Strana 140 od 260 PrvaPrva ... 4090130136137138139140141142143144150190240 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.391 do 1.400 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1391
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Seiko 6139

    Ukoliko uradis servis sat ce te najverovatnije sluziti jos dugi niz godina.

    Taj ko ti je rekao da danasnji satovi traju 5 godina, ocigledno nema pojma o cemu prica. Mehanicki satovi imaju neko predvidjeno vreme za servis od oko 5 godina, nakon cega uradis servis pa si miran ponovo. Isto kao sto na kolima promenis ulje na 10.000km, tako i na mehanickom satu uradis redovan servis.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #1392
    Novi član
    Član od
    29.12.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    169
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 6139

    Hvala!
    Znači uradim servis i miran sam
    Možda sam više mislio na satove sa baterijom. kao da imaju neki vek, pa makar i koštali malo više. Kao da im se izliže neka osovina (laički razmisljam), pa kao i sve u danasnje vreme, pravi se sa vekom ograničenim
    a nešto više o satu možda znaš?

  3. #1393
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 6139

    веома вредан и веома добар сат, ако хоће да га поштено изсервисира, онда то није ништа, познато ми је да сервис за тај сат иде око 8.000динара што је енормна цена по мени

    данашњи сатови много бољи него некад, као и већина ствари данас, и квалитетније и поузданије, него слику квари неки шрот кога има више него раније, а оне добре су нам данас мање доступне јер су скупе

  4. #1394
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    igy81 pre svega pozdrav. Zatim dobro došao na forum.

    Što se tiče sata u pitanju je Seiko 6139 i to je jedan od prvih (moguće i prvi) automatskih hronografa a to znači da je horološki vrlo interesantan sat. Kvalitet nije diskutabilan s obzirom da ti satovi rade već četiri decenije. Što se starosti tvog primerka tiče on je iz maja 1971.godine. Tako da si bio blizu kada je u pitanju starost sata. Cena servisa mehaničkih hronografa nije niska jer su komplikovaniji za servis. Cena koju ti je majstor naveo je poprilično povoljna jer neke cene koje sam ja čuo kreću se uglavnom od minimum 50 evra.

  5. #1395
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Složio bih se sa onim što kažu ostali. I sam posedujem satove koji su i stariji od ovoga, a rade već dugo. Tvoj seiko će svakako raditi posle servisa, a časovničar će ti najbolje reći koliko mu otprilike treba vremena do sledećeg servisa. Ne mogu se porediti jeftini satovi koje kupuješ u samoposluzi za hiljadu dinara, i oni koji koštaju mnogo više od toga i pravljeni su tako da traju. Kao i kod svake robe, ono što traje (uglavnom) košta skuplje, a ono što se baca posle nekoliko upotreba košta jeftinije. Imaš i danas ozbiljnih satova koliko hoćeš, koji će trajati decenijama, a imaš i onih koji će se pokvariti posle samo nekoliko godina. Seiko spada u satove koji rade i traju, relativno su jeftini za servisiranje, a ako se dobro čuvaju, trajaće još mnogo decenija.

    Odnos vlasnika prema satu ovde ima ključnu ulogu - možeš da imaš i rolex koji košta kao automobil, ali ako ga ne čuvaš, nosiš ga dok plivaš ili popravljaš auto i ne nosiš na servis, veoma brzo će propasti. S druge strane, ovde ima više forumaša koji su kupili jeftine satove koji traju godinama i godinama, ali oni su ih čuvali, zbog čega i danas rade. Isto važi za bilo koji proizvod koji poseduješ. Ako kupiš auto i godinama ga ne servisiraš, pretvoriće se u običnu gomilu gvožđa, bilo da je mercedes, bilo jugo.

    Cena za servis ovog sata je veoma povoljna i mislim da bi ga svakako trebalo srediti.
    igy81 likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #1396
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Kolega imas lep i dobar sat....koliko sam video po fotkama i da je solidno sacuvan. Prema tome, sredi ga, servisiraj i sa uzivanjem nosi.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #1397
    Novi član
    Član od
    29.12.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    169
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Hvala svima na podrsci i odgovorima. Danas sam ga odneo u servis kod zelenog venca. Prijatan momak radio, servis 4500 plus je preporucio poliranje 3000, ima malo ogrebao staklo, ali ce da to pokusa da reši koliko moze. Rekao je da je sve odlicno ocuvano, i da ne brinem. Pa eto, i ja da nosim neki sat, kao uspomenu a i malo da pobegnem od digitalije i odem u analogno
    somy likes this.

  8. #1398
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    igy81 zapušeno ti je sanduče za pp. Ne znam kako s obzirom da si član od juče. Uglavnom ne mogu da ti odgovorim.

  9. #1399
    Novi član
    Član od
    29.12.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    169
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    odmah mi se zapusi a nisam mnogo poruka poslao, evo brisem sve za 20 sekundi

  10. #1400
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat igy81 kaže: Pregled poruke
    Hvala svima na podrsci i odgovorima. Danas sam ga odneo u servis kod zelenog venca. Prijatan momak radio, servis 4500 plus je preporucio poliranje 3000, ima malo ogrebao staklo, ali ce da to pokusa da reši koliko moze. Rekao je da je sve odlicno ocuvano, i da ne brinem. Pa eto, i ja da nosim neki sat, kao uspomenu a i malo da pobegnem od digitalije i odem u analogno
    Ako si bio u servisu Kostić-Dojčinović, onda si bio na pravom mestu. Evo šta je napravio od jednog sličnog sata:

    Pitajte časovničara-img_2029.jpgPitajte časovničara-img_2031.jpg

    Sredio sam ovaj sat pre nekoliko godina, a verujem da će tvoj izgledati isto tako lepo. Možda će majstor kasniti koji dan, ali veruj mi da se isplati. Postavi sliku sata kada ga uzmeš nazad i dobrodošao među ljubitelje.
    somy likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •