Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree6Likes

tema: Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?

    Ne znam sta da kazem za ovo, ali to je za mene ipak minus. Ipak ne bi voleo da svajcarski satovi pocnu da se proizvode u Kini. Iako znam da je kontrola kvaliteta na visokom nivou, i da se u Kini proizvode i kvalitetniji proizvodi, ali svajcarski sat ipak treba da se proizvodi u Svajcarskoj. Da li pise napred na ciferu "made in swiss"?

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?

    Ljudi, nemojte da me razocaravate!
    Da bi sat imao "Swiss made" na ciferu ili poklopcu, mora da ima barem 51% vrednosti sata proizvedeno u Svajcarskoj. Koliko znam - nema proizvodjaca u nizem segmentu koji neke komponente ne proizvodi u Kini (recimo i Steinhart)... Samo je pitanje da li je tako nesto prikriveno ili ne. Da pomenemo takodje da pricamo o modelu sata koji se na netu moze naci za 150$ (~100 EUR) i sasvim je ocekivano ovako nesto. Doduse - trenutno se vodi polemika o promeni ovog zakona. Vise cemo o tome uskoro .
    fabia likes this.
    No time to lose

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?

    ja, nazalost, moram da priznam da sam se malo razocarao u hamilton... oni sto su duze na forumu se mozda secaju da sam pre jedno dve godine gospoji kupio hamilotn navy seaqueen, a sat je kupljen u usa.
    ona je satom bila prezadovoljna, dok jednog dana nisu volsebno pukla, prakticno istovremeno, oba dela koznog orignilanog kaisa. tako da je pravo cuda sto nije izgubila sat.
    onda sam pisao proizvodjacu preko zvanicnog sajta, 3 puta, s molbom da mi kazu ref. broj metalne narukvice koju sam hteo da kupim u svajcarskoj (buduci da mi je uvoznik za srb posle tri meseca javio da ne moze da nabavi tu narukvicu, a sat je kao stari model u medjuvremenu povucen sa sajta), i nisu se uopste odazvali! cak mi je i uvoznik rekao da ima problema u komunikaciji sa njima, pa sam zato i cekao na odgovor tri meseca!
    na kraju balade, sat je pre neki dan pao sa stocica na tepih, dakle, nije bila neka vratolomna visina, ali se ipak odlepio metalni ukrasni prsten na brojcaniku.
    odneo sam sat kod majstora, koji mi je rekao da je to uobicajena pojava jer ga lepe na samo dva mesta, umesto da se montira pomocu "nozica", tj. "zabica", kojima bi se, kao i brojevi, ucvrstio za brojcanik.

    ok, sa svakim satom moze da bude problema, i znam da ovaj primerak nije ne znam koja klasa, ali moram da priznam da mi je sve ovo malo ulilo sumnju kada je kontrola kvaliteta kod ovog brenda u pitanju, dok sam se u "korisnicku podrsku" i odnos prema klijentima potpuno razocarao!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?

    Moram i ja malo da se uključim, pošto moj skoro pazareni polovnjak vozi baš tu mašinu Eta 955 112, međutim na satu je jednostavno potpisan Longines, što smo ja i sajdžija imali prilike i da vidimo kad smo otvorili. Žao mi je što nisam fotografisao ali sam na netu našao fotku.....
    Priložene slike Priložene slike Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?-longines-efco-9.jpg  
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. IWC 30110 mehanizam???
    By Don_Krstic in forum IWC Schaffhausen
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 4.1.2012., 16:19
  2. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  3. ETA kvarcni mehanizam - pomoc pri identifikaciji ?
    By bojank76 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.10.2011., 21:47
  4. Koji je ovo mehanizam
    By Djuka82 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.5.2011., 17:47
  5. Darwil Mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.2.2011., 23:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •