Strana 4 od 17 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    ^ dobro slazem se ja sa tim sto si rekao. ja sam mislio da nije na odmet da znamo koliko odstupa 7s26 u odnosu na bilo koji mehanizam iz bilo kog cenovnog ranga. kao sto bi bilo interesantno da znamo koliko odstupa neki mehanisam sa tourbillonom u odnosu na neki recimo 7s26 bez obzira sto je taj sa tourbillonom XYZ puta skuplji, da dodjemo do zakljucka koliko zapravo pomaze tourbillon sa svojim ponistavanjem gravitacionih dejstava u preciznosti sata.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Ma ja ljudi ne mogu da verujem sta pisete.. Kako moze da kasni 1 sekund dnevno, kako merite kasnjenja to me je uvek zanimalo? Po nikakvoj logici je nemoguce aj budite malo realni stvarno. Ako 7s ima tolika kasnjenja koliko ima onda 6r, 0,5 ili koliko onda imaju mehanizmi 8r, po vama nemaju ga u opste ili su to mehanizmi koji kasne za razliku od cuvenog 7s. Taj mehanizam ima otkucaje od 26.600 i po ni jednoj logici ne moze da bude precizniji od 28.800 i ne zaboravite imao sam te mehanizme kod sebe, oni su znali da mi stanu ako sam kuci ceo dan!

    Citat Dukes kaže: Pregled poruke
    Ja sam imao tri Seika 7s26 i na sva tri su odstupanja bila daleko bolja nego COSC. Tako je i sa 6r15. I autonomija je 56h sto kod ETA mehanizama moze samo da se sanja.
    Izvini Dukes koji si ti mehanizam imao sa COSC sertifikatom, pa najobicnija 2824 posle dobrog nosenja ima tu rezervnu snagu?



    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    (btw, moj monster sa 7s26 je na manje od sekunde dnevno. - nisam izdrzao da ne kazem )
    Ma simo dobri moj nisam mogao ni ja da izdrzim, a da ne kazem!
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (8.2.2012. u 11:40)
    Don_Krstic likes this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Imao sam 3 Seika 5, dva nova kupljena i nijedan mi nije bio ispod 10s odstupanja koliko se sad sećam oko 15s mislim da je neki prosek bio. Inače ti pomalo nerealni rezultati se jednio mogu objasniti nekom vrstom "varanja", jer sam ja primećivao da mi sat nekad požiri i po 20s za par sati dok npr. u određenom položaju stoji u fioci, pa kad krenem da ga nosim on uspori i na kraju se dobije neki normalan rezultat. Ta osobina 7s26 me je pomalo iritirala, kad bi se preciznost merila onako kako se to stvarno radi on bi teško mogao da se poredi sa Etom. Dovoljno je samo da pogledate toleranciju koju proizvođač deklariše i sve će vam biti jasno. Ne sporim robusnost i izdržljivost Seikovog mehanizma, ali mesto mu je tamo gde je i opstao sve ove godine u cenovnom rangu do nekih 200 dolara i to je to... Mislim da ETA 2824 vredi svaki dodatni cent koliko je skuplja od 7s26 a i sa Miyotom je slična situacija... Ali sa Seikovim 4r36 koji sada možemo naći i u satovima od oko 150 dolara sitacija je mnogo drugačija jer je cena skoro na nivou 7s26, a karakteristike skoro kao kod 2824... I meni kao i većini ovde ta odstupanja ne znače previše, ali lepo je znati da je mehanizam precizan zato što je tehnički savršen, a ne zato što leži u fijoci bočno ili ne znam ni ja kako već.

    Evo i jedne tabele u prilogu koja se već pojavljivala na forumu:A 7s26 po fabrici je na+-25s...

    Tačnost automatika-etachart.jpg

  4. #34
    Banned
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Vojvodina Novi Sad
    Poruke
    41
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Ma ja ljudi ne mogu da verujem sta pisete.. Kako moze da kasni 1 sekund dnevno, kako merite kasnjenja to me je uvek zanimalo? Po nikakvoj logici je nemoguce aj budite malo realni stvarno. Ako 7s ima tolika kasnjenja koliko ima onda 6r, 0,5 ili koliko onda imaju mehanizmi 8r, po vama nemaju ga u opste ili su to mehanizmi koji kasne za razliku od cuvenog 7s. Taj mehanizam ima otkucaje od 26.600 i po ni jednoj logici ne moze da bude precizniji od 28.800 i ne zaboravite imao sam te mehanizme kod sebe, oni su znali da mi stanu ako sam kuci ceo dan!



    Izvini Dukes koji si ti mehanizam imao sa COSC sertifikatom, pa najobicnija 2824 posle dobrog nosenja ima tu rezervnu snagu?




    Ma simo dobri moj nisam mogao ni ja da izdrzim, a da ne kazem!
    Prvo 7s26 radi na 21.600 a ne na 26.600, drugo Dukes je imao Chopard MM GMT koji je COSC sertifikovan A vi kolega mozete da pricate sta god hocete, 7s26 kasni ili zuri 1 s na dan, a i 6r15 je blizu, ali on zato radi 55sati a reci mi koji svajcarci rade toliko i koliko ti satovi kostaju.
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (8.2.2012. u 11:40)

  5. #35
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    ... kao sto bi bilo interesantno da znamo koliko odstupa neki mehanisam sa tourbillonom u odnosu na neki recimo 7s26 bez obzira sto je taj sa tourbillonom XYZ puta skuplji, da dodjemo do zakljucka koliko zapravo pomaze tourbillon sa svojim ponistavanjem gravitacionih dejstava u preciznosti sata.
    neces tako doci do tog zakljucka, jer opet pravis istu metodolosku gresku...


    Citat ANGEL II;52973[COLOR=#333333 kaže:
    Ma ja ljudi ne mogu da verujem sta pisete.. Kako moze da kasni 1 sekund dnevno, kako merite kasnjenja to me je uvek zanimalo? Po nikakvoj logici je nemoguce aj budite malo realni stvarno.[/COLOR]

    Ma simo dobri moj nisam mogao ni ja da izdrzim, a da ne kazem!
    Svidelo se to tebi ili ne, verovao u to ili ne, odstupanje je toliko koliko sam naveo. Sto se merenja tice, naravno da odstupanja nisam merio u laboratorijski kontrolisanim uslovima, u 17,356 pozicija... jer me i ne zanima koliko odstupa u laboratoriji, vec tokom svakodnevnog nosenja...
    Procesljaj malo strane forume i blogove, i procitaj brdo review-a 7s26 mehanizma, pa ces se zacuditi koliko ljudi ima iste ili vrlo slicne rezultate. Valjda nismo svi blesavi na 4 kraja sveta, i ako jedan nije dobro merio, vecina verovatno jeste, opet svidelo se to tebi ili ne.

    Kapa dole Svajcarcima za sva dostignuca na ovom polju, ali ni na kraj pameti mi nije da danas nasedam na natpis "Swiss Made" i price o sertifikatima, mada se mnogi nece sloziti sa mnom. Jasno da je pre 30 i vise godina perspektiva bila drugacija, i jasno da danas Svajcarci hoce da naplate sve sto mogu (doduse, tu se nista nije promenilo) u ime reputacije koju su izgradili. Da li ce neko platiti dodatnih XY evra ili dolara za natipis "Swiss Made" na svajcarcu ili "J" na seiku - iskljucivo je stvar njegovog "tripa" i to, opet se nece svi sloziti, nema mnogo veze sa racionalnom odlukom i zdravim razumom.
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (8.2.2012. u 11:44)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Evo moja iskustva sa 6R15 (sva merenja u poredjenju sa atomskim satom na internetu koji prikazujue odsupanja u zavisnosti od kvaliteta konekcije):
    SARB023 kad je bio nov odstupao je oko +4 sec/24h, nakon par meseci oko +2 do +3 sec/24h
    SARB059 odstupanja u prvih mesec dana -15 do -20 sec/24 h. Casovnicar ga je regulisao i sada je oko -1 do +1 sec/24h
    SBDC003 jos je nov a odstupanja su oko +2 do +3 sec/24h.
    To su rezultati ako se sat nosi 8-10 h pa onda se celu noc vrti na navijacu. Malo su veca odstupanja ako se ostavi sa ciferom gore a otprilike ista kada se ostavi na stranu.
    7S26:U prvih mesec-dva je odstupao oko +7 do +8 sec/24, sada je manje, negde oko +3 do +5 za 24h ako se nosi 8-10h. Inace je mnogo vise osetljiv na ostavljanje u raznim polozajima - npr. ako nije skroz navijen a ostavljen je u vertikalnom polozaju moze da izgubi i do 15 sec za 8 h. Zanimljivo je da ako se stavi navijen na navijac moze da odstupa +1 do +2 sec nedeljno. 6R15 se ponasa otprilike isto na navijacu i kada se nosi.
    Generalno moje iskustvo sa Seiko mehanizmima je da se odlicno ponasaju dok se sat nosi i dok je dovoljno navijen. U prvih par meseci odstupaju malo vise i relativno su osetljivi na polozaj a onda se smire i postanu mnogo manje osetljivi na pozicione varijacije. Naravno, COSC predvidja regulisanje odstupanja u raznim polozajima i temperaturama ali Seiko ove mehanizme ni ne reklamira na taj nacin i odnos kvalitet/cena je odlican.

  7. #37
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Dobro je da se bar oko jedne stvari slazemo - najbitnije je licno iskustvo.

    Sto se tice preciznosti Zenitha i onih jacih, niti ih je ko spomenuo, niti je bilo ikakvog poredjenja, niti su oni bili tema.

    Sad, ako tebe vredja sto sacica od nas nekoliko desetina sa tih nekoliko bednih kontinenata ima sirotinjske, nedostojne 7s mehanizme s odstupanjima koja su se, sram ih bilo, usudila da budu manja od nekih bogomdanih svajcarskih mehanizama, onda je to druga stvar, ali tu ti ja vec ne mogu pomoci...
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (8.2.2012. u 12:02)
    Djordje, Mister No, banja and 7 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Ja nikada nisam rekao da su to sirotinjski satovi nikada nisam ni pomislio na to ako je neko spreman da izdvoji svoju platu koju je tesko zaradio za sat to je samo za postovanje i nista vise. Ja licno sa ne tako mojim dobrim iskustvima sa Seikovim mehanizmima, a i kucista sata, itd, itd da ne ulazim vise u to. Da se razumemo poneka ETA sa 2824 je meni kasnila sa po 10-15/s.
    Meni je samo bilo nejasno takva kasnjenja koja imate, a da ja nisam naleteo na takva, a imao sam najmanje 5 komada. Uvek kazete da ne mogu da se uporedjuju mehanizmi kao i u ostalim postovima ali koliko vidim ljudi se trude da uporede mehanizme poput 7750, E.P, A.P i ostale jer nemaju sta drugo pa im ne zamerajte.
    Mene ne vredja nista jer je meni sat od 100€ podjednako drag i vredan kao sat od 1000€, ne patim ja od toga.
    Jos jednom da se razumemo imao sam stvarno previse satova sa Etom i ni jedan nije bio ispod 3,4-57s dnevno. A ja svoj sat kada kupim odnesem na procenu kvaliteta, dakle gumice, Vibograf i slicne stvari.
    Sada razmisljam o kupovini prelepog Seiko Atlasa, a sta cemo ako ima jaca ostupanja od 10/s?

  9. #39
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Ne, ovde uopste nije bila tema Seiko vs. Swiss. Bar nije trebalo da bude, a zasto se uvek na tome zavrsi, to je posebna prica.

    Kada bi svi mogli hladne glave da pisu, da se drze cinjenica i osnovnih pravila pristojne komunikacije, bez vredjanja, prozivanja, spustanja itd., i da napadaju problem, tj. temu, a ne coveka, bilo bi mnogo manje potpuno nepotrebnih i beskorisnih diskusija ovde.

    Btw, ne znam zasto je nekima tesko da poveruju u to odstupanje.
    Ko god sumnja, eto mu moj Monster, pa neka sam meri metodom koja mu odgovara i neka se javi s rezultatima.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Mozda bi trebalo napomenti da Seiko ima svoj standard koji je navodno strozi od COSC-a ali, koliko ja znam, samo Grand Seiko regulisu tako i to ponosno isticu na mehanizmu ("Adjusted in X postions" itd.). Steta sto MM300 ne regulisu po tom standardu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •