Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree8Likes

tema: Swatch Irony - Zamena kucista

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Unhappy Swatch Irony - Zamena kucista

    Nisam siguran da li je ovo odgovarajući podforum, ali pitanje je baš za časovničara.

    Da li je moguća zamena kućišta na ovom tipu sata:

    Swatch Irony sa ETA 2840 mehanizmom 17 kamenčića. Odnesem kod casovnicara da mi stavi novi kaiš, taman mislim kako ima kul da izgleda, kad se vraća čovek iza svog paravančića i evo šta se desilo na slici se sve vidi: Swatch Irony - Zamena kucista-dscn2906.jpgSwatch Irony - Zamena kucista-dscn2907.jpg

    Navodno je već tu bilo nešto "lepljeno". Ja to nisam primetio dobio sam ga na poklon i prethodni valsnik mi ništa nije napomenuo, a ni časovničar mi nije prvo ništa napomenuo, da bar ostane ceo, nego ovako sakat. SAt ima za mene sentimentalnu vrednost, iako možda po nečijim standardima ne vredi ništa, jer je swatch, jer je mehanizam koji je...itd.

    Još jedno pitanje je: Da li je ikako, ikako moguće staviti taj mehanizam, tog sata u neko kućište od nerđajućeg čelika? Mora da je neko nešto slično radio!!! Jel da?!

    Hvala unapred članovima!!!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Ja ću samo reći ,za utehu, da je prebacivanje mehanizma moguće.
    To što je puklo kućište na tom delu je skoro neminovnost...loša plastika koja brzo stari.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    NIkada ne bih sam kupio plasti;an sat, medjutim nisam mogao da biram

    Vladane, recite mi samo, ta ideja da ide u neko celicno kuciste... Pomislio sam, mora da postoji neko kuciste npr. nekog starijeg modela satova koje je, da se tako izrazim, iste velicine, standarda ili tako nesto. To sam nekako pomislio jer je mehanizam ovog sata poprilicno standardan, a video sam takodje da postoje satovi slicnih oznaka i dimenzija koji imaju celicno kuciste.

    Sta mislite, je li i to moguce?

    Naravno, ako znate Vi, ili bilo ko drugi kako se to radi, ko to radi, ili ako je neko to pokusao ili uradio, kao sto sam vec rekao, neka se javi, da vidimo sta se moze uciniti.

    Upustio bih se u tu avanturu i sam, ali nit ja imam alata, nit bilo kakvog znanja o tome... osim toga, poprilicno sam zauzet.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Naravno da je najbolje da ceo posao odradi časovničar.
    Par kolega sa foruma se bavilo takvim stvarima pa će ti se možda javiti.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Rekao bih da je mehanizam istih dimenzija sa poznatijom ETA 2824-2, sto znaci da pronalazak kucista, brojcanika i kazaljki ne bi trebao da bude problem. Moguce i da nisam upravu... Naravno pitanje je koliko se isplati odraditi sve ovo.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Pa pazi razmisli..sat ti ima sentimentalnu vrednost a ako prebacis mehanizam u neko drugo kuciste, to vise nije taj sat, znaci nije originalan. A ako ti se bas daju pare, moras prvo pogledati na netu da li je taj mehanizam istih dimenzija kao i eta 2824. Ako jeste moguce je ubaciti mehanizam naravno u drugi sat, e sad tu nailazi drugi problem, kucista za 2824 su uglavnom skupa. Ili da se bolje odrazim preskupa, mozes kupiti 5 takvih satova koji posedujes za jedno takvo kuciste. Pogledaj i sam na ebayu ukucaj case for eta 2824.

    Aa sad i da se ispravim tj ceo moj post. Veoma tesko ces to da odradis mora posebno cifer da se kupuje za etu bez datuma. Tesko..
    Poslednja ispravka: bezbi (22.11.2013. u 21:36)

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    imam jedno kuciste od celika za irony ako mislis da ti odgovara mozemo se dogovoriti oko slanja u njemu je mehanizavm v8,ne ispravan,
    meni su casovnicari rekli da irony ne moze da se otvori ali mislim da to vazi samo za plasicna kucista,celicni sam otvorio bez problema gledajuci snimak na netu i zamenio mehanizme,iz plasticnog stavio u celicno (hronograf)
    ovaj sto imam sam kupio samo zbog prstena i plexija ali mi ne odgovara,kao nov je ali mehanizam ne sljaka

  8. #8
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Cek, cek, cek. Dakle, ako sam razumeo, ako bih menjao kuciste u metalno, morao bih da zamenim (tj. casovnicar da zameni) i cifer i skazaljke, i ono sto bi ostao je samo mehanizam?! Hmm.. nisam znao to. Voleo bih da ostane spreda ovako kako jeste, ali iz ovoga se moze zakljuciti da to ili nije moguce, ili je djavolski tezak i skup posao, a sa tim obicno ide i bojazan da to ne ispadne onako kako se zamislja, sto definitivno nije opcija.

    Jos jednom, ne znam ja nista o tome, totalni sam laik. Medjutim nisam nerealan. Ako nesto nije izvodljivo, nije, pa sta sad. Bolje da ga lepo stavim u kutiju, i na policu nego da bude spolja jedan sat a iynutra u principu ko zna sta je. Neko je gore napisao, to vise ipak nije taj sat. Slazem se.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Pa moze sve da se premesti pod uslovom da se pogodi da precnik cifera na tvom satu bude jednak precniku cifera koji bi dosao uz novo kuciste koje bi kupio. npr. ovo Watch Case Ø 42mm 316L St Steel ETA 2824 Sapphire Glass Top Back Illum 1 | eBay
    Izmeri koliki je precnik cifera odnosno brojacnika na tvom satu pa podeli ovde?

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Pepsis,kuciste koje je imam je za cifer precnika 29mm a dubina kucista je 5mm

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •