Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree8Likes

tema: Swatch Irony - Zamena kucista

  1. #11
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Ok, izmerio sam. E sad, moram da kzem da nisam siguran sta sam trebao da merim sto se tice cifera. Na prvoj slici se lepo vidi sjajni metalni/metalizirani konusni prsten koji ide oko samog cifera i odvaja cifer od "stakla" sa tim prstenom je 30mm, bez njega je 28mm sami cifer, znaci gde pocinje bela pozadina cifera od tog prstena.

    NAdam se da sam bio jasan. Pa vi sad recite, ima li mi konacno pomoci ili nema!

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    evo slikeSwatch Irony - Zamena kucista-sdc10064.jpgSwatch Irony - Zamena kucista-sdc10070.jpg
    Priložene slike Priložene slike Swatch Irony - Zamena kucista-sdc10066.jpg  

  3. #13
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    pa ima tu par stvari. Danas sam pod uvecavajucim staklom pogledao malo bolje sat. ima kao i ovao kuciste na slici untra neki plasticni prsten koji iygleda sve drzi na mestu, i isto ima taj metalni prsten koji iygleda da drzi cifer odvojen od stakla ali ne mogu da ustanovim da li ga i pritiska zajedno sa ovim plasticnim otpozadi, ili je samo ukras a cifer ulazi u okvir njega!

    Metalika, Vi kazete da je ovo kuciste za cifer od 29mm a ovaj kod mene je od 28, ukoliko prsten ne ulazi u meru... Bas je gadno to sa tim merama

    Kada bih umeo krunicu da odvijem uspeo bih sam da rastavim ovaj moj sat, bilo bi ondak mnogo jasnije. Kontam da kada se odvrne onaj plasticni prsten iznutra da mehanizam ispada napolje zajendo sa ciferom i kazaljkama, ali ne umem krunicu da odvijem. Treba za to neki alat.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    na netu sam nasao da se krunica samo iscupa (nisam siguran da je i kod tebe tako) ja kada sam prebacivo iz celicnog kucista tako sam i uradio i uspelo je ,medjutim jednom sam vadio i mehanizam iz plasticnog,morao sam da ga razvalim skroz jer je sve bilo uliveno ali sam imao srece jer je celicno u koji sam prebacivo taj meh. odgovaralo.Probaj da ga rastavis pa izmeri tacno ali ako je uliveno??????
    bez rizika nema ni profita

    u svakom slucaju,sve moze da se uradi samo treba malo truda i mozda muke

  5. #15
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    totalni sam laik za ovu problematiku ali slučajno pošto su meni popravljali swatch sat znam da se plastična verzija otvara od napred i ukoliko sam dobro shvatio to se radi specijalnim alatom(mašinom).....znači meni je objašnjeno ovako:......skine se prednje staklo,izvadi se mehanizam,odradi popravka ili šta već,vrati se mehanizam i vrati se staklo.Meni je zvučalo kao logično i ako su meni pričali šarene laže to je to.Sve u svemu meni su sat popravili,očistili i stavili novo staklo........

  6. #16
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    E, rešio sam se sam da krenem malo da se bavim ovim zanatom. I to tako što ću probati prvo da popravim ovaj "Seiko5". Ondak prelazim na Irony. Morao sam malu pauzu da napravim zbog ispita, ali sad je to sređeno pa da se vratim na satove. Pogledajte i ovo pa ako neko ima neki konkretan savet.

    P.S. ako nekome treba pomoć oko matematike 1 za tehničke nauke neka se javi, da vidimo šta sam naučio
    vladas likes this.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Evo. Izmerio sam sada lepo. Posle malo proučavanja: krunica se samo iščupa. ceo mehanizam je smešten u neku plastičnu školjku, koja se okrene suprotno smeru obrtanja kazaljke na satu i sve se lepo izvadi napolje. Slikao sam sve i mere su označene na slici:

    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3042.jpg
    Crveno - prsten prečnika 28mm, metalni, na koji se naslanja ceo mehanizam i cifer
    Plavo - 30mm prečnik po ovim ispupčenjima unutar kućišta a kojima se fiksira ceo mehanizam
    Žuto - 30,5mm prečnik prostora za ceo mehanizam u kućištu. Kada se "otključa" mehanizam može slobodno da se kreće u tom prostoru da bi se lako izvadio
    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3043.jpg
    Označeno je, slabije se vidi ali bolje nije htelo, gde se mehanizam oslanja na metalni prsten malo je pohabano
    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3044.jpg

    Ljubičasto - 29.5mm, prečnik mehanizma i cifera. Dobro, cifer je malko manji, a i mehanizam ima venac za zaključavanje tj fiksiranje u kućištu sa kojim je 30mm. te kad se okrene u mseru kazaljke na satu i fiksira u konačni položaj poklopi se sa onih 30mm u kućištu i tako se drži. recimo da je to nekakvo neizvesno naleganje. Da ne zaboravim, mehanizam upada u kužište bez sile kada se na mehanizmu otvor za krunicu postavi u položaj DVA. Onda se okrene naopačke i fixiranje se izvrši tako što se ključem plastični nosač ili školjka mehanizma okrene u smeru kazaljke na satu na TRI.
    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3045.jpg
    debljina mehanizma, tj plasničnog nosača mehanizma je 4mm. Ceo mehanizam sa zamajcem za navijanje je malo veći, ali nisam smeo da merim da ne bih oštetio nešto. Nonijus ima oštre kljove.

    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3046.jpg

    Swatch Irony - Zamena kucista-dscn3047.jpg

    BELO obeleženo je to ispupčenje u kućištu sa fixiranje mehanizma. Na prvoj slici se najbolje vidi.


    evo sad, crno na belo veličine. Ako neko kućište odgovara ovim merama, super. Ako postoji neko kućište, plastično ili metalno da neko ima a da zadovoljava ove dimenzije extra. Inače nikakva nauka zameniti ovo kućište.

  8. #18
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Druze posalji mi adresu da ti posaljem kuciste pa probaj.Meni stoji bez veze.Ne treba mi.
    vladajov likes this.

  9. #19
    Novi član
    Član od
    10.8.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch Irony - Zamena kucista

    Nista se ovde nije desilo, nazalost. Kuciste koje sam dovio jeste od irony modela, ali kvarcnog, pa se zadnji deo ne poklapa, inace precnik je dobar.

    Sto se tice watchmakinga... Definitivno nema nista od toga, imam vec dva hobija od kojih je jedan skup, a drugi oduzima mnogo vremena.

    Hteo bi da se zahvalim clanu koji mi je poslao kuciste:-) i svima ostalima na ulozenom trudu. Nije bilo ni za sta, naucio sam mnogo i sad malo teze moze prodavac da me ubedi da uzmem nesto sto sto pokusava da mi uvali:-)
    Poslednja ispravka: pepsis (17.6.2014. u 22:17) Razlog: dodatak

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •