Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree140Likes

tema: Water resistant - malo sutra!

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Uz zenit moraš i da nosiš projektor da ljudima objasniš u Power pointu da se radi o švajcarcu a ne o ruskom fotoaparatu, xaxa,
    Šala, ne ljuti se, al to je suština brenda. Zamisli da neko plati 80.000e za mercedesa, a onda mu poskida oznake, da ljudi ne znaju o kom se autu radi.
    Ma daleko od toga da se ljutim, samo pričamo...
    Ja lično nisam neki hvalisavac, kad nabavim neki nov sat ja to podelim sa par ljudi koji nešto znaju o tome, a ovi ostali kad čuju "dao 300€ za sat, on nije normalan" tako kažu...
    I sada nosim Citizen sa radio controlom, i ne hvalim se, ali nosim ga zbog sebe, ne zbog drugih.
    Već skrećemo sa teme... Pozdrav i svako dobro...
    Mišić M.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    NickH, znaci ovi vlasnici gore cak i posle ulaska u vode u sat nisu ispostovali sat vec su cekali sigurno 10-15 dana da sat dodje u takvo stanje. To nije ok prema satu. I ja izbegavam da unosim sat u vodu, cak i moj Stargate, to ako je vodootporan ne znaci da mora samnom pod tus. Ne podnosim cinjenicu da mi sat bude prljav a voda ostavlja dosta kamenca kada ispari

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Sa longinesom automatikom starim 30-40god sam jednom navukao gumene rukavice da kao nešto radim i staklo se zamaglilo od znoja. Zamagljenje je brzo prošlo al je sat počeo da čudno radi, nema dovoljnu rezervu snage za čitavo veče. Kad je servisiran nakon desetak dana majstor je rekao da kao da je ušla morska voda. Uspio je da ga osposobi, ali cifrer je propao itd...
    bezbi likes this.

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Baron, vec sam nesto slicno pisao o tome i mnogi se nisu slozili samnom, i meni je taj znoj velika briga kada nosim sat, po meni sat mora biti minimalno wr50 bas zbog tog znoja, pogotovu kada se radi o skupocenim satovima, ukoliko se jedan takav ne servisira a ima npr wr30 a pri tom se stalno nisi, nema sanse da mu cifer ne potamni od znoja posle 10tak godina.

  5. #35
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    jos je lose resenje kad sat ima poklopac pozadi bez dihtunga, hoce da upada svasta unutra, sitan pesak i trunje, a kamoli znoj

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!


    Ovi dole bi garant opravili sve one "jadne" Rolex-e .

    Ako zelite strucnu opravku-servis, nekog sata koji se nagutao vode, pa i morske....



    A mozda i kojeg sidra ili ti lenger-a.

    http://www.timerestoration.co.uk/watch-repairs/



    Time Restoration – Watch Repairs & Servicing in Hove, Brighton, East Sussex Time Restoration - Watch Repairs in Hove, Brighton, Sussex\

    Would you like to work for us?



    Ili ako se osecate dovoljno strucnii da se prijavite za posao kod njih....


    Ajd... Pa neka vam se ovo nadje pri ruci, moz' da zatreba.



    Pozz


    Poslednja ispravka: SHIBUMI (8.5.2014. u 10:43)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #37
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Shibumi - nema od toga nista - ta Omega f300 je otpisana. Jedina popravka je zamena kompletnog mehanizma, ako ga nadjes.

    Neko je pomenuo Zenit ovde, danas je dosao jedan na popravku (ovo je inace prvi sat na svetu koji je digitalni i analogni cal 50.0010.471) baterija iscurila i korodirala elektroniku i mehaniku. Sve mi je bilo jasno cim sam video te zelene kazaljke, ali rastavljen da se ovekoveci za Svet Satova. Naravno otpisan, gde da nadjes delove za Zenith is 1976?











    Stvarno cool dizajn, steta... Igubio sam 45 minuta ni za sta (ok, fotke su ok)

    Poslednja ispravka: NickH (8.5.2014. u 14:05)
    Shmizla, RUS, vladas and 8 others like this.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Meni ovo, kao elektroničaru, ne deluje strašno... Vraćao sam i gore slučajeve u život...

    Nije mi jasno jedino kakve su komponente ispod najnižeg zupčanika na poslednjoj slici. Trebalo bi da može da se sredi...

    Što se lemljenja tiče, SMD komponente nisu problem, pogotovo za časovničare koji su navikli da rade i sa mnogo sitnijim komponentama.
    backarelli likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  9. #39
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    DrAgod - dve komponente (square) su integralna kola zalivena u providnu plastiku (resin). Toliko jednostavna da gotovo da mozzes da izbrojis tranzistore! Tu nema lemljenja, ali pretpostavljam da kvar nije u IC vec verovatno u nagrizzenim vodovima.
    Najmanji zupcanik nalezze na osvinu rotora mikro step motora. Motor je zapecen. Jedna zub je na ivici disintegracije.
    Lemljenje SMT komponeniti nije problem ali ih ovde nema Dijagnoza: ne diraj ako nemas delova.
    Cak i da se sat povrati u zzivot, taj jadan motor ce da prestane da radi nakon dan-dva. Kad musterija nesto plati onda si ti kao majstor duzzan da das garanciju, ne vredi da se vadis "pa znate kako je to bilo u losem stanju, uradio sam sves to sam mogao, izgubio 2 dana vremena'. To ovde ne prolazi. Ili radi, ili ne radi. Po mojoj proceni bez zamene motora i zupcanika ovo nece raditi cak i da elektronika proradi. Hvala na komentaru, u svakom slucaju vredelo je makar oceniti situaciju i nije lose za edukativne svrhe.

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Water resistant - malo sutra!

    Citat NickH kaže: Pregled poruke
    DrAgod - dve komponente (square) su integralna kola zalivena u providnu plastiku (resin). Toliko jednostavna da gotovo da mozzes da izbrojis tranzistore! Tu nema lemljenja, ali pretpostavljam da kvar nije u IC vec verovatno u nagrizzenim vodovima.
    Najmanji zupcanik nalezze na osvinu rotora mikro step motora. Motor je zapecen. Jedna zub je na ivici disintegracije.
    Lemljenje SMT komponeniti nije problem ali ih ovde nema Dijagnoza: ne diraj ako nemas delova.
    Cak i da se sat povrati u zzivot, taj jadan motor ce da prestane da radi nakon dan-dva. Kad musterija nesto plati onda si ti kao majstor duzzan da das garanciju, ne vredi da se vadis "pa znate kako je to bilo u losem stanju, uradio sam sves to sam mogao, izgubio 2 dana vremena'. To ovde ne prolazi. Ili radi, ili ne radi. Po mojoj proceni bez zamene motora i zupcanika ovo nece raditi cak i da elektronika proradi. Hvala na komentaru, u svakom slucaju vredelo je makar oceniti situaciju i nije lose za edukativne svrhe.
    Nick, konstatacija je i bila usmerena ka tome da elektronika može da proradi. Komponente zalivene plastikom retko propadaju usled kvašenja, uglavnom stradaju vodovi koji se lako obnavljaju kod starijih uređaja gde je širina voda dovoljno velika, kao i razmak između vodova. (kod novih uređaja, gde je debljina voda kao vlas kose, takve akcije su gotovo nemoguće).

    Što se tiče step motora, tu može da bude problem, osetljiva je to komponenta. Ni sam ne znam gde bih potražio zamenu - ali eto izazova!

    Što se mušterije i popravke tiče, nikako ne dolazi u obzir da se nešto uradi polovično, svi izgovori otpadaju. Profesionalac mora realno da proceni situaciju, mogućnost i troškove popravke, kao i da da garanciju na izvršen rad. Sa druge strane, kada čovek radi za sebe, uvek može da proba jer i ako ne uspe, bar se nešto nauči!
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •