Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Milanche78
  • 1 Post By Mister No

tema: ETA G10 mehanizam

  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.4.2010.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ETA G10 mehanizam

    Mnogo sam se iznervirao sad dok sam chitao jedan chlanak o ovom mehanizmu, morao sam da otvorim temu da chujem josh nechije mishljenje.

    Pochecu od pochetka, da bi ste razumeli situaciju. Dobio sam pre mesec dana(dok se josh nisam razumeo u mehanizme, ali sam ipak ja birao) tissot kvarcni sa etinim g10.211 mehanizmom. Poshto sam se opteretio u poslednje vreme od kad sam na forumu sa raznim mehanizmima, rekoh ajde da pogledam kakav je ovaj tissot-ov, verovao sam da je dobar jer je renomirana kompanija, mada sada ne mogu da prezalim shto nisam uzeo neki seikov automatic za iste pare... mada nisu bile moje pare, ali opet mi je zao mogao sam da dodam malo i da uzmem ovaj fortis flieger ostace zal

    I tako guglujem etu g10 i naidjem na ovaj tekst, koji kaze da se eta g10 ukoliko se pokvari, ne moze popraviti ili se ne popravlja, mislim, da li je moguce da se ovakav mehanizam koji se ne popravlja ugradjuje u satove od po par stotina eur-a, a daljim guglanjem sam saznao da neki satovi, chija cena prelazi i 1000eur imaju isti ovaj mehanizam u sebi... lol od muke

    E sad postavio bih pitanje, nekom iskusnijem, da li je ovo istina i da li da prodajem sat dok josh chuka
    evo i linka:
    The ETA G10 Movement

  2. #2
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    Ne popravlja se već se ugrađuje novi.
    zoran funduk likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    "Eta i Miyota" caruju ima ih u mnogo svetskih poznatih brendova, a mi plaćamo samo školjku, kućište... Kao i kod računara... Zato i ostaje žal za Seikom jer i u Fortis ide Eta. Tj. manji deo proizvođača satova proizvodi i svoje mehanizme. Pa se tako isti mehanizam u različotom pakovanju mnogo razlikuje u ceni... Poz.
    Mišić M.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    G10 je napravljen kao jeftin i poprilično pouzdan mehanizam. Vrlo često je jeftinija njegova zamena nego poravka nekog drugog kvarcnog mehanizma (onog čija je popravka moguća). U tome nema ništa loše, šta više ponekad je to i prednost. Opusti se i uživaj u satu, a ubuduće biraj mehaniku!
    VLADAN P likes this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  5. #5
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    Kvarc se retko i popravlja, jeftinije ga je zameniti.

  6. #6
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    Popravlja se a menjaju se tzv patron masine poput G10.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom re: ETA G10 mehanizam

    Meni je na redu upravo ta zamena, pošto ne planiram ni das pitam za popravku. Isti mehanizam je u Wenger-u koji imam, a ne radi mi datum i ključ je ne originalan i ne valja. Ja sam ga takvog kupio, a ti nemaš potrebu za sekiraciom, jer to nije loš kvarcnjak. Vodi samo računa da ne izgubiš krunicu, jer se na tom modelu lako odvija sa ključa, te postoji mogućnost da je izgubiš...




    Inače, kad se kaže "jeftin" , ne misli se na loše, već u ETA brendu spada u jeftinije. Mislim da je i dalje skuplji od Miyote iz iste klase.
    Jurcao sam malo po netu, te se taj nov mehanizam može naći za oko 50tak dolara, što i nije baš džabe. Naravno, da se G10 ne može uporedjivati sa (recimo) 251.262 i sl. , što ne znači da je loš...
    Poslednja ispravka: backarelli (10.4.2012. u 21:06)

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: ETA G10 mehanizam

    Cleanre zato sam ja vek bio protiv Tisotta, ne zato sto ugradjuje Eticu iz najslabije linije(sigurno ce ti taj mehanizam sluziti dugo), vec zato sto isti mehanizam ubacuje u satove od 500e, i licno ne bih nikada izdvojio tolike pare za tu sprecifikaciju, iako mi se estetski ti satovi mnogo svidjaju. Jedan uvazen clan ovde(mislim da vise ne ucestvuje u diskusijama) je jednom rekao da Certina DS Podium ne vredi tih para jer je u njoj pomenuti mehanizam. Ta Certina kosta nesto oko 300e, dok je kuciste slicnog kvaliteta kao u Tisotta.

    Ali kao sto je rekao Mister NO uzivaj u satu(verujem da ce ti dugo trajati bez obzira sto E.T.A. ima mnogo boljih mehanizama) a sledeci put biraj mehaniku

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: ETA G10 mehanizam

    ...samo da potsetim, da kuopovinom sata ne plaćate samo mehanizam ! Plaća se i ime brenda i to ponajviše, a takodje, ima tu gomila elemenata, čiji je kvalitet takodje bitan. Ako se cifer oljušti, zardjaju kazaljke i otpadne luminat, lako grebe kućište i staklo, loša narukvica, kaiš ili kopča, pa džaba onda ,taman da je i 7750 matic pod haubom...
    Kada je u pitanju usaglašavanje kompletnog sata i njegovih elemenata, sa mehanizmom i cenom gotovog proizvoda, tu su Seiko i Orient stvarno za svaku pohvalu... kod švajcaraca, čak i u "mid-range" grupi, se mora platiti ime.


    EDIT: ...kad je bezbi već pomenuo Certinu, na jednoj od domaćih "on-line" berzi se može naći model ,čije je kućište za 2mm manje za 36k din. U sebi ima ETA 251.262 sa 27 rubina kvarcni mehanizam, koji je iz "Fletline" grupe i ne uporedivo je bolji od G10. Radi se o "Pilot" modelu 541.7158.42.61 ...

    ETA G10 mehanizam-682255.jpg ...ko ima manji zglob, ovo je odličan "kvarcnjak" sa odličnim mehanizmom.
    Poslednja ispravka: backarelli (11.4.2012. u 16:46)

  10. #10
    Novi član
    Član od
    3.4.2010.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ETA G10 mehanizam

    Hvala ljudi, sad mi je jasnije, mislio sam da ga prodam, uplashio sam se kad sam prochitao da ne moze da se popravi, ali prezivece sota ovo leto kod mene jer je prelep na ruci, zao mi je shto nemam aparat da slikam, chim se dokopam malo skromnije kamere, kachim slike

Slične teme

  1. Longines sat - mehanizam?
    By Baron in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.5.2014., 5:05
  2. ETA Mehanizam
    By cleaner in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 1.3.2012., 16:43
  3. IWC 30110 mehanizam???
    By Don_Krstic in forum IWC Schaffhausen
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 4.1.2012., 16:19
  4. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  5. Darwil Mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.2.2011., 23:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •