Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
Like Tree114Likes

tema: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Hvala Djole Rus upravo na te satove mislim kada pricam o kontroli kvaliteta, mislim da nam treba jedno ozbljnije istrazivanje o kineskim proizvodjacima , posto smo tu malo tanki na forumu
    RUS, 23jewels and backarelli like this.

  2. #22
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    ZMA je skoro uzeo jedan njivoh sat, cini mi se da je napisao da je zadovoljan, ali treba ga pitati sad za utiske ,posto je proslo neko vreme.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Serb , svaka ti čast ! Lagano i stvarno zanomljivo, da se pročita iz jednog daha.

    Što se tiče Seagull , tu su mišljenja podeljena i na drugim forumima i korisničkim zapažanjima. Zbog kontrole kvaliteta je pri kupovini "...kako se zabode" rizik. Medjutim, kako Serb reče, trebalo bi još malo istražiti kineske mašine ...

    Iskren da budem i ja sam iznenadjen ovim rezultatima testa...
    DrAgod and Serb like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Baki hvala i ja sam iznenadjen

    Mislim da i kod kineza postoje razlicite klase proizvodjaca, tako da se mi uglavnom baziramo , na ove koji su poprilicno jeftiniji, pa nemamo uvid u njihove skuplje brendove Ako stignem uskoro cu da malo vise istrazim ovu tematiku, i njihove top proizvodjace
    RUS and backarelli like this.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    ...
    Sa druge strane, imamo miyotu 82xx koja se ugradjuje u ko zna koliko brendova, sto modnih, sto ozbiljnih, i gle cuda...miyota svuda radi. Isto je i sa 2824-2 mehanizmom. U kojem god satu da ga vidim, u startu uliva dozu sigurnosti. Sa SG-om to nije slucaj
    23jewels: Godinama unazad slusamo to isto "za koju godinu ce..." Pa, gde su te godine. Nisu oni juče napravili svoj prvi sat, Sea Gull je samo 5 god mladja firma od Orienta recimo, gde je ta reputacija pouzdanog sata, kada kupujemo Sea Gull... Čak su i rusi za mnogo manji period stekli neku svoju reputaciju.
    Moje lično mišljenje je da su svi kinezi malo pogubili kompas, da nemaju jasan pravac. Očigledno je da nisi u stanju da naprave jeftin i pouzdan sat, kao sto je Vostok, recimo, a nemaju kvalitet u nekom srednjem ili višem cenovnom rangu da se nose sa svajcarcima i japancima...
    Rus:
    Najveci problem je Kontrola kvaliteta.
    Serb:
    Kod ovih kineskih mehanizama ostaje pitanje materijala od kojih se proizvode. Definitvno se ne rade od keramike verovatno se rade od čelika. Ja ne mogu da vam odgovorim na pitanje kojeg su materijali kvaliteta, tako da nam ostaje čekamo bar jednu deceniju da vidimo da li su materijali zaista dobri i izrdžljivi.
    Ovo potpisujem!
    Mogu oni da naprave dobar mehanizam ali još ga ne prave!

    Serb
    ,hvala na tekstu!
    RUS, vladas, DrAgod and 2 others like this.

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Serb, ne stigoh da napisem ranije, ali ti vec znas da sam odusevljen tvojom energijom i znanjem. Svaka cast na ovom tekstu!



    EDIT: Svaki Hadzijev citat potpisujem i ja, svaka cast momci na stavovima! Nekako slicno razmisljam i ja.
    Poslednja ispravka: vladas (15.12.2012. u 19:15)
    DrAgod and Serb like this.
    No time to lose

  7. #27
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    SJAJNO!!!
    Serb likes this.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Hvala drugari
    PedjaSD likes this.

  9. #29
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    Serb, hvala na odlicnom clanku!!! ja posedujem jedan a uskoro ce stici i drugi Seagull. Ovaj prvi je sat sa kojim sam veoma zadovoljan a konkretno sa zavrsnom obradom, jednostavnoscu i bojom ciferblata, tacnoscu hoda mehanizma. Moj za sada drzi +2 sekunde.
    Ovaj drugi o kome gore pisem je hronograf, nisam jos imao priliku da ga "testiram" cak ni da vidim uzivo. Cim stigne i bude mi nesto jasnije, odmah se pisemo!
    Postovanje!
    RUS, sima hrabri and Serb like this.

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Upoređivanje Seagull i Hangzhou mehanzama sa mehanizmima ETA 2004-1 i 2824-2

    HVala zma , bilo bi to super da odradis, mnoge forumase zanimaju bas kineski mehanizmi i satovi

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •