Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree15Likes

tema: Automatik i stajanje

  1. #11
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Od pre par dana praktikujem da sat koji nosim par puta dnevno protresem i postavljam u razlicite polozaje, kako bih korigovao odstupanja, planiram da krunicu koristim samo kod promene datuma kada mesec ima 30 i manje dana.

  2. #12
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Prvih par nedelja po kupovini SEIKO BM, testirajući tačnost, često sam izvlačio krunicu i podešavao vreme. Sada kad sam se uverio da mehanizam stabilno radi i kreće se od -5 do -8 sek/24h, prestao sam svakodnevno da ga "mučim" i zadao mu, po navici, +5 minuta za koje će mu trebati oko mesec dana da ih potroši. Njega jedinog nosim po ceo dan, ranije nisam imao običaj da skidam sat ni dok spavam. Sad, poučen nekim vašim iskustvima, ponekad ga skinem i ostavim u položaju sa licem na gore jer dobije oko + 2 do 3 sek. Međutim i to sitničarenje mi postaje sve manje važno, uživam u njemu kao prvog dana i skidam ga više iz razloga da ga slučajno ne udarim noću.

    Nije na odmet podsetiti se i ovde da automaticima ne prija nikako, čak se mogu i oštetiti, ako kazaljke ili datum vrtimo u periodu između 23h pa sve do 4h ujutru, (ne znam važi li ovaj interval za sve automatike, ali za monsterov 7s26 definitivno važi), jer oni u tom intervalu sami ulaze u proces nameštanja datuma. Kod moga monstera datumskom broju treba oko dva sata da ga okrene, a danu u nedelji duplo više da bi preskočio špansku i postavio zadatu englesku oznaku, (ili obrnuto).
    Poslednja ispravka: umbra (6.1.2012. u 9:04)
    vladas, boing and nwolfe like this.
    ...požuri polako...

  3. #13
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Bice da sam malcice priglup, ali nikako ne kapiram to ostavljanje sata u razlicitim polozajima? Mislim, jel ga ostavljate da lezi na krunici, pa sutra na onoj strani gde je 9 ili kako? Moze i graficki prikaz za nas usporene, hvala.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #14
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Postoje neke uopštene preporuke, ali i zavisi od sata do sata, pa je potrebno malo probanja i isitivanja. Jednostavno ako ti sat malo kasni, neka je opšta preporuka da, kada ne nosiš sat, odložiš ga tako da je cifer gore. Tada bi sat trebalo da ubrza i nadoknadni zaostatak koji se javi dok ga nosiš.
    Ako ti pak sat malo žuri, onda ga (kada ga ne nosiš) odložiš tako da mu je krunica dole, a sat u vertikalnoj ravni. Trebalo bi da malo uspori, ako nije dovoljno, onda sat odložiš tako da je isto u vertikalnoj ravni, ali da je krunica gore, trebalo bi da još malo uspori.
    Od konkretnog primerka zavisi koliko i kako...možeš da probaš i druge položaje i kako se sat u njima ponaša, pa nađeš neku svoju formulu.

    I evo šta kaže na tu temu Rolex:
    Poslednja ispravka: skydiver (21.2.2012. u 13:45)
    vladas, anbeast, VLADAN P and 1 others like this.
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Hvala! Sad je jasno ko dan (cak i meni)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Ako nije dovoljno navijen, kasnice, i to dosta, kako god da ga postavis.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    23.7.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Pozz..
    Imam Breitling sat (kopiju) i duze vrijeme nije nosen.. Jednom prilikom spao mi je ali uglavnom je radio i samo mu se naruknica otkacila.. Nakon 1 mjesec stojanja odluco sam ga odnjeti i staviti novu naruknicu
    Medjutim sat radi kako treba samo kada ga naglo "tresem", a kada ga nosam "mrtav"
    Sta mu se desilo ? Sta da radim ?

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Automatik i stajanje

    Kopije tj. replike su vecinom lose izrade i cudno da je uopste radio . U svakom slucaju diskusija o replikama nije dozvoljena po pravilima foruma.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Automatik mehanizmi i odrzavanje
    By patek in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 3.5.2020., 22:21
  2. [PRODATO] - Orient automatik
    By sdbiba in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 8:47
  3. Zenski automatik za 150 eura
    By cesnakb in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 15:56
  4. Bulova Automatik
    By bradonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 12:56
  5. Kupio bih automatik
    By Milanche78 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 21:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •