Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree16Likes
  • 14 Post By Simke206
  • 2 Post By Simke206

tema: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

  1. #1
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Pozdrav iz Simketove radionice nije me bilo dugo mala pauza dosta posla itd..... Danas sam napravio mali uvod i objasnjenje za sve koji vole casovnicarstvo i za sve one koje zanima kao se stavlja kamen ili rubin na platinu pa evo da pocnem ,
    Simketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1261.jpg
    prva slika pokazuje pressu za kamenje i sa mikrometrom starije proizvodnje , nesto novije tj moderna presa izgleda ovako
    Simketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1266.jpg
    princip rada je jako jednostavan ali treba puno vezbe na vrhu prese nalazi se mikrometar pomocu kojega mozemo da odredimo dubljinu starog kamena ili dubljinu rupe na platini , pomocu ove masinice koregira se i takozvani endshakes ali o tome kasnije , naravno ovaj alat nije nista bez takozvanih puschera koji se u zavisnosti od debljine tj sirine ili precnika kamenja stavlja u postolje i takozvani puscher gornji deo prese evo slike
    Simketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1278.jpg
    kada smo izabrali odgovarajuci precnik stavljamo puschera i zapocinjemo proces presanja , za ovo objasnjenje koristio sam jednu staru platinu kojoj sam predhodno izbio kamen da bi vam docarao sto bolje postupak
    Simketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1269.jpgSimketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1271.jpgSimketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1277.jpgSimketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1273.jpgSimketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1263.jpg

    Nakon slike sa rubinom vidimo prikazanu platinu i rubin postavljen u leziste , pri tome vodimo racuna da je rubin ravnomerno postavljen i da se nebi zakantao , sledca slika prikazuje presanje nakon kontrole kada je sve gotovo ovako bi trebalo da izgleda rezultat
    Simketova Radionica Kako vratiti rubin  ili safir-img_1277.jpg

    Da se vratim na temu gore sam pomenuo endshakes e sad za sve koji se pitaju sta je taj endshakes evo objasnjnja pod endschakes se podrazumjeva rastojanje izmedju kompletnog gear traina i to u meri izmedju 0,01 do 0,05 za Train Wheel , center Wheel 0,03 , third 0,02 Fourth Wheel 0,015 i Escape Wheel 0.01 , pomocu gore pomenute prese ( zelene ) mozemo da spustamo i da dizemo rubine u platinam i tako naprimer sat koji ima veliki hod tj velik razmak moze dovesti do zurenja i netacnosti , ovakav postupak nije bio moguc kod starijh satova tako da je ovo moguca izvoditi samo sa satovima novijeg datuma .Ako ima pitanja slobodno izvinjavam se ako sam nejasan ovoga puta sam pokusao da pisem na engleskom da me bolje razumete
    Poslednja ispravka: RUS (2.12.2013. u 18:24)
    Shmizla, RUS, vladas and 11 others like this.

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    wow, kakva filigranska tehnika, uvek sam se pitao kako se to radi i kako se prave ti sitni rubini

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Ljudi oprostite sto je ovako rastrkano ali mene nesto stalno izbacuje i nemogu da zavrsim ni jedan tekst ko covek

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Simke
    Ako ti je lakše ti piši u kraćim postovima a mi ćemo posle to sklopiti u jedan
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    E da znas da mi je lakse smori ovo ja napisem postavim dok napisem novi tekst ono me izbaci

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Vrlo poucno, hvala!!
    Sto se tice teksta, ako se ti namucis da napises i mi cemo se malo pomuciti i procitacemo kako god da napises, samo napred.
    Poslednja ispravka: bezbi (2.12.2013. u 18:14)

  7. #7
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Hvala za savet nisam nikad bijo nesto jako pismen na nasem jeziku ali se opet trudim da podelim ovo malo znanja sa ljubiteljima Casovnicarstva
    molnja and somy like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Simketova Radionica Kako vratiti rubin ili safir

    Ma razumemo se savrseno NE BRINI

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •