Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree10Likes

tema: U cemu je fora ? (sekundara)

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Dakle,dolazimo do zaključka da je u takvim slučajevima ipak zakazala kontrola kvaliteta.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    postojala je prije par godina još jedna greška ina crono seiko epson mehanizmima (ne sećam se više točnog calibra) da se centralna kazaljka u vremnu kad crono nije bio uključen micala ljevo desnoza širinu pola markera. Nijedan takav nisam cjeli raskapao pa neznam zbog čega se to dešalalo.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    ^ vec je pisano na forumu da se slican problem (pomicanje centralne sekundare na "leru") cesto javlja kod festina, i neko rece da to nije kvar, ali niko nije objasnio zasto se to desava.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Nije zakazala kontrola kvaliteta!
    Razlozi koje je postavio kolega watchmag su tačni ali "ne piju vode" kod proizvođača ranga Omege,Seika,Citizena,Breitlinga!
    Ne postoji ni jedan "tradicionalni" kvarcni mehanizam koji je imun na promašivanje sekundare.
    Čak ni Grand Seiko 9F modeli(sam sebe ispravljam!!!),ni 8J,ni 8F pa ni Citizen A660 !!!
    GS 9F rade na 2 pulsa umjesto sa 1 da bi se smanjilo trzanje sekundare i imaju dodatnu oprugu za sekundaru("Higezanmai") ali ni to nije uvijek uspješno.
    Jedini za koji se do sada nije primjećeno promašivanje sekundare je Citizen E510 iz Exceed serije.
    Međutim,on nije tradicinalni kvarc nego mehanizam sa tzv. "fly by wire" tehnologijom,svaka kazaljka ima svoj motor...komplikovan i pametan mehanizam!

    Zašto je tako!?
    Pa zato što su to kvalitetnii mehanizmi pravljeni da duuugo traju!
    Točkići su im napravljeni od metala i podržani su rubinima(kod ETA-e samo par mehanizama iz Fashionline serije nema rubina). Točkovi nisu postavljeni tako da ne postoji nikakav luft između njih i zbog toga nastanu odstupanja vidljiva na sekundari. Odstupanje je vidljivije što je sekundara veća,a zapaženo je i da je kod nove baterije veće odstupanje.
    Kod jeftinih mehanizama su plastični točkići i nemaju rubine pa je sila trenja jača i sekundara pravilnije udara.
    To nije znak kvaliteta ni kvalitetne kontrole!
    Casio u svojim top modelima kao što su Oceanus,Geiz,MT-G/MR-G G shock stavlja mehanizme sa "fly by wire" tehnologijom koja je podržana sa LED i IC senzorima za precizno postavljanje kazaljki koje su pogonjene svaka svojim stepper motorom(slika). Sad uporedite ovaj mehanizam sa bilo kojim od gore nabrojanih!!!
    Priložene slike Priložene slike U cemu je fora ? (sekundara)-7-31-08-tough-movement.jpg  
    Vladan Stevanovic and vladas like this.

  5. #15
    Novi član
    Član od
    27.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Na mom satu sekundara nepravilno kuca. Nekad kao da se malo vrati u nazad pa nastavi da kuca ili pravi nepravilne razmake. Ne znam da li je u pitanju neki problem ili ne? Baterija je menjana pre 6 meseci tako da nije to u pitanju.
    U pitanju je Sector 340 star nešto manje od dve godine, rekli su mi da je unutra ronda 715.
    Ako neko može da mi kaže o čemu se radi? Napominjem da je sat tačan.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Zokile
    Ako sat zadržava uobičajenu preciznost na dnevnom nivou onda je verovatno problem sa vezom sekundara-osovina.Može biti i mehanički problem u samom mehanizmu.
    Ako sat primetno kasni-može biti i do baterije(bez obzira na to koliko je prošlo vremena od zamene)
    Naravno,pravi odgovor će dati časovničar.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #17
    Novi član
    Član od
    27.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Vladane,
    hvala na odgovoru. Sat je tačan tako da je verovatno ovo što ste prvo rekli. Ne znam da li je to potencijalno veći problem? Inače, to se ne dešava tokom celog kruga već samo na određenim mestim, najčešće oko broja 7 i broja 12.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: U cemu je fora ? (sekundara)

    Pa,mogli bi još nagađati ali savet je da se sat odnese do časovničara.
    Dijagnostika problema je uglavnom vrlo jeftina(često i besplatna)
    Imate pri vrhu ove strane rubriku ''servisi'' pa vidite koji časovničar vam je blizu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •