Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree4Likes
  • 1 Post By backarelli
  • 3 Post By backarelli

tema: Sector 300 mehanizam

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Sector 300 mehanizam

    Imam gore pomenuti sat,kupljen krajem 2005 god.Nekoliko dana po kupovini je stao.Sekundara donja pokusava da se pomeri pa stane i tako u krug.Vracen u BPM i to je sredjeno,predpostavljam baterija.Inace je sat swiss made i nosi brojnu oznaku 3253943035.Sada radi ekstra,jednom je zamenjena baterija i sve je u redu.Interesuje me kakav je kvalitet mehanizma u satu i trajnost.Vodootporan je mada izbegavam da ga stavljam u vodu iskljucivo zbog dugmica i prljavstine.Sestra ima model 200 i imala je problem jer je voda ulazila u sat i nise swiss made.
    http://www.watchstore.com/product_de...&id=3253943085
    Poslednja ispravka: teodorica (24.6.2012. u 17:55)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Sector 300 mehanizam

    teodorica , dobro došao na forum...

    Nisam neki ljubimac Sector-a , ali ovaj tvoj model je zaista lep. Kod novijih modela, mišljenje je podeljeno. Neko je zadovoljan, neko kuka i ima probleme... uglavnom, kvalitet sadašnjih modela se ne može meriti sa Sector-om koji je radjen kasnih 70tih pa sve do 90te god . To ne mora da znači da je tvoj model loš.

    Trebalo bi da je u njemu ETA G10.711 sa 4 rubina može se reći indentičnog kvaliteta ETA G10.211 koji nosi (recimo) Tissot PRC200 . Prosečan mehanizam za koji su takodje mišljenja podeljena .

    Kod tvog modela je mnogo važniji kvalitet kućišta i svih ostalih elemenata , nego sam mehanizam, što se trajnosti tiče !!! To ti kažem iz prostog razloga, jer se isti taj mehanizam može nabaviti "ganjc" nov za svega 50tak evra sa sve šipingom. Dakle, mehanizam nije uopšte skup.
    Serb likes this.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Sector 300 mehanizam

    Hvala puno na odgovoru.U principu sam zadovoljan satom,ali eto sitnice me nerviraju.Dugo godina sam nosio Casio g-shock i bukvalno ga nisam skidao.Dugmad su vremenom zapekla pa sam sam rastavljao sat i cistio kamenac.Primetio sam na sectoru da se gornje dugme stoperice slabije vraca,pa sam ga malo podmazao sa wd40 i sad radi "kao sat"jednostavno semering valjda zapekne oko osovine.E sad nadam se da ka wd40 nece ostetiti ili uci u kuciste.Vise sam pri kupovini bio zagrejan za automatika swiss,ali kad sam video cene

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Sector 300 mehanizam

    ...iskreno, moj savet bi bio da više ne koristiš ne adekvatna sretstva za podmazivanje ili neku drugu akciju. wd40 nije namenski sprej za podmazivanje drukera, te može doći do neke ne poželjne situacije (nagrizanje dihtunga i sl.) . To su vrlo jeftini zahvati kod časovničara, te se rizik ne isplati.
    Ako već imaš volju sam da odradiš po nešto na satu, baci oko na sledeću temu, ima što-šta korisnih informacija...

    http://www.svetsatova.com/forum/f128...tova-5332.html
    vladas, VLADAN P and Serb like this.

Slične teme

  1. Koji je ovo mehanizam?
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 9.1.2019., 8:21
  2. ETA G10 mehanizam
    By cleaner in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.4.2012., 10:46
  3. ETA Mehanizam
    By cleaner in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 1.3.2012., 16:43
  4. Pomoc - ETA 955.112 mehanizam ?
    By fabia in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.11.2011., 17:12
  5. Mehanizam za TISSOT
    By orka in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.6.2011., 13:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •