Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 40
Like Tree31Likes

tema: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    sa seikom nema greske oni su izuzetno korektni prema kupcu.uzivaj u satu.

  2. #22
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke
    Ma opusteno nit pokusavam da pothranim svoj ego, nit sam se uvredio, samo bi proizvodjaci trebali da budu iskreni i da lepo kazu sta je gde napravljeno a ne da saznajem od drugih ljudi da je kuciste iz kine, mehanizam iz malezije, cifer iz kenije, kazaljke iz koreje i tako to, a na satu da pise made in japan... U stvari boli njih uvo, bitno im je samo da prave sto veci profit
    Nažalost, ovo je nemoguće uraditi, jer bi oznaka na gotovo svakom proizvodu bila dugačka kao telefonski imenik. Naravno, treba znati odakle šta potiče, ali trenutno ne postoji zakon koji propisuje detaljnu specifikaciju proizvoda. Iako je ova pojava uzela maha u doba globalizacije, postoji i od ranije. Ukoliko uzmemo satove, koliko je i ranije bilo onih sa oznakom Swiss Made, a da je proizvođač iz neke druge zemlje? Setio sam se i domaćih ručnih satova koje je pravila Insa, a imali su Lučov mehanizam. Onaj koji posedujem ima oznaku Assd in Yug (Assembled in Yugoslavia), tj. piše da je sklopljen, a ne proizveden ovde. Ako ništa drugo, bar je pošteno navedeno, premda ne piše odakle je mehanizam. S druge strane, sećate li se brendova kafe koji su se uvozili ili švercovali iz Nemačke ili Italije? Iako je pisalo da je kafa iz tih zemalja, zna se da raste na drugim meridijanima. Isto važi i za odeću - iako je firma npr. iz Francuske, pamuk od koje se izrađuje može biti i sa drugog kontinenta.

    Ponavljam da je Prolaznik u pravu što želi da sazna odakle potiče neki proizvod, tj. u ovom slučaju sat koji potpisuje Seiko, ali mi se čini da u ovo doba to neće biti tako lako ostvarljivo.
    VLADAN P likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Slažem se svima Vama. Zato sam i postavio ovu temu da možemo razmeniti mišljenja i iskustva, ako je već bila neka slična izvinite. Ja vrlo malo imam iskustva u svome ovome i polako se učim. Seiko izuzetno cenim i poštujem zbog svega što su uradili godinama unazad, i odavno imam želju za jednim njihovim skupim automaticom (Spring Drive). Ali na žalost naš standard to ne omugućuje, pa ću se i ja zadovoljiti jednom peticom, npr. ovako nešto mi se dopada sa novijim 4R36 mehanizmom:
    Buy Seiko 5 Automatic World Time Sports Watch SRP127J1 SRP127 Japan- Buy Watches Online | nzwatches.com
    Ova globalizacija i Kinezi uništiše sve. Ne samo satove, više ništa kvalitetno zbog njih nemaš da kupiš, čak i kad to rešiš da platiš dosta skuplje. I najbolje svetske kompanije, svih delatnosti, obaraju kvalitet da bi im proizvodi bili jeftiniji i samim tim konkurentniji na tržištu! A uostalom niko nema interesa da napravi nešto što će trajati 100 godina, mora prodavati rezervne delove, i još svojih proizvoda... Hvala svima, poz.
    Mišić M.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    I još jedan interesantan članak na zadatu temu:
    https://thewatchface.com/seiko-made-...made-in-japan/
    Mišić M.

  5. #25
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Колико сам читао закон Јапана произвођача обавезује да на производу истакне Made in Japan ако је производ направљен у Јапану. Производи који нису направљени у Јапану не могу носити ту ознаку али могу поједини делови. Зато и има натпис нпр. Japan mov*t, што говори да је механизам јапански, а да се сат производи нпр. у Малезији. Само јапански сатови произведени у Јапану смеју да носе ознаку Made in Japan. Произвођачи се тога стрикно држе. Кинези то поштују и на своје сатове истичу јапански механизам, а у последње време и стављају Made in P.R.C. или Cased in China. Јапански закон обавезује јапанске компаније и да ставе ознаку где је производ направљен или саставље, што оне раде стављањем бројчаних ознака за земље или назива саме земље где се производ прави или склапа.
    Poslednja ispravka: Пресретач (1.11.2017. u 12:09)
    Misic M., mimamimic and Haifisch23 like this.

  6. #26
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    hehe nemoguće :-)

    onda to znači da moj monster sa oznakom J ipak nije proizveden u Japanu, a ni u Maleziji, već ni manje, ni vise nego u Kini, kako ovde stoji, ili da kažem ima veliki broj bitnih delova iz Kine, a ja doveden u zabludu prilikom kupovine


    Citat Misic M. kaže: Pregled poruke
    I još jedan interesantan članak na zadatu temu:
    https://thewatchface.com/seiko-made-...made-in-japan/
    Misic M. likes this.

  7. #27
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Niti je J skraćeno od napravljeno u Japanu niti je K skraćeno od napravljeno u Kini (pošto se China ipak piše sa C a ne K).
    Sve u svemu davno je na ovom forumu ta misterija rešena, pre recimo 5-6 godina a na stranim forumima i ranije. Tako da nema tu nikakve zablude.

    Inače jedan od najdirektnijih načina označavanja gde je šta proizvedeno i sklopljeno (na fotkama su u pitanju stariji modeli):

    Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-picture.jpgRazlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!-attachment.jpg

    Jedan interesantan link. Ne tvrdim da je ono što piše tačno.
    Where Seiko Watches Are Really Made - A Juicy Mistake?
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.11.2017. u 18:20)

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Imao sam kornjaču K verziju, bila je perfektna, znači sve pod konac, sve se sa svim gađa, bezel insert, chapter, dial, dalje bezel lufta nimalo....vezano za priče da je J verzija kvalitetnija.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    Misic M. likes this.

  9. #29
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    hvala Sky na odgovoru

    Petre, zašto si prodao perfektan sat :-)

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Razlika između Seikovih satova i mehanizama koji nose oznaku "J" i oznaku "K"!

    Možda je misterija rešena, možda i nije.
    Ali mi i dalje nemamo pravi odgovor zašto na nekima piše Made In Japan, a na nekima ne, kad su navodno isti. I zašto su Made In Japan skuplji. Marketing, ili možda ne?

    Mišić M.

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03
  3. Prodajem Katalog satova "Uhren Exclusiv 2010"
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 23:37
  4. Švicarski sat koji "kazuje budućnost"
    By edin13 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.3.2009., 13:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •