Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.10.2009.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    16
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sat zuri 12 sekundi na dan

    Pozdrav svima,

    Nedavno sam nabavio polovan Tissot sa ETA 2824-2 mehanizmom. Primetio sam da žuri oko 12 sekundi na dan. Može li se sat odneti kod nekog časovničara da se ovo koliko-toliko sredi i gde preporučujete? Pretpostavljam da za to postoji poseban uređaj kojim se regulisanje vrši. Ne bih da ga sam otvaram jer se bojim da ga ne izgrebem. A i ne čeka mi se po ceo dan posle svakog okretanja onog šrafića na mehanizmu da proverim tačnost.

    Hvala unapred!

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Sat zuri 12 sekundi na dan

    U zavisnosti koja je verzija ETA mehanizma (Standard/Elaborated/Top grade) to odstupanje moze biti u okviru specifikacije tj. normalno. Vidi kako se ponasa ako ga preko noci ostavis sa krunicom nadole i sl. Moguce da ce da malo kasni pa se odstupanja poniste. Ako ti smeta odnesi ga kod casovnicara da ga podesi. To ne bi trebalo da je problem za iole strucnog casovnicara.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.10.2009.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    16
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sat zuri 12 sekundi na dan

    Upravo ga držim već jedno 6h sa krunicom na gore (kažu tako je najveće kašnjenje) i za sada žuri 1s. Ne znam koja je verzija mehanizma. U pitanju je Tissot Le Locle.

    Sat zuri 12 sekundi na dan-6049580013_cb147f64ac_b.jpg

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sat zuri 12 sekundi na dan

    Imao sam isti sat i tacnost mu je bila + 3 sekunde dnevno. Da, moze se nastelovati da bude tacniji nego sto je sada a casovnicara izaberi iz liste preporucenih casovnicara sa foruma. Stelovanje traje 10 minuta. Pozdrav.
    vezba stvara majstora

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •