mogu ništa reci.
    Pozdrav.

  9. #9
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1418
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Mislim da vecina nas ovde na forumu nije imala dodira sa Orisom jer ih u Srbiji prosto nema u oficijelnoj ponudi - zasto je to tako nemam pojma obzirom da je jedan od boljih proizvodjaca u tom cenovnom rangu.

    U susednoj nam Hrvatskoj ih ima u prodaji u Dicti i trenutno je popust od 30%, vidim da se par ljudi odlucilo za kupovinu. Kazu svi da je za tu cenu (ispod 9500 kuna ~ 1200e) no brainer. Pricam naravno o ponudi standardnih modela sa metalnom narukvicom.

    I sam sam poprilicno puno gledao o oba modela - evo mojih plus / minus misljenja od onog sta sam skupio sa neta:
    (napomenucu samo da nikad nisam imao niti jedan od njih a da je kapiram skroz drugi utisak kad sat imas u ruci i probas)

    Logines ->
    + heritage
    + bilion remena za promeniti
    + za novi HC kazu da je guma tj kopca na gumi predobra
    - losija metalna narukvica
    - krunica je robusna pa se lako useca u zglob

    Aquis:
    + bolja zavrsna obrada
    + "mala" manufaktura, nije deo konglomerata
    - bukvalno se moze nositi samo na njegovim remenima, nema menjanja remena

    (verovatno sam nesto zaboravio no ovo je + / - kojih sam se odmah setio)

    Sto se tice mehanizma SW200 vs ETA2824 nisam dovoljno kompetentan no nisam video niti 1 temu da se neko zalio na SW200 u Aquisu.
    Takodje vidim da na stranim forumima vecina ljudi preferira Oris

    Na kraju neces pogresiti sta god da odaberes, oba su odlicna sata

    P.S. Moj favorit je Oris Aquis Depth Gauge - mada je on 50+% (ako ne i vise) skuplji od standardnog Oris Aquisa.
    Steta sto ga nemaju u prodaji u Dicti.
    Uzmi njega pa kad ti dosadi prodaces ga meni

    Aquis ili Hydroconquest-oris-aquis-depth-gauge-73376754154mb-24.jpg
    bokanegra likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Oris nemam tako da ne mogu komentarisati ali HQ u velicini 43, još keramika (što mi je bila jedina zamjerka na mom starijem HQ) pa još za ovu cijenu, je super sat. E sad, sat mora da ti se sviđa, ovo šta mi komenzarišemo je samo mali dodatak na tasu. Sat nije mikser pa da mi odlučimo za tebe.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •