Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 28 od ukupno 28
Like Tree49Likes

tema: Rolex 3135

  1. #21
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Ako dobro vidim radi se o 1601 sa takozvanim prekinutim ciferom Bravo za satove

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Citat Simke206 kaže: Pregled poruke
    Ja Licno sa odusevljen jednostavnoscu i kako su rolexovi strucnjaci resili naprmer Datum sajbu koja bez nekih velikih konplikacija i okretanjem 2 serafa silazi sa mehanizma . Mogao bi satima pisati o Rolex i njihovim dobrim mehanizmima Kao i kvalitetu .
    I ja zbog te "jednostvnosti" i dovodjenja svakog dela sata do savrsenstva , jako volim i postujem rolex. Mnogi zameraju Rolexu da nema neke inovacije i revolucionarna resenja (a kroz istoriju imaju nebrojano patenata...) zadnjih godina , ali zato su sve doveli prakticno do savrsensta. Retko koji proizvodjac moze da se time pohvali.
    RUS, jagos, VLADAN P and 2 others like this.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    najjednostavnija resenja su obicno i najbolja i u praksi se najbolje pokazu i najpouzdanija su u radu.nije uvek tako ali uglavnom jeste.mislim da neki na silu idu sa nekim inovacijama vise radi reklame a u praksi se pokazu dosta lose.ja sam uvek za proverenu varijantu.da bi se doslo do neke inovacije potrebne su godine nekad i decenije a neki vole za svaku sezonu da izbace nesto revolucionarno.to jednostavno nije moguce ne ide to tako.
    krstin and Serb like this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Slazem se jagi Ja volim inovacije , ali da mi potrosaci ne budemo pokusni kunici , pa da probaju na nama, a bilo je takvih slucajeva, pa onda sledecu seriju urade valjano

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    najjednostavnija resenja su obicno i najbolja i u praksi se najbolje pokazu i najpouzdanija su u radu.nije uvek tako ali uglavnom jeste.mislim da neki na silu idu sa nekim inovacijama vise radi reklame a u praksi se pokazu dosta lose.ja sam uvek za proverenu varijantu.da bi se doslo do neke inovacije potrebne su godine nekad i decenije a neki vole za svaku sezonu da izbace nesto revolucionarno.to jednostavno nije moguce ne ide to tako.

  5. #25
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Evo ovako treba napomenuti da u principu 5 godina traje proces konstrukcije test faze i ponasanje jednog mehanizma na satu , u ovih 5 godina sat prolazi kroz razlicite testove i niko od musterija nije pokusni kunic greske se uvek desavaju ,jer ko radi taj i gresi .

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Simke a sta je bilo sa prvim serijama co-axala (omeginim)? Navodno su tek modifikovani co -axali bili tip top? Naravno ja sam ovo nacuo , ne tvrdim da je tako I da ne bude zabune omega mi je omiljeni brend

  7. #27
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Ovako jedan od legeni i covek koji je jedini na svetu umeo da napravi sat od pocetka do kraja veliki Georg Daniels je napravio 70 godina co axial mehanizam , dugo godina je pokusavao da ubedi svajcarce da je to buducnost nove tehnologije satova ali uzalud tek pre nekoliko godina je co axila postao prosiren i cenjen Omega je pocela 1999 sa proizvodnjom doticnog . Imao sam jednu omegu sa takvim mehanizmom dodouse nisam je otvarao jer je imala garanciju i nije bilo potrebe jer je radila ko luda . Za neke velike probleme nisam dosad cuo

  8. #28
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Rolex 3135

    Hteo sam da stavim jednu lepu sliku sa co axialom ali nesto neide

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Poređenje mehanizama Seiko 9S65 vs Rolex 3135
    By milospinkfloyd in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 8.5.2012., 22:58
  2. [KUPLJENO] Rolex Submariner,Rolex GMT 2,IWC aquatimer 2000
    By milan zmaj in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.2.2011., 6:44
  3. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.8.2010., 22:39
  4. Rolex GMT II i Rolex Sea-Dweller satovi
    By patek in forum Rolex
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 0:22

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •