Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree7Likes

tema: Brezletne, Narukvice za sat

  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Brezletne, Narukvice za sat

    Potrbebna mi je pomoć oko dobrih narukvica za sat, gde kupiti?

    Hteo bi Festini F16354 da postavim čeličnu narukvicu.
    Sat poseduje stvarno kvalitetnu kožnu narukvicu ali bi hteo malo promena na njoj. U BPM-u su mi rekli da nemaju narukvice za taj sat pa nisam ni pitao da li bi i mogao da naručim orginalnu Festina narukvicu. Naravno, prednost dajem Festina narukvićama ali Bože moj i nešto što je lepo bi mi koristilo.

    Hvala svima, pozdrav.

  2. #2
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Post Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Hm,zavisi gde si kupio sat.Da li si kupio kod njihovog ovlašćenog distributera?Kada sam kupio svoju Festinu u lancu BPM-a(u nekoj prodavnici satova,prodaju njihove modele),u povećoj kutiji sam pored čelične narukvice dobio i kožnu(i račun+garancija,to se podrazumeva).Sam sat je bio sa čeličnom narukvicom.
    Generalno mislim da ćeš kvalitetnu narukvicu malo teže naći.Čudi me što su ti u BPM-u rekli da za Festinu nemaju narukvicu,kada su bili ovlašćeni distributer.
    Ako nisi mnogo sujetan,kupi na ulici(ili na buvljaku) od preprodavaca neki sat sa malo boljom narukvicom ,pa je skini.Kod časovničara,po mom mišljenju,nije neki izbor.

    Pozdrav

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    misim da ti neka standardna narukvica baš nebude dobro pristajala i imat ćeš nepopunjen dio u ćoškovima jer je kućište kod remena malo zakrivljeno
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom

    Igore, tesko da ces u Bg naci bilo kakvu metalnu "leptir" narukvicu, kako zovu te koje imaju polukruzni zavrsetak. Mene su uputili kod... hm... nema sanse da se setim kako se zove radnjica, da li Matijasevic, Matkovic, nesto na M u svakom slucaju, a nalazi se na Terazijama, u pasazu koji izlazi na Cumicevo. U istom pasazu je i zlatara Gojkovic, kao orijentir. Na vise mesta rekli su mi da tamo ima najveci izbor narukvica, i zaista ima. Medjutim, iz nekog razloga, kad cuju za tu "leptir" narukvicu, svi odmahnu glavom i kazu 'aaa, pa neceto to naci'. Doduse, ja sam trazio za zenski sat, od 16 mm, ali koliko se secam imao je jednu siru, za muski sat, sa takvim zakrivljenim krajem, pa mozes da svratis i pitas.
    Kad si vec tamo, mozes da odes i do radnje u Cumicevom koja prodaje Casio satove (u prizemlju) jer i tamo imaju dosta tih metalnih narukvica, doduse sa ravnim krajem. Mada, mislim da je watchmag u pravu, to nece bas lepo izgledati.

    A pogledaj i ovde, ili na nekom slicnom sajtu, mozda moze da se naruci?
    http://www.ofrei.com/page_94.html

    Samo da dodam epilog u vezi s mojom potragom. Dakle, trazio sam brezletnu za zenski Hamilton, 16mm, leptir. Ovi nasi muceni uvoznici ocigledno nemaju pojma koji je sat u pitanju, pa su rekli da ne znaju da li moze da se naruci, pa onda da mozda moze, pa onda da im treba dve nedelje da pitaju da li moze (?!?!), pa da racunamo da Hamiltonu treba isto toliko da odgovori, pa onda dok to stigne... pa, negde u martu ce MOZDA moci da isporuce (pitao sam pocetkom januara). Digao sam ruke od njih i probao da nadjem neku 'neoriginalnu', ali bezuspesno, kao sto se vidi iz gornjeg teksta . Onda sam zamolio jednu rodjaku koja je putovala u Svajcarsku da vidi tamo. I sad najbolji deo - za originalnu narukvicu u zemlji porekla trazili su tricavih 180 EUR!!! Posle cenjkanja bili su spremni da spuste na 120, ali cu pre za te novce da kupim zeni jos jedan sat nego samo narukvicu. Eto, mozda nekom pomogne da se psihicki spremi kad krene u potragu za narukvicom.
    Poslednja ispravka: dragon (27.1.2010. u 11:30) Razlog: 2 uzastopne poruke

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Evo Simo, ja ću da editujem poruke.

    Inače, visoka cena originalne metalne narukvice koja se naknadno kupuje nije novina. Upravo zbog toga se i preporučuje kupovina sata sa metalnom narukvicom jer se prvobitna ušteda od par desetina $ ili € kasnije gubi ukoliko se mora ili želi nabaviti originalna metalna narukvica. Postoje izuzeci, recimo kod ruskih satova gde su metalne narukvice relativno jeftine, do 40-ak €.

    Što se tiče odgovora uvoznika, ne znam šta da kažem. Sumnjam da im u doba naprednih sredstava komunikacije, kao što je recimo elektronska pošta, treba dve nedelje da postave jedno pitanje, a još manje sumnjam da jednom proizvođaču kao što je Hamilton treba dodatne dve nedelje da odgovori na pitanje. To su više kao ono, jelte... priče za malu decu. Možda treba vremena za isporuku, pošto pretpostavljam da se roba uvozi svega par puta godišnje, ali nikako za jedno pitanje i odgovor na isto.

    @Igor

    Probaj da pitaš u BPM-u dal mogu da ti naruče originalnu i koja bi joj bila cena, mislim da je to najbolje rešenje. A kao što je watchmag rekao, sumnjam da bi lepo izgledalo sa luftom po ćoškovima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Evo Simo, ja ću da editujem poruke.
    hvala (proslo vise od sata, pa mi nije dao)

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Inače, visoka cena originalne metalne narukvice koja se naknadno kupuje nije novina. Upravo zbog toga se i preporučuje kupovina sata sa metalnom narukvicom jer se prvobitna ušteda od par desetina $ ili € kasnije gubi ukoliko se mora ili želi nabaviti originalna metalna narukvica.
    Istina. Medjutim, nekada su razlike u cenama između modela sa koznom i metalnom narukvicom neverovatne - recimo za ovaj Hamiltom o kome govorim - model sa metalnom je bio vise nego 2x skuplji od istog sata s koznom narukvicom... pa onda dodjoh na genijalnu ideju da narucim preko neta neku metalnu, za do $30, ali nema nigde od 16mm, sto prethodno nisam proverio.

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Što se tiče odgovora uvoznika, ne znam šta da kažem. Sumnjam da im u doba naprednih sredstava komunikacije, kao što je recimo elektronska pošta, treba dve nedelje da postave jedno pitanje, a još manje sumnjam da jednom proizvođaču kao što je Hamilton treba dodatne dve nedelje da odgovori na pitanje. To su više kao ono, jelte... priče za malu decu.
    Moram da kazem da su ostavili tako los utisak, da sumnjam da cu ikada ista od njih kupiti. Prvo su mi rekli da nisu sigurni da li se taj model proizvodi sa metalnom narukvicom, a kada sam im dao onu serijsku oznaku modela narukvice, koju sam video na sajtu Hamiltona, pogubili su se, samo sto me nisu pitali otkud znam taj tajni podatak. Pa onda sve to muljanje sa mozda moze, mozda ne moze, a cenu nisu znali da mi kazu ni okvirno. Ostavljaju utisak da su kranje nestrucni, da ne znaju sta prodaju, da imaju losu saradnju s proizvodjacem i, na kraju, da su potpuno nezainteresovani da se potrude i prodaju nesto sto nemaju na poliici... Ne bih voleo da sa njima imam posla oko neke reklamacije ili servisa...

    poz!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Slažem se sa tobom. Ostavlja utisak neprofesionalnosti i nedostatka volje i želje da se izađe u susret kupcu.

    Inače, što se tiče teme... Simo, jesi li to tražio brazletnu za nedavno kupljeni Hamilton seaqueen?
    Mislim da bi nešto od sledećih modela sasvim lepo izgledali na tom satu...
    16mm stainless steel Watch Band mesh bracelet strap
    16mm medium mesh
    16mm light mesh

    Poslednje dve su malo skuplje, ali i sa carinom i porezom i dalje su jeftinije od tih po 120-180€.

    btw
    Još jedan sajt koji ima veliki izbor narukvica za satove, kako kožnih tako i metalnih...
    watchbandcenter

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (27.1.2010. u 14:11)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Da, bas za taj Hamilton sam trazio!

    Puno hvala za linkove - na ovom poslednjem sam nasao bas ono sto treba, skoro je identicna kao original i ima taj zakrivljeni kraj! A i cene su sasvim ok. Narucujem veceras!

    poz!

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Citat majstor98 kaže: Pregled poruke
    Hm,zavisi gde si kupio sat.Da li si kupio kod njihovog ovlašćenog distributera?Kada sam kupio svoju Festinu u lancu BPM-a(u nekoj prodavnici satova,prodaju njihove modele),u povećoj kutiji sam pored čelične narukvice dobio i kožnu(i račun+garancija,to se podrazumeva).Sam sat je bio sa čeličnom narukvicom.
    Generalno mislim da ćeš kvalitetnu narukvicu malo teže naći.Čudi me što su ti u BPM-u rekli da za Festinu nemaju narukvicu,kada su bili ovlašćeni distributer.
    Ako nisi mnogo sujetan,kupi na ulici(ili na buvljaku) od preprodavaca neki sat sa malo boljom narukvicom ,pa je skini.Kod časovničara,po mom mišljenju,nije neki izbor.

    Pozdrav
    Nisu svi Festina satovi u prodaji sa kožnom i čeličnom narukvićom. Kupljen je u BPM-u, ali samo sa kožnom narukvicom jer je inače tom satu namenjena kožna narukvica. Pogledaću ovih dana da li bi mogli da mi naruče orginalnu Fesininu narukvicu, pa javljam.
    Ne plašim se sujetnosti , pogledaću, a ako naletim na nešto lepo, prikladno, kupujem.

    watchmag01...Potpuno si u pravu , glupo bi izgledao bez tog popunjenog dela što se tiče zaobljenosti.

    sima hrabri...Pogledaću ovih dana obavezno, trebalo bi i Swatch-u da zamenim, a njihove radnje su mi blizu Čumićeve uliće pa dobar povod za izlazak po ovoj hladnoći.

    Dragone pozdrav, hvala puno svima
    Poslednja ispravka: ANGEL (27.1.2010. u 15:36) Razlog: dopuna

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Brezletne, Narukvice za sat

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Da, bas za taj Hamilton sam trazio!

    Puno hvala za linkove - na ovom poslednjem sam nasao bas ono sto treba, skoro je identicna kao original i ima taj zakrivljeni kraj! A i cene su sasvim ok. Narucujem veceras!

    poz!
    Ako si našao ono što si tražio, drago mi je, pogotovo što su cene sasvim pristojne.

    Citat Igor Angeleski kaže: Pregled poruke
    Nisu svi Festina satovi u prodaji sa kožnom i čeličnom narukvićom. Kupljen je u BPM-u, ali samo sa kožnom narukvicom jer je inače tom satu namenjena kožna narukvica. Pogledaću ovih dana da li bi mogli da mi naruče orginalnu Fesininu narukvicu, pa javljam.
    Ne plašim se sujetnosti , pogledaću, a ako naletim na nešto lepo, prikladno, kupujem.

    watchmag01...Potpuno si u pravu , glupo bi izgledao bez tog popunjenog dela što se tiče zaobljenosti.

    sima hrabri...Pogledaću ovih dana obavezno, trebalo bi i Swatch-u da zamenim, a njihove radnje su mi blizu Čumićeve uliće pa dobar povod za izlazak po ovoj hladnoći.

    Dragone pozdrav, hvala puno svima
    Igore, pogledaj watchadoo i anvil narukvice, nisu namenjene za Festina satova ali izgledaju jako dobro gotovo na svim satovima, pogotovo na ronilačkim a kvalitet je izuzetan. I pogledaj dal možeš da pronađeš nešto što bi ti odgovaralo na watchbandcenter, zaista imaju solidnu ponudu. Osim toga, možda ebay bude rešenje.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kozni kaisevi za satove
    By rasa in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 952
    Poslednja poruka: 26.3.2023., 15:25
  2. Pomoc oko narukvice za Tissot sat
    By dejandz in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.11.2009., 17:56
  3. Kako se meri velicina narukvice
    By eee in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.3.2009., 12:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •