Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 49
Like Tree23Likes

tema: Swatch

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Swatch

    Prvo što mi pada na pamet za taj novac jesu Casiovi satovi iz serije Edifice. Nemoj da se ljutiš što i ja pominjem tu marku, ali zaista prvi padaju na pamet. Potražićemo svi zajedno pa ćemo nešto naći. Koliko sam shvatio, sportski sat treba da ima hronometre, kao onaj sa tvoje slike, pa teramo dalje.

    Što se tiče mehanizama, evo da objasnim na brzinu:

    a) Kvarcni, tj. oni na bateriju; umeju da budu precizniji od mehaničkih, ali kada se pokvare, mora da se menja ceo mehanizam; uglavnom se može nabaviti za relativno korektnu cenu
    b) Mehanički satovi se dele na
    b1) navijače, tj. one koje moraš da navijaš
    b2) automatske, koji se navijaju tako što ih nosiš na ruci, pa pokretima ruke praktično navijaš sat

    Postoje i još neki skuplji podtipovi, npr. solarni, po kojima je poznat Citizen ili kinetičke, koje pravi Seiko. Ovi prvi imaju bateriju koju puni sunčeva svetlost, a ovi drugi funkcioništu tako što pokretima ruke praktično puniš bateriju, tj. nešto kao dinamo na biciklu.

    Citizenovi solarni su nešto skuplji, a modeli kakvi bi ti se verovatno dopali koštaju od 25.000 pa nadalje.
    Swatch likes this.

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    5.5.2011.
    Poruke
    44
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Swatch

    Axa razumem sada hvala ja sam nekako za ovaj na bateriju obican samo da lepo izgleda ,al ne bi se bunio da nadjem za korektnu cenu ove sto se pune na pokret ruke ,al njima je sigurno problem sto ne smeju da se skidaju sa ruke predpostavljam ,a tek sada sam saznao za sta sluze uopste one kazaljke tj hronometar
    Poslednja ispravka: sima hrabri (6.5.2011. u 9:40) Razlog: uklonjen citat prethodne poruke

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Swatch

    Postavi slike nekoliko satova koji ti se sviđaju, tako će biti lakše pronaći model koji ti odgovara.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Swatch

    Zdravo Zeljko, pridruzujem se dobrodoslici!

    Nemoj da te brine, polako pretrazi forum, naci ces mnogo korisnih informacija !

    Citat Swatch kaže: Pregled poruke
    ...al ne bi se bunio da nadjem za korektnu cenu ove sto se pune na pokret ruke ,al njima je sigurno problem sto ne smeju da se skidaju sa ruke predpostavljam ...
    Automatik satovi slobodno mogu da se ostave da stanu. Samo ih protreses kada zelis da ih nosis, postavis tacno vreme - i sat je spreman. A znas da ti na ruci kuca pravo malo remek delo .

    Citat Swatch kaže: Pregled poruke
    ...a tek sada sam saznao za sta sluze uopste one kazaljke tj hronometar
    Ovde si malo pobrkao dva casovnicarska pojma, a probacu laicki da ti ih objasnim:
    - Hronometar = sat koji je sertifikovano vrlo precizan (o ovome ces dosta nauciti pretrazujuci forum)
    - Hronograf = stoperica, najcesce se vidi na satu kao kombinacija nekoliko manjih kazaljki u podbrojcanicima
    Swatch likes this.
    No time to lose

  5. #15
    Mlađi član
    Član od
    5.5.2011.
    Poruke
    44
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Postavi slike nekoliko satova koji ti se sviđaju, tako će biti lakše pronaći model koji ti odgovara.

    ovaj mi se trenutno svidja ,al odndeo sam onaj irony v8 kod majstora rekao je da ce da pogleda mozda ga popravi al tesko ,ako on ne uspe ondecu ga u BG ako mu tamo nema spasa onda cemo na forumu naci neki solidan sat za korektnu cenu


    @vladas: Razumem sada hvala na dobrodoslici ,a inace ovu stopericu sam imao i radila je na onoj 'cubi ' i imalo je jos ness za minute i jos ness sto nikad nije radilo ,a mislim da nisam znao ni da ukljucim
    Poslednja ispravka: sima hrabri (6.5.2011. u 9:42)

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Swatch

    OK, znači da sačekamo sa savetima dok majstor ne pogleda swatch. Pogledaj prvo kod ovlašćenog distributera. Evo linka za jednog od njih:Sense watch webshop - Casio satovi - Seiko satovi - Police satovi - Swatch satovi - Online prodavnica satova
    Swatch likes this.

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    5.5.2011.
    Poruke
    44
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Swatch

    Da ako bude popravio onda cu njega da sredim da bude kao nov koliko sam procitao ovde na forumu ,a nocas sam citao dugo xaxa ,postoje razne mogucnosti kako ispolirati staklo itd hvala na linku

  8. #18
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Swatch

    Swatch likes this.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    5.5.2011.
    Poruke
    44
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Swatch

    Moracu malo da razmislim oko ovog casia al nekako mi swatch i police deluju kao mnogo izdrzljiviji satovi ali svakako ova zadnja dva cu razmotriti ako se onaj v8 ne popravi

  10. #20
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Swatch

    Citat Swatch kaže: Pregled poruke
    nekako mi swatch i police deluju kao mnogo izdrzljiviji satovi
    Grešiš, ovaj grešiš sinak. Dizajn i nekako, to je subjektivno, al ako dođemo do izdržljivosti, tu Swatch i modni satovi nemaju šta da traže pored brendova koje su ti preporučili drugari.
    stanis likes this.

Slične teme

  1. Swatch automatic satovi
    By sub in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.2.2014., 13:58
  2. Swatch popravka
    By Recoba20 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.8.2012., 8:39
  3. Swatch Irony
    By cupe in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.4.2011., 8:52
  4. Swatch Men's Hours
    By Watchman in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.7.2010., 11:05
  5. Opet Swatch
    By bugarin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.12.2009., 8:08

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •