Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 40
Like Tree31Likes

tema: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Mene lično, a možda i nekog od Vas mučila je dilema o tome koja je razlika između Seikovih modela satova i mehanizama sa oznakama "J" i "K"!
    Npr. "SNZH55J1" i "SNZH55K1" (mehanizam 7S36) ili "SRP127J1" "SRP127K1" (mehanizam 4R36) itd...
    Modeli sa oznakom "J" na ciferu i pozadi na poklopcu pored oznake mehanizma imaju i natpis "Made in Japan"! dok modeli sa oznakom "K" taj natpis nemaju! I to je jedina razlika koju mi primećujemo!
    Tragajući po internetu i raznim forumima došao sam do sledećih saznanja.
    Dosta je rasprava bilo na temu da li su ovi satovi i mehanizmi međusobno različiti?
    Jedni tvrde da su "J" serije proizvedene u Japanu, dok "K" serije dolaze iz Singapura i Malezije! Postoje i druge, obrnute, tvrdnje, tj. da ove oznake nemaju veze sa mestom izrade sata. Modeli se različito obeležavaju za različita tržišta! Dugodišnjom upotrebom mnogi ljudi nisu primetili nikakve razlike između ovih modela. Na postavljeno pitanje Seiko korporaciji o razlikama između ovih modela odgovereno je da nema razlike, i da su modeli potpuno isti, stim da je "Pravac dostave nešto drugačiji"! Seiko nije u mogućnosti da obaveštava o detaljima!
    Čak i da modeli sa oznakom "K" nisu proizvedeni u Japanu, tehnika, delovi, i postupak izrade bili bi identični bez obzira na zemlju porekla!
    Između ovih modela postoji još jedna razlika, oni sa oznakom "J" nešto su skuplji! Nije velika razlika, što možete i proveriti na internetu!
    Eto ukratko o ovoj problematici, pa Vi prosudite sami i odlučite!
    Pozdrav!
    SNZH55 "J1"
    Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-snzh55j1.jpg
    Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-snzh55j1-2-.jpg
    SNZH55 "K1"
    Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-snzh55k1.jpg
    Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-snzh55k1-2-.jpg
    vladas, jagos, Vladimir NS and 4 others like this.
    Mišić M.

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    I mene je to zanimalo posto imam model sa oznakom K. Isto sam tako malo istrazivao, i mislim da je jedina razlika u tome za koje je trziste sat namenjen. Odnosno da je model sa slovom J za trziste Japana, a sa K za internacionalno trziste. Cak sam i na Google translate-u nesto isprobavao i na japanskom se internacionalno trziste kaze "kokusaiichiba". Mozda odatle skracenica K, a mozda i nema veze sa time

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Moguće je i da je tako. Ipak ništa zvanično još uvek ne znamo, dok se ne pojavi neko da nam to rasvetli do kraja. Jedino možemo pratiti ovde na forumu članove koji imaju i jednu i drugu verziju pa da uporedimo i vidimo ima li neke bitnije razlike!
    Mišić M.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Imam seiko 5 sat kupljen 1982 god.I dan danas sat savrseno radi nakon sto mu je promenjen cifer i pleksi( inace caletov sat,dobijen na poklon od mog dede,a dete-ja se davno igralo sa srafcigerom i dobilo batine)Sat nosi oznaku 7009-8210 A.Dali se moze znati gde je napravljen sat,Inace sam u potrazi za originalnim srebrnim ciferom i boljim pleksijem posto ovo ne dihtuje.Sam cifer upada u leziste ,ali mi se cini da je sa neke 5-ice novijeg datuma.Koliko se secam ovaj stari je bio blago povijen po obodu.Cifer nosi oznaku 7009-82YR R 2.Inace nosim sector 300,ali ovaj sat odmara ruku,jednostavno ga ne osetim,a i onaj zvuk-tika-taka je nezamenjiv

    Poslednja ispravka: teodorica (27.6.2012. u 16:29)

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Koliko se ja razumem u Seiko satove, to jeste cifer za taj sat i ako nema oštećenja, mrlja itd. ja ga ne bih menjao. Inače taj sat u originalu ima mineralno staklo a ne pleksi pa je verovatno to i razlog što se ne uklapa najbolje i naravno nije vodootporan. Inače taj sat je proizveden 1981 godine.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Evo slika bez stakla i prstena

    Malo sam ga testirao u vodi i primetio sam posle malo maglenja una pleksiju.Dali ispod pleksija mozda ide nekakav gumeni dihtung pa na njega pleksi.Predpostavljam da sam metalni prsten treba dodatno da stisne pleksi.100% je na originalnoj verziji bilo plasticno staklo,dobro se secam.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Pozdrav Teodorice. Možda su se pre 30 godina Seikovi modeli proizvodili samo u Japanu, zadnjih godina je u modi "jeftina radna snaga"! Lep model ova "petica" verovatno nosi mnogo uspomena, nadam se da će neko od starijih i iskusnijih članova uspeti da odgovori na tvoja pitanja kao što Bajker već i jeste!!!
    Mišić M.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Mene lično, a možda i nekog od Vas mučila je dilema o tome koja je razlika između Seikovih modela satova i mehanizama sa oznakama "J" i "K"!
    J znaci da je potpuno napravljen i sklopljen u Japanu, ne u Kini, Maleziji itd..

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Seiko Crystal 310T40ANG bi trebala biti oznaka plexya
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke
    J znaci da je potpuno napravljen i sklopljen u Japanu, ne u Kini, Maleziji itd..
    Potpuno pogresno, na zalost.

    Videces, na forumu se vec pisalo na ovu temu, sam Seiko je, kao odgovor jednom od zaljubljenika u satove, koji ih je mailom pitao, odgovorio da se radi samo o drugacijim kanalima distribucije. J znaci da je namenjen japanskom trzistu, ali se tek dosta skuplji modeli proizvode u Japanu.
    No time to lose

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03
  3. Prodajem Katalog satova "Uhren Exclusiv 2010"
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 23:37
  4. Švicarski sat koji "kazuje budućnost"
    By edin13 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.3.2009., 13:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •