Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
Like Tree9Likes

tema: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Ja sam sad proverio kod mojih satova (TAG Heuer Carrera - Caliber 5 t.j. ETA 2824 i ženin Hamilton Jazzmaster Ladies) i na Tagu se navija malo lakše (ali ni približno "kao kroz puter" kod 2892!) a kod Hamija dosta teško i to od početka.
    Mislim da je kod 2824 konstrukcijski rešeno da pomeranje krunice podstiče pomeranje tega i to se dešava na oba ova sata.
    Ha, Vladas podseti me da i ja imam tu funkciju na mom Tagu, koji sam ..... Kod mene radi dosta lagano, do sada nisam ni koristio tu opciju , predpostavljam da ima problem čim glavi.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Stigao mi je sat sa servisa i prvo sto sam primjetio da se ne navija onako kako se navijao prije servisa( lagano bez ikakvih znakova). Sad je teze i osjetio sam u momentu da se okreće teg za automatsko navijanje sata. Na ovom forumu je neko tacno opisao o kakvom problemu se radi ali sad ne mogu naći.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Pa ako se mnogo navija rucno, desi se da vremenom krunica otvdne i okrece se teg, desi se neki problem unutra oko nekih zupcanika, nebitno. Al to ne bi trebalo da se desi posle servisa. Mozda ovi clanovi sto rade servis znaju nesto vise, da li moze nesto da se zezne u servisu

  4. #34
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Stigao mi je sat sa servisa i prvo sto sam primjetio da se ne navija onako kako se navijao prije servisa( lagano bez ikakvih znakova). Sad je teze i osjetio sam u momentu da se okreće teg za automatsko navijanje sata. Na ovom forumu je neko tacno opisao o kakvom problemu se radi ali sad ne mogu naći.


    Ako je serviser ručno navio sat pre isporuke, onda daljim navijanjem može da se oseti kretanje tega na automatu.
    Prilikom čišćenja sata, dihtung na krunici od kiseline i benzina hoce da se deformiše, pa onda se ključ teže navija pošto gumica ne stoji idealno u odnosu na kanal u kućištu.
    Moguće je da prsten ili sistem koji drži mehanizam u kućištu nije idealno stavljen u odnosu na kućište, pa onda ključ dodiruje metal i teže se navija.

    Treba proveriti i da li se samo teško navija ili se i teže pomera na pozicijama 1 i 2.
    Ako se teže vadi i teže se okreću kazaljke onda mehanizam za navijanje prilikom servisa nije rastvaljen i nauljen kako treba.

    što bi rekao onaj u vicu: oslabile mi ruke:-))))

  5. #35
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Rekao bih da su reverzni zupcanici za automatsko navijanje podmazani uljem a trebalo bi da se podmazu posebnim sredstvom (Moebius LUBETA V105), koje je mesavina ulja i benzina u razmeri 3% ulja.Ako majstor nema to sredstvo moze da napravi mesavinu od ulja i benzina...U tu mesavinu se potope zucanici (2 kom), i onda montiraju bez dodatnog podmazivanja.
    Ako podmazujes cistim uljem(bilo ono i najredje sintaticko), blokiraju jer je suvise gusto i onda vrti i rotor kada navijas rucno...
    Nek mi ne zameri neko ako gresim...
    Poslednja ispravka: stanis (14.9.2020. u 9:35)

  6. #36
    Novi član
    Član od
    31.12.2019.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Citat stanis kaže: Pregled poruke
    Rekao bih da su reverzni zupcanici za automatsko navijanje podmazani uljem a trebalo bi da se podmazu posebnim sredstvom (Moebius LUBETA V105), koje je mesavina ulja i benzina u razmeri 3% ulja.Ako majstor nema to sredstvo moze da napravi mesavinu od ulja i benzina...U tu mesavinu se potope zucanici (2 kom), i onda montiraju bez dodatnog podmazivanja.
    Ako podmazujes cistim uljem(bilo ono i najredje sintaticko), blokiraju jer je suvise gusto i onda vrti i rotor kada navijas rucno...
    Nek mi ne zameri neko ako gresim...
    Jeste potrebno je sat servisirati prema uputama proizvođača a također kako je opisano i podmazivanje se mora odraditi na isti način,kada se navija ručno rotor se ne smije okretati ako je sve urađeni ok

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •