Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 73
Like Tree76Likes

tema: SEIKO 7s26 mehanizam

  1. #1
    Novi član
    Član od
    4.12.2008.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom SEIKO 7s26 mehanizam

    Pozdrav Vladane.
    Mozete li mi reci nesto o mehanizmu 7S26A,zanima me njegov kvalitet,izdrzljivost,pouzdanost...?
    Da li postoji neka razlika u odnosu na mehanizam 7S26,koji se bolje pokazao?

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:SEIKO 7S26A mehanizam

    Pozdrav Dejane.
    Iskreno, sto se tice 7S26A mehanizma, zaista ne znam da li je, i kakvo je poboljsanje napravio Seiko u odnosu na originalni 7S26 mehanizam koji se prvi put pojavio 1995 god. Moja pretpostavka je da su 99.9% identicni, mozda je napravljena neka mala mehanicka izmena. 7S26B koji se pojavio 2006 godine poseduje takodje male izmene u odnosu na 7S26A, uglavnom u zaprečnom sklopu što rezultuje većom pouzdanošću i preciznošću u radu.

    Inace najbolji tekst na temu osnovnog 7S26 mehanizma je definitivno sledeci:

    http://www.thepurists.com/watch/features/8ohms/7s26/

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika hammer
    Član od
    23.4.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko 7s26

    Pozdrav svim ljubiteljima satova, imam jedno pitanje u vezi tacnosti mehanizma. Pre dve nedelje sam kupio nov seiko black monster, i od prvog dana kasni nekih 20 sekundi dnevno. Cuo sam da novi seiko mehanizmi zure, pa da se mehanizam smiri posle odredjenog vremena. Da li treba da brinem za ljubimca ili da sacekam jos malo pre nego sto ga odnesem u servis na regulaciju.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    Nema razloga za brigu, sve je to u granicama koje je propisao proizvođač (+- 30s)... Ne znam samo da li će hteti da ga regulišu u ovlašćenom servisu... A u neovlašćenom rizikuješ da izgubiš garanciju... Inače moj Seiko sa istim tim mehanizmom od kada sam ga kupio 20. februara kasni 9s na 24h kad ga nosim a kad stoji žuri 1s na 24h... Pa tako kad ga preko dana nosim, a noću ostavim da stoji bude na -4s na 24h...

  5. #5
    Član Avatar korisnika Refresh
    Član od
    29.6.2010.
    Lokacija
    Zenica, BiH
    Poruke
    145
    Lajkovi
    312
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    Pozdrav!

    Nema potrebe nositi na servis, kao što Don_Krstic kaže u granicama propisanog je. Nakon razrade trebao bi raditi još bolje i tačnije. Ako i dalje ostane tako, odnesi.
    Moj Monster je u toku ovog mjeseca izgubio svega 5-6 sekundi zahvaljujući specifičnom ostavljanju sata preko noći (danju izgubi 5 sec, noću ubrza 5).

  6. #6
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    Samo da potvrdim ovo sto su rekli @refresh i @donkrstic. Nema potrebe za bilo kakvom intervencijom. A siguran sam da ce se mehanizam kada se razradi ipak ubrzati koju sekundu. Tako da ce to sve biti ok. Nikakva intervencija nije potrebna.
    I jos nesto. Vrlo je moguce, a ako ga ne nosite po celi dan na ruci, da mehanizam nije do kraja navijen. A kada nije navijen do kraja, onda moze po malo da kasni. Pozdrav

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    Ne treba da brineš, to su odstupanja koja su u granicama deklarisanih vrednosti za taj mehanizam (+40/-25)! Sačekaj još jedno 2-3 nedelje da se mehanizam polako uhoda pa ako odstupanje i dalje bude toliko i pritom ti smeta, onda nosi sat kod časovničara na regulaciju. Ujedno, pokušaj da anuliraš ta odstupanja ostavljanjem sata preko noći u drugom položaju nego što si to do sada radio. Eksperimentiši... recimo jednu noć ostavi sat sa krunicom na gore pa vidi da li si dobio ili izgubio par sekundi, drugu noć ostavi sat u položaju u kojem je krunica na dole postavljena pa opet proveri rezultate.

    Uzgred, to su ti odstupanja koja su u granicama deklarisanih vrednosti čak i za jedan ETA 2824-2 mehanizam standard ili elabore klase.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    hammer - nemoj da brines, mehanicki sat treba da se nosi odredjeno vreme da bi se mehanizam "uhodao". Racunaj da ces tek posle dva do tri meseca stalnog nosenja znati kako radi tvoj monster. Tek tada, ako bude trebalo, mozes razmisljati o regulaciji.



    edit - dragon bio brzi
    Poslednja ispravka: d1d (18.4.2011. u 15:29) Razlog: brzina
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    ^^ Premešteno, preimenovano, spojeno, sređeno... Sve full.
    vladaspas likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 7s26

    ^^ za Dragona i Seiko 7s26
    nikola0406 likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sat SEIKO SRP017K1 i mehanizam 4R16A
    By bizmark in forum Seiko
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2011., 23:40
  2. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  3. Seiko 7s26
    By hammer in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.4.2011., 15:22
  4. Seiko mehanizam 7T92
    By ANGEL in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.1.2010., 12:51
  5. Seiko mehanizam 7s26 i 7s36 - razlike
    By RUS in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.6.2009., 0:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •