Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 40
Like Tree31Likes

tema: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Vladase i ja sam taj podatak našao i napisao u uvodnom delu teme. Međutim na onima sa oznakom "J" piše "Made In Japan" a na ovim sa oznakom "K" NE!
    A ako se Seiko, pogotovo modeli sa automatskim mehanizmom, proizvode u Kini ja ga nikad neću kupiti, samo ako uspem da saznam da je to istina, naravno tu prvenstveno mislim na izradu mehanizma. Pozdrav.
    Mišić M.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke
    J znaci da je potpuno napravljen i sklopljen u Japanu, ne u Kini, Maleziji itd..
    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Potpuno pogresno, na zalost.

    Videces, na forumu se vec pisalo na ovu temu, sam Seiko je, kao odgovor jednom od zaljubljenika u satove, koji ih je mailom pitao, odgovorio da se radi samo o drugacijim kanalima distribucije. J znaci da je namenjen japanskom trzistu, ali se tek dosta skuplji modeli proizvode u Japanu.

    To nije istina, moj sat je potpuno napravljen i sklopljen u japan

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Prolazniče po čemu si toliko siguran da je potpuno napravljen u Japanu? I koji je model Seika u pitanju???
    Mišić M.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Seiko snzf17j1

    Kolko sam ga platio mora da bude japan 100%, a ako nije, cu kupim kartu do japana i odo da ih bijem

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Ha, haha...ako ti tako kažeš... Lep model neka te služi dugo. Koliko ga poseduješ i kako se pokazao, preciznost?
    Mišić M.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Imam ga manje od mesec dana, zasad se dobro pokazo', nesto ne vidim da mashi vreme, kolko vidim, precizan je a i kako ne bi bio kad je 100% made in japan (a ko kaze drugacije, taj laze )

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Toliko sam se zarazio ovim forumom,pa se bojim da ce u skorije vreme da padne prinova-automatska naravno posto 5-icu ne skidam sa ruke,a i pazim da je ne izlazem vodi.malo sam cavrljao i video da budzetske dajvere monster tipa prave u Maleziji i Singapuru -mehanizme ,ali sklapaju u Kini.Inace ,ako idu na amersko trziste na ciferu mora biti oznak gde je napravljen mehanizam,kao malasya movt npr.Iskreno sam i ja hteo da postavim pitanje kvaliteta novih mehanizama u poredjenju sa starim.Slucajno sam u prolazu bio kod drugara sajdzije i odmeravao jedinu 5-icu u radnji i nesto mi se ne daje 11000 kad imam ovu moju vodopropusnu verziju,koja ipak nosi pecat jednog lepog vremena.Trazim tu i tamo radni sat,da mi ne opterecuje previse ruku kao sector.Pomalo sam se zaljubio u narandzasti monster citajuci onih 40-ak strana,ali i on je u tezinskom rangu kao i sector.da stavim to na stranu,videh na KP ponudu za 65e,isti mehanizam kao u monsteru,pa me interesuje vase misljenje.Dali se isplati kupiti ovaj sat ili da ustekam jos 130e za monstera(koji ce onda biti paradni).Mislim [posao mi ne dozvoljava da puno pazim,a nalozio sam se da kupim automatica i vratim se staroj ljubavi.dali su ti mehanizmi 7S26 bolji od ovog u mom seiku 7009-8210A ili losiji.A sto se tice pleksija,ovi nasi mi negarantuju da nece pustati vodu ,cifer kao sto ga menjas kad ti je ovaj super?Odustajem i zadrzavam ga u istom stanju,imace sta da prica generacijama.Hvala svima na pomoci.Ovo je link za sat koji me interesuje.Nadam se da smem da postavim
    http://www.kupujemprodajem.com/SEIKO...ter_id=5925248
    Poslednja ispravka: teodorica (29.6.2012. u 22:33)

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Taj sat imaš da kupiš u nešto sigurnijoj i nešto skupljoj varijanti i ovde-Seiko SNK371K1
    Na tom sajtu imaš dosta dobar izbor ''petica'' i jeftinijih i skupljih
    Mehanizmi su kod novijih dobri kao i kod starih(bez obzira gde se proizvode)
    jagos likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Pretpostavljam da ova tema nije otvorena da bi se pothranio neciji ego ili nasuprot - neko uvredio zbog drugacijih cinjenica.

    Iako pricamo o osetljivoj temi, koja verovatno nece nikad biti skroz rasvetljena, cinjeica je da dosta priznatih poznavalaca Seika u svetu tvrdi da se "Made in Japan" satovi proizvode tako sto se mehanizmi proizvode u Maleziji i Singapuru, kucista se prave u Kini, a zatim se sklapaju u Japanu.
    Nisam a priori hteo da ulazim u to koliko % sata na kojem pise Made in Japan je zaista iz Japana, jer ni satovi na kojima pise Swiss made nisu 100% iz Svajcarske i na to vise niko nije gadljiv.

    Poenta je sasvim drugacija - Seiko proizveden u Japanu ili Maleziji ima isti proizvodni proces i jos vaznije - jednaku kontrolu kvaliteta i to je ono sto cini da ova marka bude izuzetno cenjena.

    Mislim da je vec Misic M. izneo sve bitne cinjenice, ja tu nemam sta mnogo da dodam.

    Prolaznice - uzivaj u svome 100% Seiko satu, gde god on bio napravljen u ovo vreme globalizacije
    jagos, VLADAN P and Misic M. like this.
    No time to lose

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Ma opusteno nit pokusavam da pothranim svoj ego, nit sam se uvredio, samo bi proizvodjaci trebali da budu iskreni i da lepo kazu sta je gde napravljeno a ne da saznajem od drugih ljudi da je kuciste iz kine, mehanizam iz malezije, cifer iz kenije, kazaljke iz koreje i tako to, a na satu da pise made in japan... U stvari boli njih uvo, bitno im je samo da prave sto veci profit
    vladas likes this.

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03
  3. Prodajem Katalog satova "Uhren Exclusiv 2010"
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 23:37
  4. Švicarski sat koji "kazuje budućnost"
    By edin13 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.3.2009., 13:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •