Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 48
Like Tree55Likes

tema: Aquis ili Hydroconquest

  1. #21
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Subjektivni osećaji su sasvim sporedna stvar. Radi se o utisku pojedinca, koji se međusobno razlikuju kao dan i noć. Naše je, da upozorimo na stvarne činjenice.
    Meni je Oris baš ono, što si ti napisao za Longines. Uvaljuju običan sat po ceni, za koju se može dobiti sat tradicionalnog proizvođača sa ETA 7750 ili 7753 kalibrom i to sa Top Grade rangom.
    sdbiba, don Alberto and bokanegra like this.

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Da je Oris precenjen sa svojom maloprodajnom cenom, to stoji. Ali moramo priznati i da jeste kvalitetnije izrade od Longines. I to se mora nešto računati, jer ipak po meni sat nije samo kvalitet mehanizma i ime proizvođača koje u današnjem poretku stvari često predstavlja ne mnogo više od imena i ništa drugo.

    Pa opet, kažem da je Longines mnogo bolja kupovina po meni na kraju, jer iako ima nekih kikseva sa narukvicom, opet je cenovno razumno postavljen za kvalitet koji nudi i ono što je unutra. Oris to jednostavno nije. Da ide po istoj maloprodajnoj ceni po kojoj i Longines, moglo bi se razmatrati. Pa ko više ceni opšti utisak, lepo ide na Oris i gotovo.

    Mada, jedno moram reći: svi minusi koke sam za Hydroconquest naveo ne važe za verziju Hydroconquesta na gumi. Kada opet budem uzimao neki, biće u toj varijanti.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Nekoliko puta sam odgovarao kolegama sa Foruma da je moje mišljenje kako je HC najjeftinija ulaznica u svet najpoznatijih svetskih proizvođača satova. Po toj ceni nema automatskog sata za čijeg proizvođača je čuo svako. Uostalom treba pogledati bilo koje sportsko takmičenje, skijanje, atletiku i dr. gde se meri vreme, na mnogima od njih zvanični merač vremena je bio Longines. Longines je pod Swath grupom izgubio dosta od ekskluzivnosti koju je imao, a na uštrb Omege, koja je podignuta, ali je kao ime u horoločkom svetu bio i ostao iznad Orisa.
    O mehanizmima je dovoljno rečeno, tu nema dileme ko je u prednosti. Oris je lep sat i dobar, nema zbora, posebno u verziji koju je Mizzy predložio, ali bih prednost dao, zbog navedenog, Longinesu.
    Imam HC, njemu me je privukla povoljna cena za velikana u horološkom smislu, kao i fenomenalna plava boja brojčanika koju bih svakako preporučio. Sat ima naravno i mana, koje se mogu naći svakom satu, ima tu istine u vezi sa kopčom, ali to svakako ne bi trebalo da bude eliminatorni faktor za kupovinu.
    sdbiba, bokanegra and Haifisch23 like this.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Pa zar ne moze Logines da se pogleda kod nas, to bi puno pripomoglo u izboru? Nije nemoguce da Logines ima losije kuciste ili narukvicu, sobzirom da je sat samo sa 2892 mehanizmom mozda i 150e u prednosti, sto na ove cene sa joma sajta znaci da bi Logines sa istom Sellitom mozda bio i do 250e jeftiniji. MIslim da je Haisfish23 sa onim "Onaj, ko isključivo gleda na sat, kao na nakit, verovatno će za nijansu više naći na Orisu, a onaj ko gleda na sat u kompletnom paketu, neći imati problema, koji izabrati. To svakako ne bi bio Aquis." rekao sve, tako da je pravi izbor samo u individualnom kupcu
    Haifisch23 likes this.

  5. #25
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    I ja kada sam kupovao Longines HC sam uvideo da je to trenutno na tržištu "best buy" za cenu od 1.000 - 1.500 evra, s obzirom na sve činjenice i dan danas žalim što sam ga prodao.
    Poslednja ispravka: don Alberto (21.4.2020. u 9:37)
    sdbiba, araphel, bokanegra and 1 others like this.
    Omega rules !!!

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Meni je HC bio "gral". Skromna očekivanja, šta ćeš.

    I mrzeo sam tu prokletu narukvicu i kopču. Ali nedavno sam probao sivi na gumi, i standardnu i hrono varijantu, i toliko sam oduševljen da sam skoro siguran da će kada dođe vreme za HC ponovo, jedan od ta dva biti finalni izbor.

    Kada ga pogleda čovek sa keramikom i na gumi, onda pak ima utisak da sat puca iznad svoje cene. I ne znam da li možda grešim, čini mi se da je sada više satiniranih površina na kućištu, pa je grebanje malo manji problem.

    Sa Orisom imam isti problem koji sam imao i sa Alpinom startimer bicompax chrono, kada sam rszmišljao da li ona ili X-Wind. Odlična izrada, perfektan prvi utisak na ruci, ali to ne vredi toliko više para koliko se traži.

    Ne znam da li je izvodljivo, ali uzeti HC na čeliku, pa dokupiti gumu i samo prebaciti kopču? Koštalo bi dodatno, ali tu investiciju bih ja recimo bio spreman da podnesem zarad finalnog utiska.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  7. #27
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    To je bila i moja ideja.Da kupim HC na čeliku i da dokupim originalnu gumu za letnje vreme.
    bokanegra likes this.
    Omega rules !!!

  8. #28
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Meni se Longines sviđa više od Orisa zbog boje cifera. I čak bih išao samo na verziju na gumi jer mi se ova ne sviđa vizuelno.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    sdbiba likes this.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Kad smo vec tu koliko je Watcmaxx pouzdan sto se online kupovine tice? Veci je izbor HC nego na Jomi, posto na osnovu svega iznesenog naginjem ka HC sa gumenom narukvicom.

  10. #30
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Inače, na jomi je 3-5 nedelja za Longines da ga pošalju

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •