Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 29 od ukupno 29
  1. #21
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Preuzeo sam sat, kod njega za 5h nije odstupio ni sekundu (sigurno se zesce smorio dok ga je tako nastelovao), ja ga pratim naredna 24h (poredicu ga sa atomskim, razume se), ali bih rekao da je to to i da nema vise potrebe da se otvara. Ostalo je malo tragova na poklopcu od otvaranja, pa ce mi to ispolirati ovih dana.

  2. #22
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Ovako... Ne znam da li cete mi poverovati, jer i meni je tesko da verujem svojim ocima... Sat zuri manje od 1 sek/dnevno!Kako je uspeo nemam pojma. Nisam mislio da ga je moguce doterati da bude tako tacan.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Hehehehe-svaka čast i majstoru i Seiku!

  4. #24
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Sta je najbolje za ciscenje i odrzavanje koznog kaisa? Neko sredstvo, mozda aklhol, medicinski benzin....?

  5. #25
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Ja sam smorio sa ovi mojim satom, ali imam jos jedan problem. Naime, od pre otprilike nedelju dana pocelo je da se desava zamagljivanje stakla i to obavezno u jutarnjem periodu. Znaci, preko dana i uvece je sve OK, ali u toku noci dodje do "fog" efekta. Vec sam ga 2x nosio kod casovnicara na otvaranje i susenje (pokusao sam ja fenom, ali bude isto posle 5 min) i on je rekao da mu se zadnjih dana mnogi ljudi zale na to, izgleda da ima veze sa vremenskim prilikama. Po njegovim recima, dihtunzi na satu su dobri i nema potrebe da se menjaju, sto je meni bila prva pomisao. Sta da radim?

  6. #26
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63794
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Trebao bi znati da li je sat kvasen u poslednje vreme.U principu susenje fenom ne pomaze mnogo.Imao sam slican problem sa Seiko 5,mehanizam 7009,naime,plivao sam sa njim i sve je bilo OK,medjutim kad sam izasao iz vode i obrisao ga,na ruci je poceo da magli.
    Nedelju dana sam ga susio na neverovatnim temperaturama,ali nista.Cim ode o u hladovinu tokom noci zamagli.
    Problem sam resio tako sto sam sacekao da zamagli,otvorio ga,izvadio masinu i prebrisao zamagljeno staklo,ostavio jos malo da se prosusi i dobro zatvorio sat.Nakon toga vise nisam imao problema sa magljenjem,sat radi perfektno.U svakom slucaju je bitno zatvaranje poklopca ukoliko sat nije kvasen,uostalom ne mora da bude kvasen moze biti nosen na znojavoj ruci i to ima efektna isto ukoliko poklopac lepo ne dihtuje.
    PS.Sa tim Seikom 5 plivao sam 18 godina,uvek bez problema,poslednje godine bio je kod majstora na ciscenju i od tada pusta vodu.Ne treba zaboraviti da je Seiko 5 predvidjen samo za slucajno kvasenje vodom i nista vise od toga!

  7. #27
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Nije kvasen, bas pazim da ne dodje u kontakt s vodom. Na ovom mom cak i ne stoji nikakva WR oznaka. To se nije desavalo ranije dok nije otvaran. Ne znam, nisam pametan. Evo jutros se desilo opet, mada u manjoj meri, stvorio se krug u centru precnika ~5mm i relativno brzo je nestao, pa ga nisam nosio kod casovnicara. Videcu kako ce biti sutra, ako ne bude moglo da se resi, na kraju cu ga staviti u fioku i kupicu neki Casio kvarc i toliko. Mislim, sta da odem negde na 10-15 dana gde ne mogu da dodjem do casovnicara i da se to desi, trebalo bi da sam otvaram sat (sto mi ne bi palo na pamet) i da ga susim ili da ga tako ostavim dok se ne vratim u Nis, a da za to vreme vlaga unutra radi svoj posao. Uh, zasto sve mora da se iskomplikuje...

  8. #28
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Pozdrav svima!
    Sat radi generalno OK, samo mi se u poslednjih nekoliko dana dešava jedan problem sa štopericom. Naime, ponekad (relativno često) se desi da se prilikom resetovanja sekundara ne vrati na 12h, već bude par minuta napred ili nazad. Mala kazaljka koja pokazuje minute je prati, znači kako se pozicionira sekundara, tako i malecka. Ponovnim resetovanjem se obe dovode na 12h. Zanima me da li je u pitanju neki ozbiljniji problem ili ne. Verovatno neću moći da ga nosim kod časovničara ovih dana.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    31.12.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanja u vezi starog Seika

    Jako je bitno da dok je sat vlazan da se ne dira krunica ili druker sata.U toj situaciji prodre toliko malo vlage u sat da ni sami neznate ni kada je ni kako prodrela u sat,i tada se javlja ta zbunjujuca situacija.Isto tako u toku servisa majstori uglavnom koriste dihtunge turske proizvodnje koji nisu losi ali na tim dihtunzima zavrsna obrada nije lepo odradjena,pogotovo kod dihtunga na dekliju (poklopcu sa zadnje strane).Na tim dihtunzima ivica nije pravilna nec blago izcepkana pa se moze desiti da se pri stezanju poklopca ivica umrsi i napravi kanal. Isto tako za Seiko je karakteristicno to da se u njegovom pogonskom federu nalazi i veca kolicina masti koja ima ulogu da odrzava svezinu opruznog celika kroz vreme (i to odradjuje fantasticno) ali isto tako posle niza godina eksploatacije na letnjim vrucinama jednostavno hoce da dodje do isparenja.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Popravka starog Orient sata - nemoguca misija !?
    By Bansek in forum Japanski satovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 15.7.2014., 11:03
  2. Aquastar Seatime, par pitanja
    By DANKO in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 7:49
  3. Pomoć za kupovinu Seika
    By HADzI DALIBOR in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 17:23
  4. Festina F16354/6 sat - dva pitanja ?
    By domenico in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.10.2009., 0:28
  5. Pitanje u vezi Tissot-a V8
    By vladast in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 17:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •