Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
Like Tree9Likes

tema: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    @anpi - ima razlike, sklop zupčanika na autmatskim mehanizmima za ručno navijanje je lakši, od mekšeg materijala, mnogo manje robustan od onih kod navijača! Postoji detaljna priča na WUS-u o ovome, probacu da nađem link.
    tolarbo and DrAgod like this.
    No time to lose

  2. #12
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Imaju zastitu od prenavijanja, to stoji, ali svrha rucnog navijanja na automatiku, a narocito kod tog mehanizma, nije da ti dopunjujes rezervu snage sa recimo 80 na 95%, vec da ga u startu malo navijes dok krene, pa onda da ga stavis naruku.

    E sad, neki mehanizmi trpe konstantno rucno navijanje, a neki ne, sve zavisi od same konstrukcije mehanizma.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    I ja bih voleo znati kako ti se ponasa- okreni sat da vidis mehanizam i postavi ga ravno vodoravno da gravitacija nema uticaja pa javi sta se desava kada se navija rucno.

    Anpi nije problem u prenavijanju, vec u tim zupcanicima i sta se sa njima desava od pocetka do kraja navijanja, na kljucu je znas vec prvi zupcanik pa onda ide na njega drugi vodoravan itd..e a fora je sto ti zupcanici nisu isti kao oni na npr 2804, manji su sitniji brze se trose pa samim tim i nije preporucljivo navjanje rucno.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Mislim da je kod 2824 konstrukcijski rešeno da pomeranje krunice podstiče pomeranje tega i to se dešava na oba ova sata.
    Da, ali kad napravis jedan "dir" krunicom izmedu palca i kaziprsta, rotor se malo "zanjise". Kod mene je taj pokret krunice zavrtio rotor kao kod zvrka. Cijeli sat se tresao kao da je 7750 na stereoidima

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    hahaha i kod mene ko da turiras Yamahu boga pitaj koliko okretaja pravi u sekundi
    DrAgod likes this.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    ^ i ^^ E to već nije bilo OK, onda je moguće da je bio kvar u pitanju. Svakako bi pomoglo ako Alexanderov Hami ima prozirni poklopac, pa da proveri kako mu se ponaša teg.

    EDIT: Evo da dopunim, znam da se lysanderxiii sa WUS-a dosta bavio time. Naći ću i detaljniju njegovu priču ali i ovde se već lepo objašnjava . Uglavnom - preterano navijanje troši ulje + samo konstrukcijsko rešenje.
    Poslednja ispravka: vladas (30.12.2013. u 22:58)
    No time to lose

  7. #17
    Novi član
    Član od
    21.7.2010.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    evo pokusao sam, pola obrta krunice je okrenulo teg jednom. otpor je toliki da se ne osudjujem ni okrenuti krunicu ceo krug. Ono što je bitno je da je sat od prvog dana (par meseci je star) takav.

    @vladas - upravo to sam hteo da znam , dakle isti mehanizam (kod tebe u Tag-u i Hami-ju a kod mene u Stowa-i i Hamiju) se može ponašati različito u smilsu da je navijanje kod prvih lako a kod druga dva gotovo nemoguće.

    inače meni je i časovničar rekao da generalno navijanje automatika ručno nije preporučljivo, nije ni fatalno ali ga, u principu, treba izbegavati...

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Jasno je da se svaki mehanizam ponasa razlicito, ali nisam znao da su to tolike razlike-da se jedan ne moze uopste navijati...Ja sam zbog toga i prodao taj sat-mislio sam da je mehanizam los i nisam ga hteo zadrzati. Izgleda da sam se prevario.

    Moram se nadovezati jos jednom porukom.
    Na brzinu pogledah o ovom problemu na netu. Moram se ispraviti, nije svaki mehanizm razlizit. Taj sistem navijanja kod ovog sata je izgleda slaba tacka mehanizma, i lako se desi da mehaniam iz potpuno ispravnog stanja ubrzo pokaze znake ovog problema. Problem postoji i ono sto sam ja procitao je da ga mnogi imaju, nekima se pretesko navija, nekima se obrce rotor u velikoj meri, odgovori su na stranim forumima na Eng jeziku pa ne mogu prevesti zasto se ovo tacno desava. Jasno mi je samo da se ceo sistem navijanja brzo upropasti ako se sat konstatno navija manuelno.
    Poslednja ispravka: RUS (31.12.2013. u 6:13)

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Kod mene na Tissot-u, mada je 2834-2, ali suštinski je isti mehanizam, se takođe teško navijalo i vrteo se rotor, ali ne uvek, a sat je bio nov. Mada ja se nisam ni trudio nešto da ga navijam, a i više sam mislio da je do krunice koja je bila dosta glatka pa je i podešavanje vremena bilo teško... Inače na Seiku 4r36 se baš lako navija, ali to i onako izbegavam...

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi sa ETA 2824-2 mehanizmom

    Jedini automatici gdje sam ja vidio da je dozvoljeno svakodnevno manuelno navijanje su Nomos mehanizmi. Samo,oni su napravljeni na osnovu Paseux 7001.
    Vjerovatno postoji još koji takav automatik ali se nisam nešto raspitivao.
    tolarbo likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •