Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By povverslave

tema: Pomoć oko kaiša...

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Pomoć oko kaiša...

    Pozdrav svima,

    Ovde je moja trenutna "kolekcija":

    Pomoć oko kaiša...-dscf4738.jpgPomoć oko kaiša...-dscf4719.jpgPomoć oko kaiša...-dscf4743.jpg

    Ingersoll Lawrence i Orient Mako XL su skroz po mom ukusu, robusni, veliki i odlično se slažu uz Panerai style prošivene i debele kaiševe, ali Orient Explorer u sredini je više "dress" sat i nikako ne mogu da mu pronađem pravu narukvicu.

    Ova na slici je originalna, ali je jako tanka i ne baš preterano udobna. Ove druge dve sam probao, ali nisam baš previše zadovoljan.

    Pomoć oko kaiša...-img_20180614_110550.jpgPomoć oko kaiša...-img_20180614_110613.jpgPomoć oko kaiša...-img_20180614_110637.jpg

    Šta biste predložili, kakvu narukvicu za ovaj sat?

  2. #2
    Novi član
    Član od
    16.3.2018.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko kaiša...

    Pomoć oko kaiša...-2.jpg
    Cao,

    Fina kolekcija
    Mozes li da napises malo utisaka o Ingersoll Lawrence satu, deluje bas lepo, koji mehanizam je unutra?

    Sto se tice Orient explorera, nije klasican 'dress' sat i ima dosta elemenata na brojcaniku...mislim da bi najbolje isla neka racing crna ili braon narukvica.
    alfaholic likes this.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pomoć oko kaiša...

    Hmm, vrlo interesantno. Pomislio bih na prvu da je svakako brojčanik dovoljno zauzet pa da bi kaiš trebalo da bude jednostavan, ali moram da probam.

    A Ingersoll, pa imaš ovde temu o tom mehanizmu:

    Ingersoll Caliber 620

    To je licencirani Seiko 7009, naravno kineski. Što se tiče sata on je slične cene kao Orient Mako XL i tu su negde, ali se može primetiti da oznake minuta nisu baš centrirane perfektno. To se inače ne vidi sve dok se ne pozicioniraju kazaljke na dvanaest tačno kad sekundara dođe na dvanaest, a onda tamo negde kod 33. minuta maaalo pobegne po koja crtica. Ako već ulazimo u detalje.
    Nisam siguran da li je odsjaj od brojčanika ili je u pitanju potez brisanja tkaninom, ali izgleda pod nekim specijalnim uglom i kad svetlo dolazi nisko da se vide obrisi sa unutrašnje strane stakla.
    A možda sam ja opterećen bio u početku da je to "kineski" sat pa sam gledao i šta treba i šta ne treba.
    Inače radi veoma precizno, sekund dva dnevno, ostaje da se vidi koliko dugo će tako.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    16.3.2018.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko kaiša...

    Mislim da bi dobro isle, mozda neke sa vecim rupicama bi bile 'too much', ali ovako nesto kao slike cenim da bi islo dobro..sat ima i tu crvenu notu, pa neka kombinaciju crne kozne sa suptilnim crvenim detaljima bi bile top po mom misljenju.

    Thx za info, nov sam u svetu satova, a i na forumu, pa nisam znao da je odavno poznat mehanizam..par sekundi zvuci impresivno, a znam taj osecaj kada se nesto zagleda, ranije ni u kineskim cudima nisam primecivao problem, a samo mala promena perspektive i covek primecuje sve zivo

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •