Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 48
Like Tree55Likes

tema: Aquis ili Hydroconquest

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Ja bih ti svakako preporučio da pre nego što odlučiš odeš do neke radnje kod nas i probaš HC uživo. Imaju 41mm na gumi, 43mm na čeliku, sve tri boje, i onda izabereš koja verzija ti se najviše svidja i najbolje stoji. Potpuno je drugačije kada sat gledaš na slikama i kada ga isprobaš na ruci, kad već imaš mogućnost iskoristi je pre kupovine.
    Poslednja ispravka: ckvrlj (21.4.2020. u 12:34)
    eee likes this.

  2. #32
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Kupi ono sta se tebi vise dopada. Poredjenje je ionako vise trazenje dlake u jajetu i razlika u ukusima.

    Ja sam imao Hydroconquest, nije me odusevio, ali to ne znaci da i tebe ili nekog drugog nece.
    Meni je taj sat bio preobican iako moram da priznam da je lepo pristajao u skoro svim odevnim kombinacijama. No meni je falilo "ono nesto".
    eee likes this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Buduci da sam veliki ljubitelj Longines-a i modela Hydroconquest,iznecu svoje misljenje.

    Hydroconquest je oduvek bio dobra kupovina,sat je kvalitetno uradjen i cesto je na meti ljubitelja dobrih satova.

    Slazel se,da je HC lep sat,ali nema taj "WOW" efekat.

    Model iz 2018. je korak napred za Longines i HC model,zato sto je sat na svim poljima poboljsan.

    Najvecih primedbi je bilo na racun narukvice,koja jeste bila nesto slabijeg kvaliteta,ali najvise na racun kopce.Mehanizam je L.888.2,ETA ga radi specijalno za Longines i lepo je ukrasen(postavicu sliku).Kuciste je super,cifer je bas,bas,bas dobar,posebno u plavoj boji(postavicu sliku).Takodje,ovaj model ima i dugo ocekivani keramicki bezel,sto nije bio slucaj kod proslih modela iz HC linije.Ceo sat je okruzen detaljima i kruna na sve to je jedinstven dizajn celokupnog sata i naravno...Longines stoji iza toga.

    Sto se Oris Aquisa tice,nisam ga drzao u rukama,dosta ljudi hvali obradu,ali...Narukvica je veliki problem,odnosno njena zamena zbog same konstrukcije,a utice i na prakticnost samog sata.Dizajn cifer je,po meni,limunada i vec vidjeno,nista specijalno nisu uradili(pricam o standardnom modelu sa datumom).Takodje,opet licni dojam,sat sa strane izgleda kao tenk,nema tu neku sofisticiranost,kao da se islo na misice u smislu: Stavimo kilo celika,lepo ga obradimo i to je to,ko tako voli,to je druga prica.U Aquisu kuca Sellita,koju navodno Oris doradi ili sta vec i standardno lep rotor postave,jako lep detalj,ali u poredjenju sa Etom u HC-u,mogu reci nebo i zemlja.

    E sad...rezime...

    Ko voli Swiss brend sa bogatom istorijom,odlicnim kvalitetom i Eta mehanizmom,sofisticiranim i jedinstvenim dizajnom cifera,neka uzme HC 3 i nece pogresiti.

    Ko voli Swiss brend,sa takodje odlicnim kvalitetom i dobrom istorijom,nesto robustnijeg dizajna kucista i proverenim dizajnom cifera,neka uzme Aquis i takodje nece pogresiti.

    Ali reci da je Aquis duplo bolji sat,je po meni neozbiljno,iz razloga sto se ne moze uzeti samo jedan parametar,u ovom slucaju obrada kucista i na osnovu njega dati konacna ocena o ukupnom kvalitetu nekog sata.
    Aquis ili Hydroconquest-user38620_pic150866_1527000375.jpgAquis ili Hydroconquest-20191027_190322.jpgAquis ili Hydroconquest-20191027_190420.jpgAquis ili Hydroconquest-20191027_190327.jpg

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    eee, Baron and bokanegra like this.

  4. #34
    Novi član
    Član od
    6.6.2014.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Hvala svima na informacijama, posebno gospodinu Aranđeloviću na odličnim fotkama. Definitivno ću da kupim HC sa gumenom narukvicom a metalnu ću kasnije trgovati, sviđaju mi se obje mada je gumena ovako sa fotki savršena.
    Nenad Arandjelovic likes this.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Citat tika-taka kaže: Pregled poruke
    Hvala svima na informacijama, posebno gospodinu Aranđeloviću na odličnim fotkama. Definitivno ću da kupim HC sa gumenom narukvicom a metalnu ću kasnije trgovati, sviđaju mi se obje mada je gumena ovako sa fotki savršena.
    Nema na cemu,tu smo da pomognemo.

    Guma je odlicnog kvaliteta,prijatna za nosenje(bar koliko sam mogao da primetim za to kratko vreme),a i kopcu su poboljsali,tako da je to dobra kombinacija.

    Nadam se da ces biti zadovoljan izborom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Citat tika-taka kaže: Pregled poruke
    Definitivno ću da kupim HC sa gumenom narukvicom a metalnu ću kasnije trgovati
    Ne znam koliko ti je takva kombinacija isplativa ako sat uzimaš sa jomashopa. Sat sa gumenom narukvicom je kod njih skuplji za 130usd od one sa metalnom. Sa druge strane gumena narukvica je koliko sam video duplo jeftinija od metalne kada se posebno kupuje. Isplativija bi ti bila obrnuta kombinacija.
    Nenad Arandjelovic likes this.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Citat ckvrlj kaže: Pregled poruke
    Ne znam koliko ti je takva kombinacija isplativa ako sat uzimaš sa jomashopa. Sat sa gumenom narukvicom je kod njih skuplji za 130usd od one sa metalnom. Sa druge strane gumena narukvica je koliko sam video duplo jeftinija od metalne kada se posebno kupuje. Isplativija bi ti bila obrnuta kombinacija.
    Nisam video cene,ali ovo je svakako bolja opcija,jer ces gumu uvek da nadjes,a i jeftinija je od celika.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  8. #38
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.339
    Lajkovi
    27433
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Uvek kada kupuješ neki sat prvo ga kupuješ sa metalnom narukvicom, a posle dokupiš gumenu, jer obrnutim redosledom će te skuplje izaći.
    Omega rules !!!

  9. #39
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Kada dajemo savete o kupovini satova, još samo jedan, nekome više, nekome manje važan detalj.

    Radi se o garanciji. Kupovina preko Jomashopa, Amazona i velikog mnoštva On Line prodavača ne znači, da je garancija realno važeća.

    Proizvođač garanciju uvek daje za kupovinu kod svog zvaničnog prodavača, jer jedino tako ima potpunu kontrolu oko svih događanja sa satom. Garancija od Jomashopa i sličnih On Line prodavača, znači samo to, da se u slučaju trajanja garancijskog roka takav sat može vratiti samo njemu. I to u najviše slučajeva na vlastite troškove.
    Longines i Oris na svoje satove daju dvogodišnji garancijski rok. Garancija ne važi samo ne mehanizam, nego i na staklo, krunicu, narukvicu. Vrlo je mala verovatnoća, da će u tom periodu poći nešto naopako sa satom, ali u svojoj dosadašnjoj "karijeri" na ovom području sam video sve i svašta, pa ipak nije na odmet u krajičku odlučivanja razmotriti i ovaj segment.

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.492
    Lajkovi
    9940
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Aquis ili Hydroconquest

    Uz registraciju na Oris-ov sajtu, za sat kupljen kod AD-a možete ostvariti pravo i na treću godinu produžene garancije.
    Takođe, i ovlašćeni trgovci lako daju popust na njihove satove, ja sam već na prvi upit o ceni dobio ponudu od 25% popusta u odnosu na MSRP (1800,00 eu) i to bez obzira da li uzimam sat sa lagera ili želim neki iz kataloga koji bih ipak morao čekati 45 dana. Platio sam ga čak i nesto niže
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •