Evo posto sam ljubitelj starih dobrih satova, resio sam da pokrenem temu o restauraciji tih starih lepih pokazivaca vremena Nema nista lepse kada pronadjete neki sat, za koji ste emotivno vezani, koji je bio neciji koji je vama drag i kada taj sat dovedete ponovo u stanje u kojem je nekada bio, kada mu vratite stari sjaj. Ma neka zuri ili malo kasni, neka ima ogrebotinu ovde ili onde ali vi znate njegovu pricu, drag vam je i nikada ga nebi menjali i za sto lepsih. Takav sam ja, a verujem da medju vama ima jos takvih zaljubljenika u horologiju. Ja cu u ovoj temi poceti, vi se mozete naravno nadovezati vasom pricom, fotografijama, savetima, i svime cime biste drugima pomogli, dali im savet a i nasli pomoc sebi u ispunjenju vaseg cilja.

Igrom cudnih okolnosti dosao sam u posed Heuer 1550 Sg sata. Sat je bio kod mene nekoliko meseci, uzeo sam ga od kolege sa posla da vidim i da pokusam da pronadjem nekog ko bi mu sat mogao popraviti. Medjutim sat sam mu vratio a da nista nisam uradio s njim jer od danas do sutra i tako anisam ga ni pitao za prodaju sve do pre neki dan jer sam mislio da je emotivno vezan za njega i da to ne dolazi u obzir. Elem, sat je sada moj, kupljen je od tog drugara.
Pripadao je njegovom ocu, necu imena spominjati, covek je bio vojni pilot stare Jugoslavije, zatim profesor u Libiji na obuci tamosnjih vojnih pilota. Sat su kupili pola, pola sa drzavom, njegova generacija 7 klase vazduhoplovaca iz Mostara, diplomaca iz Splita i Zadra, dali su jednu celu svoju platu tada, koja nije bila mala kao sada, i samo su ga oni imali i dan danas se neki po njemu prepoznaju Takva je bar prica Ali sve u svemu redak je to sat na nasim prostorima.
Ja sam resio da mu pokusam vratiti stari sjaj, skup je to sport ali polako. Kroz ovu temu cu pokusati da se i kroz savet sa vama i svojim casovnicarem odlucim za dalje korake. Da se razumemo, znam ja da to nije sat od desetak hiljada eura,i da mozda nema potrebe za tolkom famom, ali sto da ne prodiskutujemo o satu koji je ajde recimo tako pristupacan.

Za pocetak postavicu nekoliko fotografija sata kakav je sada, kako je kupljen, te fotke su vec na forumu pa se necu ponavljati. Sat je kod casovnicara, rastavljen je upravo i cekam prve rezultate. Covek se slozio da ce tokom rada napraviti par fotki pre i posle pa cemo i to imati.

http://www.flickr.com/photos/52613667@N05/

Pozz do daljneg javljanja