Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By sima hrabri

tema: Roamer Stingray sat

  1. #1
    Član Avatar korisnika igor bg
    Član od
    13.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Lajkovi
    273
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Roamer Stingray sat

    Zdravo svima.Nov sam na forumu.Imam ocev sat Roamer stingray sa mehanizmom Valjoux 72.Sat radi, al mu ne radi hronometar, da li neko zna gde bi mogao da uradim popravku i servis sata.Otac ga je na servis stalno nosio kod jednog starog sajdzije koji je imao radnju u Cumicevom sokacetu (cini mi se da je on medju prvima drzao sektor satove u Bg), al te radnje tamo vise nema, mozda neko zna dal je radnja prebacena negde drugde i dal taj covek uopste vise radi.Takodje bih bio zahvalan da mi neko kaze nesto o ovom satu i mehanizmu.Unapred hvala.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Roamer Stingray sat

    Pozdrav Igore,
    verujem da će ti se javiti Beograđani sa preporukom za dobrog časovničara kojem bi mogao da odneseš sat na servis. Bilo bi lepo ako bi postavio i koju sliku sata kako bi mogli da vidimo Roamer sa hronograf (ne hronometar) funkcijom.

    Što se hronometra tiče...

    Hronograf : služi za merenje određenog vremenskog intervala (funkcija štopovanja vremena tzv. štoperica). Štoperica radi nezavisno od sata. Obični hronografi mogu meriti sekunde, minute i sate, dok složeniji hronografi mere i delove sekunde (1/10 ili 1/100), kao i prolazno odnosno međuvreme itd. Kao dodatak, zahvaljujući uparenoj, drugoj štoperici, Rattrapante modeli mogu da merei dva dešavanja koja počinju u isto vreme.

    Hronometar : se bitno razlikuje od hronografa iako se ova dva izraza često mešaju. Hronometar je sat velike preciznosti koju kontroliše COSC (Control Officile Suisse de Chronometers) – oficijelni švajcarski institut za testiranje i kontrolu hronometara. On testira rad sata 15 dana i tek onda izdaje sertifikat, ako je preciznost u granicama tolerancije. Dobijanje ovog sertifikata znatno poskupljuje vrednost sata. Najveći broj COSC sertifikata poseduje kompanija Rolex.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Roamer Stingray sat

    Igore, pozdrav i dobrodosao na Forum.

    Ja bih ti preporucio Dojčinovića, na Zelenom vencu (lokal mu se nalazi kod stanice autobusa 52, 53 i 56 (valjda?), tj. preko puta stanice 15-ice, pored neke pekare i prodavnice zdrave hrane; ne znam zasto ga nema na spisku servisa, ili ga ja nisam nasao).

    Ako ti je Zemun bliži, mozes da ga odneses kod g. Milovana, evo adrese i telefona:

    Ranka Rodin, Szr Časovničarska Radnja
    Akademska 2
    11080 Beograd
    Tel: +381 11 2612 002

    Inace, sat je, po mom skromnom misljenju, pravi vintage biser, i prilicno je vredan. U to vreme Roamer je pravio satove koji po kvalitetu nisu zaostajali za Longinesom ili Omegom - tako bar kaze moj sajdzija - tako da treba da ga mazis i pazis...
    Molim te i da okacis nekoliko slicica kad nadjes vremena!
    Poz!
    IVAN CBD likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Član Avatar korisnika igor bg
    Član od
    13.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Lajkovi
    273
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Roamer Stingray sat

    http://desmond.imageshack.us/Himg863...3.jpg&res=crop
    http://desmond.imageshack.us/Himg52/...s.jpg&res=crop
    Valjda sam uspeo da postavim slike,nesto mi ne ide,nisam nikad postavljao slike na forum.Hvala svima na odgovorima i savetima.

Slične teme

  1. [POVUČEN OGLAS] Roamer Searock
    By sima hrabri in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.3.2011., 22:13
  2. Stingray
    By milan zmaj in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.3.2011., 20:27
  3. Roamer
    By raketa-paketa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.12.2010., 23:11
  4. Roamer mustang electronic
    By majstor98 in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.9.2010., 1:36
  5. Roamer
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.3.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •