Strana 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #81
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Ja sam uzeo pre 3 meseca Seiko prospex limited edition spb105j1. Za 150000.i sta da kazem.6r15 kasni u svim pozicijama.na 7 dana 3,4 minuta.To vec ne mogu da verujem.Kad mogu nosicu ga u servis Seiko.ako se bune nesto idem privatno da ga operisem.hocu tacno vreme za 150000

  2. #82
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    Ma kakvi najbolji, prodaju neku neobičnu tehnologiju za masne pare kao da je cepanje atoma, evo reći ću ti, Omega je imala svojevremeno ESA zujalicu 9162/9164, frekvencija 300 Hz, onda je na kraju napravila svoj Megasonic 720 Hz, dakle skoro četiri puta jača frekvencija nego Bulova Accutron, imao sam taj sat i znam kako kliza sekundara i kakav zvuk ima

    Onda je Omega napravila nešto neverovatno, sedamdesete su godine, Marine hronometar koji je radio na 2.4 MHz, to su mehanizmi 1510 koji su testirani čitava dva meseca sa odstupanjima koja su uža par desetina puta od tog Spring Drive, to sve dakle pre 50 godina

    Taj 1510 mi je želja, 1310 sam nabavio, dok kod 1510 je problem servis koji ni Omega ne radi, već samo jedan studio STS u Londonu i to samo vlasnik radi Megaquartz mehanizme i niko drugi
    Da se odmaknemo od pojma "najbolji na svetu", ali necemo ni da ga bas sad trpamo u kos sa kvarcom, posto nije klasican kvarc. Odstupanje od 1 sekunde dnevno, frekvencija od 32768 hz, predivna izrada, cini ga svakako veoma pozeljnim a ako ne pozeljnim, onda spravicom za svako postovanje i mnogo vise od toga. Da ne idemo dalje u poredjenja o masnim parama za kvarcni mehanizam od 50 franaka u satovima od par hiljada eura...

  3. #83
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Darkokacarac kaže: Pregled poruke
    Ja sam uzeo pre 3 meseca Seiko prospex limited edition spb105j1. Za 150000.i sta da kazem.6r15 kasni u svim pozicijama.na 7 dana 3,4 minuta.To vec ne mogu da verujem.Kad mogu nosicu ga u servis Seiko.ako se bune nesto idem privatno da ga operisem.hocu tacno vreme za 150000
    Veci je problem ako mene pitas sto si uzeo 6R15 za 150000 nego sto odstupa...

    Uvek postoji sansa da imas problem sta god da uzmes od bilo kog proizvodjaca. U Srbiji su svakakva iskustva jer se svasta uvozi i prodaje. Ko zna koja klasa stize na Balkan... A ima i svakako ono o razradjivanju mehanizma prvih godinu dana.
    bezbi and davorb like this.

  4. #84
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Kada je već tema Seiko, mene fascinira činjenica koliko su to dobri roboti kada ga celog sastave i onda daju te propisane granice za odstupanje mehanizama, a da ga ljudska ruka nikada nije dotakla.
    Ali isto me tako i nervira tako jedan mali korak kao što je navijanje i stavljanje na vibrograf da se našteluje. Ako ne u entry level razredu, onda barem u satovima od 600-1500eur. Totalno nebriga i nepoštovanje.

    Kada recimo meni NH35 radi od -4 do -5s dnevno bez oscilacija, bez divljanja, onda je taj robot fantastičan, ali me i ubolo da je montažu regulatora slučajno ubo... Kao da vam kažu, vidite mi to pravimo robotski, to su ti granice pa kako vam dopadne, ako hoćete tačnije, može, ali eto vam pa sami regulišite, nemamo mi kada da se cimamo i to košta pare, tako da je to vaš problem....
    Ok u satovima do 200eur, ali u satovima preko hiljadu eura, Švajcarci neće sebi dopustiti takvu brljotinu, dok Seika bole uvo.

  5. #85
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    [QUOTE=Waldi;265418]Veci je problem ako mene pitas sto si uzeo 6R15 za 150000 nego sto odstupa...

    Uvek postoji sansa da imas problem sta god da uzmes od bilo kog proizvodjaca. U Srbiji su svakakva iskustva jer se svasta uvozi i prodaje. Ko zna koja klasa stize na Balkan... A ima i svakako ono o razradjivanju mehanizma prvih godinu dana.[/QUOTE

    Imao sam ponudu da uzmem Seiko ili longines Hidroco... Za iste pare.Kvalitet izrade je na strani Seika.a za tacno vreme jel mnogo trazim?

  6. #86
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Dzigilibonglica kaže: Pregled poruke
    Kada je već tema Seiko, mene fascinira činjenica koliko su to dobri roboti kada ga celog sastave i onda daju te propisane granice za odstupanje mehanizama, a da ga ljudska ruka nikada nije dotakla.
    Ali isto me tako i nervira tako jedan mali korak kao što je navijanje i stavljanje na vibrograf da se našteluje. Ako ne u entry level razredu, onda barem u satovima od 600-1500eur. Totalno nebriga i nepoštovanje.

    Kada recimo meni NH35 radi od -4 do -5s dnevno bez oscilacija, bez divljanja, onda je taj robot fantastičan, ali me i ubolo da je montažu regulatora slučajno ubo... Kao da vam kažu, vidite mi to pravimo robotski, to su ti granice pa kako vam dopadne, ako hoćete tačnije, može, ali eto vam pa sami regulišite, nemamo mi kada da se cimamo i to košta pare, tako da je to vaš problem....
    Ok u satovima do 200eur, ali u satovima preko hiljadu eura, Švajcarci neće sebi dopustiti takvu brljotinu, dok Seika bole uvo.
    Videcu jos neko vrems sta i kako.Ako se iznerviram prodacu ga odmah za 1100 da ga ne gledam vise.

  7. #87
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    ja ne znam šta očekujete od Seika da vam radi u sve pozicije, kad se zna da oni stare modele nisu ni podmazivali kako bi uštedeli na ulju, topili metalne kovanice da sastave sat, kažem ništa se ne baca, nešto ode u replike, nešto u treću klasu pa se valja bez kutije papira i garancije, a nešto ode i u butike sa malo lepšom kutijom i eventualno poravnjanim bezelom :-)

    to su forumi digli u nebesa, meni žao kad ljudi koji daju 100.000 za seiko, odavno sam pisao ljudi ne bacajte novac

    naši su stari u neko normalno vreme Seiko nosili i kad treba da se servisira, bacali u kante jer su na njega gledali kao na jeftin proizvod, to je zaista istina, satovi živicari kažu hrvati

    i upamtite dve stvari

    1. najbolji Seiko je Seiko 5, izuzetan sat u ono vreme, mala revolucija, svaki Seiko do 1500 evra je varijacija ovog Seika jer ima potpuno isti mehanizam

    2. Seiko se ne servisira jer od prvog dana radi očajno, kao i kad ga najbolji majstor sredi, plus što je moguće da se delovi pokrive, a kazaljke rasklimaju

  8. #88
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Ako nećete vintage i hoćete samo novo, onda imate more mikrosa za 300 evra gde je svaki mehanizam ručno podešavan, testiran, podmazan, izbegavajte u širokom luku NH, bolja je miyota mada je i ona plehana i iluzorno je porediti sa švajcarskim mehanizmom ali ipak radi baš precizno, ljudi se žale da im radi u COSC bez izuzetka, ozbiljno zahvalan mehanizam, plus što dobijete kvalitet izrade miljama daleko od kojekakvih Seiko prospexa


    Ako hoćete sat proverenog porekla i izuzetnog kvaliteta, imate za 100 do 150 evra stare NOS Mido, Rado, Certina, Tissot, Eterna, Zodiac komade sa ETA ili in house u nalepnicama, ta ETA radi u svim pozicijama odlično, lepo se navija, ima delova, nema nijedan jedini tipičan kvar, ne dobija patinu u ma kakvim uslovima radila (znoj, vlaga, prljavština), samo se opere i uvek je nova

  9. #89
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Fali rezime, pa da konacno padne sneg, vreme mu je. Seiko je godinama uprkos uzasu kakvog na planeti nema, reputaciju sticao zahvaljujuci forumima i rekla-kazala. Ako imas Seiko, i ako radi kako treba, ne daj se prevariti, on zapravo ne radi od prvog dana i samo je pitanje kada ce dobiti patinu. Najbolje odmah da ga bacis u kantu za smece, zbog tradicije nasih starih. Milioni i milioni ljudi nisu svesni ovih cinjenica i obmanuti su ovim uzasnim napravama koje imaju na ruci i ne primecuju uzas svaki put kada pogledaju u njih
    Dzigilibonglica likes this.

  10. #90
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Darkokacarac kaže: Pregled poruke
    Videcu jos neko vrems sta i kako.Ako se iznerviram prodacu ga odmah za 1100 da ga ne gledam vise.
    Nisi blesav da ga poklanjaš za te pare. Posebno kada ti se sat dopada.
    Odneseš ga na reklamaciju gde si kupio. Ili će ga uregulisati, ili zameniti novim ili naposletku vratiti celokupan iznos koliko si ga platio.

    Svi časovničari koji rade Seiko mogu da ga našteluju ako je ispravan, ali baš zbog toga "ako je ispravan" odnesi ga na reklamaciju i ne beri brigu. Odličan je to sat, samo nisi imao sreće ili sa robotom koji meće regulator, ili robotom što podmazuje delove

    U svakom slučaju reklamacijom nećeš izgubiti ništa.
    Samo loša tura sreće...
    Vladimir Pejakovic and Waldi like this.

Strana 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •