Strana 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #21
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Nisam dirao sat, vratio sam se na +13 sekunde. Vezbao sam ovih dana inace bi se vratio na "0".

  2. #22
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Seiko Atlas zuri 7 sec na dan, mislim da to nije strasno, mada Orient automatici navodno imaju manja odstupanja. Sat, kada ne nosim na ruci stoji u kutiji, najnormalnije, ne pada mi napamet da ga postavljam u razlicite polozaje kako bi malo kasnio, malo zurio i tako neutralisao odstupanje!
    Inace, pretpostavljam da nisam otkrio toplu vodu, ali prilikom podesavanja vremena, da bih uskladio kazaljku za minute i sekundaru, kazaljku namestim na odgovarajuci minut i samo blago pomerim u kontra smeru, tako su potpuno uskladjene.

  3. #23
    Novi član
    Član od
    31.12.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Svajcarski automatik sat visoke klase radi tacno bez oscilacija +- tacnost zavisi od toga koliko se redovno taj sat servisira , koliko je kvalitetna radionica u kojoj se servisira i najbitnije koliko je sam majstor uporan u odklanjanju oscilacija +-.

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    E, jos jedan novogodisnji savet u vezi s automaticima - juce sam novog ljubimca nosio kod casovnicara da mi skrati narukvicu, pa mi ju je prilicno zategao, iako ja volim da bude malo opustenija. Kaze, automatici treba da stoje sto cvrsce na ruci jer se tako bolje iskoristi svaki pokret ruke. Ako je labava, onda vise sat landara bez veze a slabije se okrece rotor.
    Nisam emipirijski proveravao u kontrolisanim laboratorijskim uslovima, ali cini mi se da ima logike.

    Ae, srecna Nova, i da vidimo u ponoc ciji je sat najtacniji.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #25
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Citat Dyordje kaže: Pregled poruke
    Svajcarski automatik sat visoke klase radi tacno bez oscilacija +- tacnost zavisi od toga koliko se redovno taj sat servisira , koliko je kvalitetna radionica u kojoj se servisira i najbitnije koliko je sam majstor uporan u odklanjanju oscilacija +-.
    Nisam siguran bez obzira kolko bio iz visoke klase ima odredjeno odstupanje mozda kod nekih to moze da bude manje ili vece odstupanje ali u svakom slucaju svi imaju neko odstupanje
    Takodje mislim da ovo vazi i za mehanizme koji nisu svajcarski videli smo nekoliko japanskih modela koji imaju odlicne rezultate ali odstupanje postoji .

  6. #26
    Novi član
    Član od
    31.12.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Iz licnog iskustva govorim.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat Dukes kaže: Pregled poruke
    Ja sam imao tri Seika 7s26 i na sva tri su odstupanja bila daleko bolja nego COSC. Tako je i sa 6r15. I autonomija je 56h sto kod ETA mehanizama moze samo da se sanja.
    kad smo vec tu, cemu forum sluzi nego da razmenimo licna iskustva, jel znas mozda tacno koliko ti odstupa taj 7s26. ja znam da moj eta 7750 za 50 dana zuri 80 sekundi, sto je nekih 1.6 sekundi dnevno

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    ^ kako mozes da poredis 7s26 i 7750?!

    man'te se seika i odstupanja i vratite se temi!
    za odstupanja imate posebnu temu o tacnosti satova.

    (btw, moj monster sa 7s26 je na manje od sekunde dnevno. - nisam izdrzao da ne kazem )
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    ^ kako mozes da poredis 7s26 i 7750?!
    ne razumem zasto ne bi mogao...jer je 7750 hrono, a 7s26 nije?

  10. #30
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    ^ pa, izmedju ostalog, ali nije to najbitnije.
    kad poredis neke dve stvari, obicno je to s ciljem da dodjes do zakljucka koja je od njih bolja u odnosu na odredjeni kriterijum.
    ovde si za kriterijum uzeo tacnost/odstupanje, koja moze da zavisi od vise stvari, a pritom poredis dva mehanizma koja ni po nameni ni po cenovnom rangu ne mogu da se ni iz daleka porede. kao kada bi poredio space shuttle i podmornicu, neuporedivo je.
    jer, koji cemo sad zakljucak da izvucemo o 7s26 i 7750? da je 7s26 bolji jer je XY puta jeftiniji, a tacniji je pola sekunde? nece da moze...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •