Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
Like Tree2Likes

tema: [URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči

  1. #11
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Iskreno, stekao sam utisak da je samo hteo da me od**be :|. Cim sam izvadio narukvicu i pokazao mu poceo je da vrti glavom. Kao ne moze to da se uradi, to kod sajdzije da probam... Mozda kada bi bila serijska proizvodnja ali za jednu narukvicu nece. Kad je pokazao na rupice i cak i za to rekao da mu treba specijalni alat sve mi je bilo jasno. Jbg, ne zeli covek da se zeza sa time, verovatno je procenio da treba puno posla a da mozda ne bi mogao da mi to adekvatno naplati. Pitao sam ga i za parce koze da mi proda i to je rekao da ne prodaje vec da probam u dve radnje u njegovoj blizini.

    Inace, na buvljaku sam juce nasao set probojaca (kao na snimku ) po 300 dinara i nasao sam jednog decka sto prodaje kaiseve. Sa njim sam se dogovorio da mi donese parce koze 20x6 cm (+/- par cm u duzinu) za 300 dinara. Kaze donece u subotu. Zao mi je samo sto pri sebi nisam imao narukvicu da mu pokazem, mozda bi on bio voljan da napravi. Pokazivao mi je neke kaiseve sto je pravio od ostataka koze i to stvarno odlicno iz gleda (po tome vidim da ima zivaca da se malo vise potrudi). Ponecu narukvicu u subotu pa mozda i sa njim nesto dogovorim.

    Sad razmisljam da sam mozda trebao malo vece parce da narucim ili jos par traka koze pa da se malo igram . A za kopce, mozda bi mogli da se organizujemo - jedan group by.

  2. #12
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    E pa društvo, prva narukvica je gotova. Lično sam zadovoljan kako je sve ispalo, imam par manjih zamerki ali za prvi put mislim da je proslo OK. Prvo mali uvod - najproblematičniji deo za nabaviti je bilo parče kože. Dečko sa buvljaka je prvi vikend zaboravio da donese, imao je neke obaveze te je smetnuo sa uma pa smo se dogovorili za sledeći vikend (odnosno juče ). Naravno, i juče je zaboravio. Medjutim, iz zadnjeg dela radnje je iskopao neko parče, ostatak, šta god, i dao mi za dž. Malo je kruća koža od one što je trebao da donese, ali nema veze. U svakom slučaju stekli su se svi uslovi za pravljenje prve narukvice te istome pristupih danas. Nisam slikao postupak rada pošto već sve ima u onim snimcima sa youtube-a ali evo kako je izgledao alat i finalni proizvod na satu. Razmišljao sam da se zezam i prošivam nekim koncem, ali mislim da i ovako izgleda dobro.


    [URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0429.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0432.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0431.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0428.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0426.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0430.jpg[URADI SAM] Izrada narukvica za sat i kopči-img_0433.jpg
    mimamimic likes this.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Hehe... sjajno! Ispalo je odlično za prvi pokušaj... u stvari, i više nego odlično. Lično bih i prošio narukvicu sa nekim belim koncem, mislim da bi kombinacija bila dobra, ali i ovako deluje jako dobro.
    Kopča je pretpostavljam sa Tat-ove narukvice skinuta?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Jeste, sve sam poskidao sa or'ginal narukvice . Videcu za konac, mozda i prosijem, mada, sve mi se vise svidja ovako.

    Inace, najgori deo posla je ono stanjivanje koze da bi se lepo preklopila iliti sto bi ameri rekli "shaving". Tu sam najvise vremena izgubio, cak sam zbog toga i gajku (keeper) tek iz treceg puta uspeo da napravim.

    p.s. Ko hoce da proba nek nabavi probojce a ne zumbu. Mnogo je preciznije i lakse sa njima a cena je prakticno ista.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Tnx za savet...

    Ti napraviš još 2-3 pa kad se malo uhodaš možeš ludim Amerima da prodaješ hand-made narukvice za 200 dolara po komadu. Oni, koliko vidim, kad čuju da je nešto hand-made polude i ne pitaju za cenu.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #16
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Pa kad vidim po kojoj cifri daluca prodaje svakave mi misli padaju na pamet . Uzmem kais ili parce koze, napravim da izgleda staro, proglasim to vojnickom torbicom licnog adjutanta Wilhelma II i eto cene od 200$ po kaisu .

    Inace, moguce da cu napraviti jos jednu, ali meksu, ipak je ovo malo pretvrda koza. Nije neudobna, ali one 2 Tat-ove su mekse.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Ovo super izgleda-bez zezanja,komotno možeš praviti i prodavati!!! Ništa bolje nisu ni kod "renomiranih" proizvođača!

  8. #18
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Hvala, hvala, ako zakazem kao programer, mozda se i preorijentisem .

    Inace, sad trazim znacku - stit sa 4s ili 4C pa da na narukvici udarim malo reljef - ocila. Ideja mi je da nadjem znacku, izgulim boju i da dobijem prakticno okvir stita, krst i 4s i da to utisnem na narukvicu. Video sam, verovatno na wus, da je jedan prisio malu britansku zastavu na narukvicu, tipa 0.5x1cm i svidelo mi se.

  9. #19
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Mali off: Odem sinoć na dalukin sajt i registrujem se za newsletter. Čovek mi odmah odgovori i onako izokola pokusa da mi proda neku narukvicu za 280$. Kao, šta te zanima, da ti dam bolji info i samo paf - cena . Dobar je trgovac - jedva se odbranih

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Izrada narukvica za sat i kopči

    Ništa bolje narukvice nema od ove tvoje(posebno kada se uzme u obzir da si ti početnik i da ti je ovo 1. narukvica,a on ima manufakturu)! Samo je bubno cijenu da ti mrak padne na oči,pa ljudi pomisle da je to nešto specijalno!

Slične teme

  1. Narukvica za sat, pomoc
    By tile in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.5.2017., 18:44
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.9.2010., 19:48
  3. Metalna narukvica
    By zalepugin in forum Japanski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.11.2009., 0:56
  4. gucci bamboo narukvica
    By suhoj78 in forum Modni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.6.2009., 9:19

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •